قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

اولین غذای کودک چیست؟

اولین غذای کودک چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/11 0 نظر 33 بازدید

اولین غذای کودک چیست؟

آهن و روی از فلزات کم مصرفی هستند که برای رشد و نمو کودک جنبه حیاتی دارند. شیر مادر تا 6 ماهه اول مقدار کافی از این دو ماده معدنی را در اختیار کودکان طبیعی می‌‌‌‌گذارد اما اگر کودک شما تولد پیش‌‌‌‌رس داشته یا دیگر مشکلات بهداشتی را دارد با متخصص زنانبا کودکان مشورت کنید تا ببینید به آهن و روی اضافی نیاز دارد یا نه.
اخیرا وقتی کودکان

اولین غذای کودک چیست؟


آهن و روی از فلزات کم مصرفی هستند که برای رشد و نمو کودک جنبه حیاتی دارند. شیر مادر تا 6 ماهه اول مقدار کافی از این دو ماده معدنی را در اختیار کودکان طبیعی می‌‌‌‌گذارد اما اگر کودک شما تولد پیش‌‌‌‌رس داشته یا دیگر مشکلات بهداشتی را دارد با متخصص زنان با کودکان مشورت کنید تا ببینید به آهن و روی اضافی نیاز دارد یا نه.

                                               اولین غذای کودک


اخیرا وقتی کودکان به 6 ماهگی می‌‌‌‌رسند، توصیه برای وارد کردن غذاهای مکمل روی مجموعه‌‌‌‌ای از غذاها یا غذاهای مخصوص وجود ندارد چون چون به نظر می‌‌‌‌رسد که لوله گوارش آنها در این سن به اندازه کافی رشد یافته است. انتخاب غذایی شما باید روی نیازهای زیاد او به آهن و روی متمرکز شود چون این دو ماده معدنی به اندازه کافی در شیر مادر وجود ندارد.

حتما بخوانید: چرا شیر مادر مفید است؟


بسیاری از غذاهای اطفال که برای مصرف همراه با شیر مادر در نظر گرفته شده و غذاهای مکمل نامیده می‌‌‌‌شوند، علیرغم شناسایی اخیر اهمیت روی در شش ماهه دوم زندگی کودکان نوعا مقدار زیادی آهن و مقدار کمی روی دارند. گوشت غذای خوبی برای ورود به رژیم‌‌‌‌غذایی کودک شما است چون هم دارای آهن و هم دارای روی است. مطالعات زیادی به آثار گوشت به عنوان یک غذای مکمل دارای آهن و روی پی برده است. نتیجه این که گوشت وسیله خوبی برای تهیه این موادغذایی ضروری است.


بهترین غذا برای شیردهی


برای کمک به بارداری و شیردهی موفق، تغذیه خوب لازم است. در دوران بارداری نیازهای مادر تغییر می-کند. او به کالری و پروتئین بیشتری نیاز داشته و ترکیب غذاهای او می‌‌‌‌تواند بر کیفیت شیر او اثر بگذارد. مادران شیرده باید رژیم‌‌‌‌غذایی سرشار از مواد مغذی داشته تا انرژی و مودغذایی کافی را برای تولید شیر به آنها بدهد.

                                                              اولین غذای کودک
هر غذایی که ما در این کتاب مورد بحث قرار دادیم، غذای خوبی است و می‌‌‌‌تواند به لیست غذاهای شیرساز شما اضافه گردد. ولی تعداد کمی از غذاها برای خانم‌‌‌‌های شیرده فواید ویژه‌‌‌‌ای دارند که عبارتند از برگ کلم( کلم پیچ)، شوید، شنبلیله، ماهی مکرل، انواع خربزه و شیر اجازه دهید به بعضی از این غذاها و فواید بهداشتی آنها برای دوران شیردهی شما نظری دقیق‌‌‌‌تر بیاندازیم.
این بهترین غذاها برای دوره شیردهی هستند:

حتما بخوانید: فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری


    کلم
    انواع خربزه و هندوانه
    ماهی مکرل( قباد)
    شنبلیله
    شوید
    شیر

حتما بخوانید: مضرات روغن های ترانس بر بارداری سالم


اجازه دهید به هریک از این غذاها نظری انداخته تا ببینیم چه چیزی آن‌‌‌‌ها را در راس لیست ما قرار داده است.  که می‌‌‌‌گوییم شجاع باشید و غذاهایی را که قبلا از آنها خوشتان نمب‌‌‌‌آمده را امتحان کنید. آیا تا به حال به شنبلیله برخورد کرده‌‌‌‌اید؟ آیا از بوی کلم‌‌‌‌پیچ پخته خوشتان نمی‌‌‌‌آید؟ اگر بو می‌‌‌‌دهد شاید زیاد پخته شده باشد. ما دوباره به نجات شما آمده‌‌‌‌ایم! "غذاهای خوشمزه" راه‌‌‌‌های خوبی برای وارد کردن این غذاها به برنامه غذائی‌‌‌‌تان ارائه خواهد داد
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید! زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

خواص شیر در دوران شیردهی

خواص شیر در دوران شیردهی

خواص شیر در دوران شیردهی
وقت آن رسیده که همراه با شام خود مقداری شیر هم بنوشید. وقتی که بدن شما دیوانه‌‌وار میکوشد تا برای نوزادتان شیر تهیه کند، موادمعدنی‌‌ای مانند کلسیم، منیزیم و فسفر را از جریان خون می‌‌گیرد. اگر غذاهای شما این موادمعدنی را به قدر کافی نداشته باشند استخوان‌‌هایتان مجبور خواهند شد مقداری از ذخیره خود را بدهند. به علاوه بدن برای کمک به تغذیه کودک به پروتئین و چربی زیادی نیاز دارد و شیر منبع بزرگ این مواد هم هست

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی

رژیم غذایی مطلوب در دوران شیردهی رژیم غذایی مطلوب برای خانم‌‌های شیرده، خوردن غذاهای مقوی شبیه غذاهای دوران بارداری است. اختلاف واقعی این است که شما حالا روزانه به 500 کالری اضافی نیاز دارید.غذاهای سالمی بخورید که موادغذایی موردنیاز برای خود و کودکتان را داشته باشد: پروتئین، چربی‌‌های خوب، کلسیم، آهن، دیگر موادمعدنی، ویتامین‌‌ها و آب از آن جمله‌‌اند.

خواص ماهی قباد در دوران شیردهی

خواص ماهی قباد در دوران شیردهی

خواص ماهی قباد در دوران شیردهی ممکن است ماهی مکرل در غذاهای شما یافت نشود ولی وقت آن رسیده که عادت خود را تغییر دهید. ماهی آزاد، قزل‌‌‌آلا، تون، مکرل، ماهی کولی و ساردین از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا3 هستند و اسیدهای چرب امگا3 به خاطر توانایی‌‌‌شان در بهبود روحیه، افزایش توان مغز و چیزهای دیگر دارند، معروف می‌‌‌شوند. اهمیت اسیدهای چرب امگا3 در دوران شیردهی به اندازه اهمیت آنها در سه ماهه سوم دوران بارداری است. درحقیقت، مغز کودک تا سن 5.....

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری شاید یکی از گیج‌‌‌‌‌کننده‌‌‌‌‌ترین نگرانی‌‌‌‌‌های مرتبط با غذا در دوران بارداری چای باشد. دم کرده‌‌‌‌‌های گیاهی سالمترین نوشیدنی به حساب می‌‌‌‌‌آیند چون معمولا کافئین ندارد ولی حتی این هم قانونی کلی نیست. بعضی از این به اصطلاح چای‌‌‌‌‌های گیاهی، کافئین دارند. تشخیص این که کدام چای گیاهی بی‌‌‌‌‌خطر بوده و کدام خطر دارد، کار دشواری است. دفعه بعدی که جلو مغازه کافی‌‌‌‌‌شاپ‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌ایستید از خود بپرسید در این چایی که دستور داده‌‌‌‌‌ای چه چیزهایی هست که استفاده آن اشکالی نداشته باشد. ولی وقتی فهمیدید متعجب خواهید شد. بعضی از چای‌‌‌‌‌های به اصطلاح گیاهی از چای معمولی و چای سبز درست شده‌‌‌‌‌اند که هردو

فواید مصرف تخمه کدو در دوران بارداری

فواید مصرف تخمه کدو در دوران بارداری

فواید مصرف تخمه کدو در دوران بارداری اغلب کشورهای غربی یا غربی شده غذاهایی ندارند که تخمه در آن باشد. علیرغم نیاز ما به غذاهای سرپایی، جز این که عادت داشته باشیم در بین غذاها تخمه آفتابگردان بخوریم، هیچگاه تخمه کدو مصرف نمی‌‌‌‌‌کنیم که کار درستی نیست. تخمه‌‌‌‌‌ها پر از ویتامین‌‌‌‌‌ها، مواد معدنی، فیبر و پروتئین هستند که یکی از بهترین تخمه‌‌‌‌‌ها تخمه کدو است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید