قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟

چگونه احساسات زنان را درک کنیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/14 0 نظر 1,339 بازدید

برای درک احساسات زنان باید به حرف های تمام نشدنی آنها گوش داد

 منتظر نباشید تا کاسه صبر همسرتان لبریزشده و هنگام جدایی حرف های او را بشنوید

درک احساسات زنان

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا زنان برای کسب راه حل از سوی مردان فقط حرف می زنند: زمانی که زنی در حال بیان مشکلات احساسی اش است مرد باید بداند که قلب او سخت درگیر وجود مسائل عاطفی است و باید فقط و فقط به صحبت های زن گوش دهد.

به یاد دارم در یکی از کنفرانس هایم در خصوص شناخت دنیای درونی زنان صحبت می کردم. مردی از میان جمع ایستاد و گفت: همة حرفهای شما درست و منطقی است اما لطفاً به ما بگویید که چگونه می توانیم از صحبت های همسرمان متوجه شویم نیازی به ارائه راه حل یا نصیحت از سوی ما ندارد. و تنها از ما خواستار شنیدن حرف هایش است؟ اصولاً این سؤال جزء یکی دیگر از سؤالات مبهمانگیز مردان در شناخت دنیای درونی زنان می باشد. اما باید اعتراف کنم در بسیاری از اوقات زنان تنها خواستار بیان حرفهای درونی شان میباشند و نیاز به یک شنونده پر و پا قرص دارند. زمانی که زن شروع به صحبت می کند ، ذهنش کاملاً درگیر حرف هایش است و گاهی بدون آنکه به موضوع اصلی بیاندیشد فقط حرف می زند. زنان هرگز در طول حرف زدن نیازی به فضا و مکان مناسب ندارند بلکه تنها خواستار صحبت کردن می باشند. وقتی زن با نامزد یا شوهر خود حرف می زند در حقیقت او را محرم اسرار و حرف های درونی خود میداند چرا که همه زنان برای حرف های خود ارزش قائل اند. و هرگز خواهان این مطلب نمیباشند که بعد از صحبتهایشان مرد روی منبر راه حل و نصیحت بنشیند و مدام آنها را بواسطة شنیدن حرف های درونی شان سرزنش و ملامت کند. گاهی این گونه پیش می آید که زنان نیاز به یک گوش شنوا برای شنیدن حرفهای شان دارند اما هرگز خواهان گوش زبون دار نیستند که بعد از شنیدن حرفهای شان زبان باز کند و آنها را ملامت نماید.

 


زنان در حین حرف زدن نیاز به احساس امنیت و حمایت دارند. زنان زمانی خواهان راه حل می باشند که قبل از حرف زدن از شنونده بخواهند برایشان یک راه حل جدیدی پیشنهاد دهد.


زمانی که بدون خواهش و تمنا از شنونده بخواهد که به طور واقعی به حرفهایش گوش دهد شنونده نیز باید با رعایت احترام و ادب برای شنیدن حرف های او زمان صرف نماید. چرا که زنان خواهان ایجاد ارتباط عاطفی با مردشان می باشند زیرا این کار سبب آرامش فکری و ذهنیشان میشود و دریچة دنیای درونی شان را به سوی ایجاد ارتباط برای احساس امنیت باز میکنند. و مردان نیز باید به این نکتة مهم کاملاً واقف باشند که زمانی زنان با مرد خود ارتباط برقرار میکنند که بتوانند در راستای ابراز عشق و علاقه شان از طریق ایجاد ارتباط کلامی نسبت به شنونده احساس صمیمیت و در حقیقت آرامش و امنیت نمایند. احساس عدم ارتباط با مرد برای زن به مقصود جدایی از او و قطع ارتباط کلامی برای همیشه می باشد. زنان خواستار ایجاد ارتباط کلامی هستند زیرا ارزش ارتباط کلامی برایشان بسیار مهم و ارزشمند است. بنابراین به شما مردان عزیز توصیه می کنم که صحبت های همسرتان را جدی قلمداد کنید و به نوعی خودتان را به عنوان شنونده ای مسئول در حفظ رابطه و ایجاد ارتباط کلامی و عاطفی با او تصور نمایید چرا که از دیدگاه درونی زنان برقراری رابطه کلامی با مرد موجب ایجاد مسیری برای انجام تعهدات در قبال محافظت از عشق و صمیمیت می شود. در این میان زنان دوست دارند تا مردان بدانند که ایجاد ارتباط کلامی به معنای حضور درکنار یکدیگر نیست، بلکه موضوعی به مراتب فراتر از آن است زیرا ارتباط کلامی به طور واقعی نیاز به نزدیکی و صمیمیت دارد.


 سپری کردن زمان، در کنار همسر ، اعتماد و اطمینان دادن به حرف های او، اجازة ورود به دنیای درونی خود و ابراز احساسات درونی در حین شنیدن حرف های، او از جمله عوامل ایجاد احساس ارتباط و صمیمیت میان زن و مرد می شود. زیرا کلمات پلی میان دنیای درونی مردان با احساس زنان است که خیلی زود موجب ایجاد صمیمیت بین آن ها    می شود. بنابراین دانستن این مطلب مهم است که زنان از گفتگو در مورد هر موضوعی که موجب ایجاد رابطة کلامی شود لذت میبرند به طور مثال در مورد کار و مشکلات آن، آرزوها و تمایلات درونی، نگرانی ها و  استرس های درونی، علایق و خواسته هایشان و... چرا که ارتباط کلامی تنها با ابراز عواطف درونی شکل می گیرد و گفتگو تنها راه برای ایجاد آن می باشد و اگر مردی خواهان شناخت دنیای درونی همسر خود است باید در درجة اول با او هم صحبت و هم کلام و گاهی شنوندة خوب حرف های او شود. زنان به طور واقعی در حین حرف زدن شان نیازی به تلفیق یا تحکیم حرفهایشان از سوی مرد ندارند بلکه تصورشان بر این است که مرد باید بدون ارائة نظر یا نصیحت به حرف های دل شان گوش دهد.

 

در حقیقت زنان میخواهند این موضوع را به مردان بفهمانند که: 

•    زنان خواستار اثبات و تحکیم حرف هایشان به شنونده نمیباشند یعنی آن ها به طور واقعی نیازی به حل مشکلات کلامی خود بعد از اتمام حرف های شان از سوی شنونده ندارند.
•    زنان تنها خواهان شنیدن حرف هایشان از سوی شنونده دارند یعنی زنان به طور واقعی نیاز به انتقال چگونگی احساسات خود در مورد مشکلات و صحبت های درونی شان به شنونده دارند. 

•    ارتباط کلامی از دیدگاه زنان یعنی ارائة مشکلات احساسی بدون دریافت روش خاصی در حل آن ها از سوی شنونده.
 شنیدن حرف های زنان به معنای ایجاد رابطه و تجربه ای نزدیک و صمیمی برای دستگیری احساسات جدید میان خود است تا بتوانند بواسطة شنیدن حرفهای او به راحتی وارد دنیای درونی اش شوند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفت نوع ارتباط مهم همسران

هفت نوع ارتباط مهم همسران

 یکی از مراحلی که برای شناخت دنیای درونی زنان باید وارد شوید یافتن تفاوت¬های ارتباطی با آن¬هاست تا بتوانید منظور واقعی زنان را از نحوه¬ی برقراری ارتباط با مرد درک کنید تا با احترام به افکار و عقاید همسرتان بتوانید به چیزهای مشترک فکری و روحی خودتان دست یابید. چرا که گاهی در برقراری ارتباط با زن مورد علاقه¬ی خود امکان دارد در مسیر چالش¬ها و بحران¬های غیر قابل انتظاری قرار بگیرید بنابراین از شما می خواهم که در طول مطاله¬ی این کتاب با ما همراه شوید و دردسر¬های زندگی را به نی¬شکرهای شیرین زندگی تبدیل کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید