مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 553 بازدید

نی نی طلایی کلی سنگینت کرده و راه رفتن و خوابیدن و خورد و خوراکتو بهم ریخته ولی همه اینها واسه داشتن یه نی نی طلایی می ارزه

این هته خیلی بیشتر از قبل مراقب خودت و ذهنت باش و به ذهنت ارامش و استراحت بده

 

هفته سی و سوم بارداری


هفته سی و سوم بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در هفته سی و سوم بارداری

طول جنین به حدود 7/43 سانتی‌متر و وزنش به 1810 تا 1918 گرم رسیده است.

استخوان‌های بدن فرزندتان سخت‌تر شده‌اند.

استخوان‌های جمجمه جنین به هم متصل نمی‌شوند تا بتوانند به طور خفیف و به آرامی همدیگر را بپوشانند و نیز باعث شوند تا عبور سر جنین از مجرای زایمانی مادر، در هنگام تولد آسان‌تر صورت گیرد (فشاری که در هنگام زایمان بر سر جنین وارد می‌شود به حدی شدید است که سر بسیاری از نوزادان به شکل مخروط در می‌آید).

استخوان‌های جمجمه تا اوایل دوران نوجوانی به طور کامل به یکدیگر متصل نمی‌شوند و بنابراین قادر خواهند بود در دوران شیرخوارگی و کودکی رشد کنند.

جنین ممکن است حتی تا آخرین روزهای بارداری حرکت داشته باشد و الگوی فعالیت هر جنین با جنین دیگر متفاوت است. بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند که پس از هفتهٔ 28 حاملگی، مادر، حرکات فرزند خود را حداقل یک یا دو بار در روز کنترل کند.

بافت چربی همچنان در حال تجمع در زیر پوست جنین است.

ورنیکس کاملاً ضخیم شده است (هفته 20؛ فرزند).

حجم مایع آمنیون به حداکثر خود رسیده است.

مردمک‌های جنین می‌توانند نسبت به نور واکنش نشان دهند.

اکنون جنین، مانند نوزاد، در بیشتر ساعات شبانه روز در خواب است و حتی مرحلهٔ حرکت سریع چشم‌ها (rapid eye movement; REM) یعنی مرحله‌ای از خواب که اکثر رویاهای واضح انسان در آن مرحله رویت می‌شوند را تجربه‌می‌کند!

هفته سی و سوم بارداری ریه‌های فرزند شما تقریباً به طور کامل رشد کرده‌اند.

علائم هفته سی و سوم بارداری

ممکن است در اثر سنگینی، راه رفتن شما شبیه راه رفتن مرغابی شود.

ممکن است درد و حتی کرختی دست‌ها، انگشتان و مچ دست‌ها موجود باشد. (در این باره قبلاً توضیخ داده شده است هفته 25؛ مادر). می‌توانید با قرار دادن آتل، مچ دست خود را بی‌حرکت کنید یا با قرار دادن بالشی بر روی دستتان، در موقع خواب، آن را بالا نگه دارید. چنان‌چه در شغل خود نیاز به حرکت دادن مکرر دست‌ها دارید (مثلاً چنان‌چه از کیبورد کامپیوتر استفاده می‌کنید یا به تایپ اشتغال دارید) به طور مکرر به دست‌هایتان استراحت دهید و کمی آنها را بکشید.

مقاربت در دوران بارداری، حتی در ماه‌های بالا، تا زمانی که کیسهٔ آب پاره نشده و یا دردهای زایمانی آغاز نشده‌اند بلامانع است.

تا این هفته اکثر زنان باردار، نسبت به زمان قبل از حاملگی حدود 10 تا 8/12 کیلوگرم اضافه وزن پیدا می‌کنند.

مشکلات شایع دوران بارداری یعنی تنگی‌نفس، یبوست، گیجی، سردرد گاه و بیگاه، سوزش سردل، انقباض‌های براکستون هیکس (هفته 25؛ مادر)، احساس فشار در لگن و بی‌خوابی ممکن است همچنان ادامه داشته باشند.

بدون نظر خواهی از پزشک یا ماما، به نظرات یا توصیه‌های غیر علمی احتمالی بستگان و آشنایان توجه نکنید.

در صورت نشت هر مقدار مایع مشکوک از مهبل، بلافاصله به پزشک یا ماما مراجعه کنید. مایع آمنیون طبیعی، شفاف و بی‌بو است ولی نشت مایع سبز یا زرد رنگ یا بدبو می‌تواند نشان دهندهٔ دفع مکونیوم به وسیلهٔ جنین (هفته 18؛ فرزند) یا عفونی شدن مایع آمنیون باشد. چنان‌چه دچار نشت هر نوع مایع ازمهبل شده‌اید تا وقتی به پزشک یا ماما مراجعه نکرده‌اید از نزدیکی و یا هر فعالیتی که ممکن است موجب ورود باکتری به مهبل شود خودداری کنید.

در هفته سی و سوم بارداری زمان آن رسیده است که با اپیزیوتومی(episiotomy) آشنا شوید. اپیزیوتومی‌عبارت است از ایجاد یک برش جراحی در داخل میاندو راه (پرینه)، یا پوست ناحیهٔ بین مهبل و مقعد که به منظور بزرگ‌تر شدن مدخل مهبـل، و در نتیجـه، آسـان‌تر شـدن زایـمان صـورت می‌گیرد. به ویژه در صورت در مخاطره قرار گرفتن جنین، اپیزیوتومی، سرعت روند زایمان را افزایش می‌دهد. عده‌ای از پزشکان معتقدند که ایپـزیوتومـی از پارگی غیـرضروری جلوگیـری به عمل می‌آورد و عده‌ای دیگر آن را مسبب پارگی بیشتر می‌دانند.

​آرامش دوران بارداری

برای آرام‌سازی (relaxation) فوری در دوران بارداری، بدن خود را در وضعیت راحتی قرار دهید. نفس عمیقی بکشید و آن را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و سپس نفس را بیرون بدهید. تمام عضلات خود را شل کنید. مراحل بالا را 2 یا 3 بار تکرار کنید. طی این مدت به دلپذیرترین موضوعی که در نظر دارید بیاندیشید.

استراحت کافی به ویژه در سه ماهه سوم بارداری اهمیت بسیار دارد. اگر در طول شب خوابتان نمی‌برد، در ساعات روز کمی بخوابید یا به آرام‌سازی خود بپردازید. برای انجام کامل‌تر آرام‌سازی می‌توانید از روش‌های مختلف آن که در کتاب‌ها، نوارها و CDهای گوناگون آموزش داده شده و یا از کلاس‌های آموزشی مخصوص استفاده کنید.

تنفس عمیق، تنفس آرام و ماساژ می‌توانند موجب آرام‌سازی شوند. ماساژ کف پاها، ناحیه گیجگاه و پیشانی و کمر تأثیر زیادی در آرام‌سازی دارد.

برای انجام CT اسکن (سی‌تی اسکن)، از اشعه x با دوز کمی بالاتر از آنچه در رادیوگرافی معمولی به کار می‌رود استفاده می‌شود. به طور کلی انجام این کار در دوران بارداری توصیه نمی‌شود، مگر آن که منافع آن به وضوع بر خطرات احتمالی آن ترجیح داشته باشد.

ممکن است در اثر تغییرات هورمونی و احتباس مایعات بدن، انحنای قرنیه چشم خانم‌های بارداری کمی افزایش پیدا کند. در نتیجه، چنان چه از لنز تماسی استفاده می‌کنید ممکن است دید شما از وضوح کافی برخوردار نباشد. توصیه می‌شود استفاده از این لنزها را به بعد از زایمان موکول نمایید. لازم نیست برای رفع اشکال مزبور از عینک جدید استفاده کنید زیرا این اشکال، جزیی و زودگذر است و معمولاً پس از زایمان خود به خود برطرف می‌شود.

در این هفته‌ها ممکن است انقباض‌های براکستون هیکس ( هفته 25؛ مادر) در دفعات بیشتری تکرار شوند. چنان چه این انقباض‌ها موجب ناراحتی شما می‌شوند مقداری پیاده‌روی کنید یا از روش‌های تنفسی که در کلاس‌های آموزشی یاد گرفته‌اید استفاده نمایید.

​در هفته سی و دوم بارداری چه بخوریم 

تمام تغییرات روحی این هفته‌ها، مانند اضطراب و نوسانات خلق و خو می‌توانند موجب بی‌خوابی شوند. قبل از خواب شب یک لیوان شیر گرم بنوشید یا کمی کتاب بخوانید.

تا حد ممکن غذاهای تازه مصرف کنید و از خوردن غذاهایی که در فریزر نگهداری شده‌اند اجتناب نمایید.

مسواک زدن و استفاده منظم از نخ دندان را فراموش نکنید. اگر چندین بار در روز غذا می‌خورید باید دفعات شستشوی دهان و دندان خود را نیز افزایش دهید. باکتری‌های موجود در دهان، نشاسته‌ها و قندهای غذاها را به اسید تبدیل می‌کنند و این اسید موجب آسیب دندان‌ها می‌شود. با شستشوی مرتب دندان‌ها، به ویژه پس از خوردن غذا، فعالیت این باکتری‌ها کاهش می‌یابد. به خاطر داشته باشید که در هنگام شب، مقدار بزاق دهان کاهش می‌یابد و به این دلیل باید در صورتی که در ساعات نیمه شب غذای سبکی می‌خورید این غذا فاقد قند و نشاسته باشد مگر آن که پس از خوردن غذا دندان‌های خود را مسواک بزنید.

پنیر علاوه بر دارا بودن کلسیم، موجب تحریک ترشح بزاق می‌شود. خوردن کمی پنیر چدار کم چرب برای بهداشت دندان‌ها مناسب است.

غذاهای میان وعدهٔ سبک برای این دوران عبارتند از خیار؛ تربچه؛ هویج؛ فلفل سبز، زرد یا قرمز؛ این نوع غذاها به دندان آسیب نمی‌رسانند.

​مدیر سایت کودکان طلایی : ده هفته طلایی و میتونیی واسه نی نی طلایی که کاملا همه چیز رو میشنوه هر شب لالایی بگی 

​لالایی برای نی نی طلایی خیلی توصیه میشه چون باعث ازایش ضریب هوشی و همچنین افزایش هوش هیجانی نی نی طلایی میشه 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت دوم

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت دوم

کروموزوم‌ها نیز داستانی دارند. این داستان در اکتشافی خلاصه می‌شود که دو دانشمند بزرگ جیمز واتسون و فرانسیس کریک به آن دست یافتند. آن‌ها در سال 1953 جایزه نوبل را به دست آوردند به دلیل اکتشافی که به کرموزومهای رنگی نامگذاری شده بود. تعداد این کروموزوم‌ها به 46 کروموزوم در هر سلول می‌رسد و به قول دیگر 23 جفت. 22 جفت از این تعداد یکنواخت شبیه به هم هستند اما تنها جفت باقی‌مانده وظیفه مهم تعین جنسیت جنین را برعهده دارد.

هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری نی نی میتونه از هفته بیست و دوم بارداری شکلک دربیاره  و میتونی از الان برای رفتن به بیمارستان محل زایمان مدت زمان زایمان و نظایر اون با پزشک یا  ماما مشورت کنی اینا نشونه های خوبیه 

هفته بیست وهفتم بارداری

هفته بیست وهفتم بارداری

هفته بیست وهفتم بارداری الان دیگه چهره نی نی طلایی شکل هنگام تولدشه  ساختمون چشمهاشم داره تقریبا داره تکمیل شدنه راستی گاهی ممکنه نی نی طلایی سکسکه هم بکنه ! کم کم به فکر خرید لباس های نی نی طلایی هم باش بریم ببینیم دیگه چه چیزهایی کارشناس سایت برای هفته بیست و هفتم بارداری گفته 

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری ​قلب نی نی طلایی از هفته بیست و یکم بارداری پر قدرت تر میشه   ​و حرکاتش بیشتر میشه  ​میدونی در این هفته بیست و یکم بارداری چه ورزشهایی رو باید انجام بدی ؟

هفته سی وهفتم بارداری

هفته سی وهفتم بارداری

هفته سی وهفتم بارداری ​تبریک میگم کودک شما داره به انتهای سفر میرسه و ترم های این سفر علمی هیجانی رو دارید به پایان میرسونیم ​بابای طلایی حواست هست مامان طلایی هوس چی کرده؟؟ کارشناس سایت کودکان طلایی یه عالمه خوردنی های خوشمزه معرفی کرده ​بریم بخونیم

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید