هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 570 بازدید

هفته بیست و ششم بارداری

خیلی لذت بخشه که از الان به فکر شیر دادن به نی نی طلایی باشی و مقدماتش رو فراهم کنی 

​چه مقدماتی ؟؟

​اینو کارشناسان سایت ما برای شما مامان بابای طلایی آماده کرده پس بریم با هم بخونیم

هفته بیست و ششم بارداری


هفته بیست و ششم بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در بیست وهفتم بارداری

طول جنین به 6/35 سانتی‌متر و وزنش به حدود 730 تا 900 گرم رسیده است.

گوش‌های جنین حساس‌تر شده‌اند و اکنون فرزندتان می‌تواند صدای صحبت شما با همسرتان یا افراد دیگر را بشنود.

جنین قادر است مقادیر کمی از مایع آمنیون را که نقش اساسی برای تکامل ریه‌هایش دارد با دم و بازدم جابه‌جا کند. این حرکات تنفسی برای آماده سازی ریه‌ها در زمان پس از تولد مفید هستند.

در هفته بیست و ششم بارداری لایه‌های چربی بدن جنین همچنان در حال افزایش هستند.

ممکن است جنین، از این هفته، گاهی بند ناف را در مشت خود بگیرد. به دلیل مارپیچ بودن بند ناف، این کار باعث گره خوردن آن نخواهد شد و بی‌خطر است.

فعالیت امواج مغزی جنین در برابر دستگاه شنوایی و بینایی آغاز شده است.

مژه‌های فرزند شما نیز مانند موهای سرش در حال رشد هستند.

علائم هفته بیست و ششم بارداری

رژیم غذایی مناسب را همچنان ادامه دهید و زیاد استراحت کنید. اکنون شما باید روزانه 300 کالری اضافی مصرف نمایید.

ممکن است فشار خونتان کمی‌افزایش پیدا کند هر چند احتمالاً هنوز هم کمتر از مقدار قبل از باردار شدن شما است (به‌طور معمول، فشار خون در اواخر سه ماههٔ اول کاهش می‌یابد و تا هفتهٔ 22 تا 24 به حد پایینی می‌رسد).

در صورت تشدید کمردرد ضمن به کار بستن دستوراتی که قبلاً ذکر شد (هفته 18؛ مادر)، سعی کنید وضعیت قرار گرفتن صحیح بدن خود در طول روز را رعایت نمایید، از کارهایی که نیاز به خم شدن و چرخیدن همزمان دارند خودداری کنید و به پهلو بخوابید و در هنگام خوابیدن، با قرار دادن یک بالش در بین زانوها، یک یا دو زانو را خم نمایید و از بالش دیگری برای حمایت از شکم استفاده کنید.

اکثر زنان باردار تا هفتهٔ 26، بین 2/7 تا 10 کیلوگرم اضافه وزن پیدا می‌کنند.

تعداد انقباض‌های براکستون هیکس افزایش می‌یابد. (هفته 25؛ مادر). بسیاری از زنان این انقباض‌ها را شبیه به دردهای کرامپی قاعدگی می‌دانند. در حاملگی‌های دو یا چند قلو، این انقباض‌ها بیشتر است.

در ویزیت ماهیانهٔ قبل از زایمان، پزشک یا ماما، نمونه ادرار شما را برای تعیین وجود قند و پروتئین به آزمایشگاه می‌فرستد، ارتفاع رحم شما را اندازه‌گیری می‌کند، وزن و فشار خونتان را ثبت می‌نماید و به صدای قلب فرزندتان گوش می‌کند. به خاطر داشته باشید که باید هر نوع نشانهٔ غیر طبیعی را به پزشک یا ماما اطلاع دهید.

اگر هنوز دربارهٔ شیر دادن به فرزند خود تصمیم نگرفته‌اید، اکنون زمان مناسبی برای این کار است. شیرمادر به آسانی در دستـرس نوزاد قرار می‌گیرد و حاوی آنتـی‌بـادی‌های مناسب برای دستگاه ایمنی کودک است. همچنین مادران شیـرده گـزارش می‌دهند که اضافه وزن دوران بـارداری آنها، زودتر از مادرانی که به فرزند خود شیر نداده و از شیر خشک استفاده کرده‌اند برطرف شده است. اگر تصمیم دارید خودتان به نوزاد شیر بدهید، سینه‌بندهای مخصوص شیردهی را خریداری نمایید. چنان‌چه پس از زایمان باید برای انجام کار، چند ساعت در خارج از منزل و دور از نوزاد خود باشید، پمپ شیر دوش و یک یا دو عدد شیشه شیر خریداری کنید. مادران مبتلا به بیماری‌های مزمن یا مادرانی که از داروهایی استفاده می‌کنند که از راه شیر به بدن فرزندشان می‌رسند و یا مادرانی که به هر دلیل تصمیم دارند فرزند خود را با شیرخشک تغذیه کنند باید حداقل 6 عدد شیشه شیر و وسایل مربوط به تمیز و استریل کردن شیشه‌ها را خریداری نمایند.

فیزیوتراپی در دوران بارداری می‌تواند ناراحتی‌هایی مانند کمردرد را کاهش دهد و بدن مادر را برای زایمان آسان‌تر آماده سازد. با فیزیوتراپی می‌توان وضعیت بدن، ردیف بودن مفاصل، قدرت ماهیچه‌ها و قابلیت انعطاف بدن را بهبود بخشید و گرفتاری‌های عصبی را برطرف نمود. اضافه وزن، استرس و کنترل مرکز بدن با یکدیگر ارتباط دارند. تغییر در مرکز ثقل بدن بر طرز ایستادن و نشستن خانم باردار تأثیر می‌گذارد و در نتیجه، موجب سخت‌تر شدن کار ماهیچه‌ها می‌شود. افزایش فعالیت بدن، موجب خستگی و در نتیجه، کاهش تحرک فعال خواهد شد. عدم آرام‌سازی به وسیله ورزش اغلب منجر به افزایش استرس می‌شود. فیزیوتراپی می‌تواند تا حد زیادی از بروز این عوارض جلوگیری کند.

آموزش ورزش در دوران بارداری  ​ (ویژه هفته بیست و ششم بارداری)

در کنار فیزیوتراپی به ورزش‌های خانگی خود ادامه دهید.

در این هفته، روزانه 30 دقیقه پیاده‌روی و 20 دقیقه نرمش آرام را فراموش نکنید.

ممکن است در طول سه ماهه سوم بارداری، بعضی از آزمایش‌های خون که قبلاً انجام داده‌اید، تکرار شوند. اگر Rh خون شما منفی است و هنوز دومین آزمایش خون برایتان انجام نشده در این هفته‌ها انجام می‌شود. ممکن است آزمایش قند خون دوباره انجام شود. ممکن است آزمایش خون از نظر وجود استرپتوکوک گروه B درخواست شود. استرپتوکوک گروه B، نوعی باکتری شایع تقریباً کم خطر برای بزرگسالان است ولی می‌تواند موجب بیماری نوزاد شود. به ندرت ممکن است نوزاد خانمی که آلوده به این باکتری است در زمان تولد آلوده شود. ممکن است برای انجام آزمایش استرپتوکوک گروه B، نمونه سلول مهبلی و مقعدی گرفته شود و در صورت وجود باکتری مزبور، مادر در طول وضع حمل با آنتی‌بیوتیک تحت درمان قرار می‌گیرد.

با افزایش یافتن حجم خون، ضربان قلب شما ازدیاد می‌یابد. و در نتیجه، ممکن است گاهی دچار احساس گیجی یا منگی شوید. برای پیشگیری از بروز این مشکل از ایستادن ناگهانی خودداری کنید.

ممکن است در هفته بیست و ششم بارداری متورم بودن پاها، یبوست، افزایش وزن و خطوط کشش دوران بارداری شما را تحریک‌پذیر کرده باشد به نحوی که از این دوران متنفر شده و آرزوی اتمام هرچه زودتر آن را داشته باشید. این احساس، طبیعی است ولی تنها راه مقابله با آن، مثبت‌اندیشی و لذت بردن از وجود فرزندی است که در راه دارید.

 

 در هفته بیست و ششم بارداری چه بخوریم

فیبرهای محلول در سیب، گلابی، موز، توت، سویا، نخودفرنگی، هویج، کلم بروکلی، جو، حبوبات، سبزیجات ریشه‌ای مثل پیاز، سیب‌زمینی شیرین، سیب‌زمینی و نان چاودار یافت می‌شوند.

فیبرهای نامحلول در لوبیا، ذرت، میوه و سبزیجات، گوجه‌فرنگی، لوبیا سبز، کلم، کرفس، سبزیجات دارای برگ سبز، عدس، مغزها، دانه‌ها، سبوس گندم، سبوس برنج، و غلات کامل یافت می‌شوند. (به توضیح فیبرهای محلول و نامحلول در مطالب هفته 25 مراجعه نمایید).

با افزودن سبوس گندم، جوانه گندم یا جو به غذاهای خود و نیز با خوردن غلات حاوی جو به عنوان صبحانه (چند بار در هفته)، خوردن میوه‌های تازه به جای خوردن آب میوه و نیز با مصرف سبزیجات دارای برگ سبز و خوردن سالاد با هر غذا می‌توانید میزان دریافت فیبر غذایی را افزایش دهید.

بادام‌ها از منابع غنی فیبر، روی، فسفر و منیزیم هستند. بادام هندی، غذای بین وعدهٔ بسیار مناسبی است و آهن فراوانی در آن یافت می‌شود. از میوه‌های خشک شده هم می‌توانید در منزل یا محل کار خود استفاده کنید.

چنان چه در هنگام رفتن به بستر در شب احساس گرسنگی کردید، یک لیوان شیر یا یک کاسه غلات میل کنید. جذب کلسیم در ساعات آخر روز بهتر صورت می‌گیرد.

اگر برای به خواب رفتن دچار مشکل هستید، از بستر بیرون بیایید و غذای مختصری بخورید یا کتاب بخوانید. سپس هنگامی که خواب‌آلود شدید دوباره به بستر برگردید.

 

شما میتونید از این قسمت  فایل ویدئویی رابطه مادر و جنین در این ماه رو ببینید ( ماه هفتم )

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری

معمولاً خانم‌ها پس از این‌که متوجه شدند که باردار هستند، تمامی فکر خود را در ارتباط برقرار کردن با فرزندشان، معطوف به روزها و هفته‌های بعد از تولد می‌کنند، در حالی که برای برقراری ارتباط بهتر با نوزاد، لازم است از همان دوران بارداری اقدام شود. مادران می‌توانند با یاد گرفتن رفتارهای دلبستگی مانند صحبت کردن، لمس، تمرکز و توجه به جنین، تعامل بهتر و مؤثرتری با او داشته باشند. 

هفته بیست ونهم بارداری

هفته بیست ونهم بارداری

هفته بیست ونهم بارداری جالبه بدونی نی نی طلایی اندازه نارگیل شده برای خواب و ورزش خوراکت در هفته بیست ونهم بارداری یه سری پیشنهادات داریم که کارشناس سایت آماده کرده ! آماده ای بریم بخونیم؟    

هفته سی وهفتم نوزادی

هفته سی وهفتم نوزادی

هفته سی وهفتم نوزادی

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت دوم

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت دوم

کروموزوم‌ها نیز داستانی دارند. این داستان در اکتشافی خلاصه می‌شود که دو دانشمند بزرگ جیمز واتسون و فرانسیس کریک به آن دست یافتند. آن‌ها در سال 1953 جایزه نوبل را به دست آوردند به دلیل اکتشافی که به کرموزومهای رنگی نامگذاری شده بود. تعداد این کروموزوم‌ها به 46 کروموزوم در هر سلول می‌رسد و به قول دیگر 23 جفت. 22 جفت از این تعداد یکنواخت شبیه به هم هستند اما تنها جفت باقی‌مانده وظیفه مهم تعین جنسیت جنین را برعهده دارد.

جنین می فهمد!  باور کنید!

جنین می فهمد! باور کنید!

امروزه علم ثابت کرده است که هر تجربه کوچک می تواند در ذهن و جسم ما فعل و انفعال شیمیایی بوجود آورد و این فرآیند در طی دوران بارداری و پس از تولد نیز ادامه خواهد داشت. تجربه های سازنده در طول بارداری سبب پیدایش اندام ها و ذهن سالم می شود، حال آنکه تجربه های مخرب، اندام ها و ذهن بیمار را می آفریند.

تغییر ژن جنین‌تان از خوب به عالی

تغییر ژن جنین‌تان از خوب به عالی

اپی ژنتیک Epigenetic، چگونگی رشد ما را در مسیرهای گوناگون بررسی می کند، چگونه بعضی اشخاص کامیابند، در صورتیکه انسان های دیگر با بیماری های مزمن دست به گریبانند. واقعیت آن است که چیزهای ساده ای وجود دارد که شما می توانید نه تنها برای کمک به رشد جنین در رحمتان انجام دهید، بلکه به او فرصتی برای یک زندگی سالم و رضایت بخش در آینده می دهید. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید