مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

هفته سی وهفتم بارداری

هفته سی وهفتم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 535 بازدید

هفته سی وهفتم بارداری

تبریک میگم کودک شما داره به انتهای سفر میرسه و ترم های این سفر علمی هیجانی رو دارید به پایان میرسونیم

​بابای طلایی حواست هست مامان طلایی هوس چی کرده؟؟ کارشناس سایت کودکان طلایی یه عالمه خوردنی های خوشمزه معرفی کرده

​بریم بخونیم

هفته سی وهفتم بارداری


هفته هفته سی وهفتم بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در هفته سی وهفتم بارداری

طول جنین به 5/47 تا 6/48 سانتی‌متر و وزنش به 2875 تا 2859 گرم رسیده است.

چون فرزند شما به مرحلهٔ پایانی دوران جنینی رسیده و به اصطلاح، «فول ترم» است (هفته 36؛ فرزند)، در صورت به دنیا آمدن در این هفته، ریه‌های کاملاً بالغی دارد و می‌تواند خود را با شرایط خارج از رحم به خوبی وفق دهد.

بسیاری از نوزادان در هنگام تولد در تمام سر خود به طور کامل مو دارند و طول موها به 25/1 تا 75/3 سانتی‌متر می‌رسد.

اگر رنگ موی فرزندتان در هنگام تولد شبیه موی شما یا همسرتان نبود تعجب نکنید. گاهی رنگ موی فرزند متعلق به پدر و مادری با موی تیره، بلوند یا قرمز است و یا برعکس.

معمولاً جنین‌های مذکر بیش از جنین‌های مؤنث افزایش وزن پیدا می‌کنند.

از هفته سی وهفتم بارداری اگر نور شدیدی به شکم مادر تابانده شود، جنین بدن خود را در رحم مادر به سمت نور می‌چرخاند.

از این هفته، بدن جنین شروع به ساختن هورمون «کورتیزون» می‌کند که از نقش کمک کننده به تنفس جنین برخوردار است.

تمام اعضای بدن فرزندتان به طور کامل مشغول به کار هستند.

علائم هفته سی وهفتم بارداری

انقباض‌های براکستون هیکس (هفتهٔ 25؛ مادر) ممکن است باز هم فراوان‌تر شوند و بیشتر طول بکشند و ناراحتی بیشتری ایجاد نمایند.

ممکن است ترشح مهبلی افزایش یابد. اگر مقداری مخاط آلوده به کمی‌خون در توالت یا لباس زیر خود مشاهده کرده‌اید، احتمالاً نشان دهندهٔ آن است که پلاک مخاطی محافظ رحم در برابر عفونت در حال از بین رفتن است و چند روز بیشتر به زایمان باقی نمانده است. به این مخاط آلوده به خون، «نمایش خونی» (bloody show) گفته می‌شود. چنان‌چه دچار لکه بینی یا خونریزی شدیدتری شده‌اید فوراً به پزشک یا ماما مراجعه کنید. ضمناً نتیجهٔ آزمایش کشت از نظر استرپتوکوک گروه B را به پزشک یا ماما ارایه نمایید. (هفتهٔ 35؛ مادر).

در هفته سی وهفتم بارداری خواب شب از هر زمان دیگری برایتان مشکل‌تر شده است.

حرکات فرزندتان را تحت نظر بگیرید و به محضی که احساس کردید این حرکات کاهش یافته‌اند به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

ممکن است هنگام خواب، رویاهای زیادی ببینید که ممکن است علت آن، اضطراب دربارهٔ دردهای زایمانی و مادر شدن باشد.

راهی برای پیش بینی زمان دقیق شروع دردهای زایمانی وجود ندارد و بدن شما به طور معمول از یک ماه قبل، برای زایمان آماده می‌شود.

در اکثر موارد، قبل از پاره شدن کیسهٔ آب، انقباض‌های منظم رحمی‌آغاز می‌شوند ولی در بعضی از زنان باردار، ابتدا کیسهٔ آب پاره می‌شود. در این موارد معمولاً به زودی دردهای زایمانی شروع خواهند شد و اگر این اتفاق نیفتاد، باید پزشک یا ماما شروع دردها را به طور مصنوعی القا کنند.

دردهای کاذب غیر قابل پیش بینی هستند و با فواصل نامنظم و طول مدت و شدت متغیر ظاهر می‌شوند. اگر چه ممکن است دردهای زایمانی حقیقی نیز در ابتدا نامنظم باشند، با گذشت زمان، به طورمنظم و با فواصل کمتر ایجاد می‌شوند و به طور فزاینده شدت و مدت آنها افزایش می‌یابد. دردهای کاذب بیشتر در قسمت پایین شکم متمرکز هستند ولی دردهای حقیقی از قسمت پایین کمر آغاز می‌شوند و به شکم انتقال می‌یابند. دردهای کاذب خود به خود کاهش پیدا می‌کنند و یا با شروع و خاتمهٔ فعالیت یا تغییر وضعیت دادن به بدن کمتر می‌شوند ولی دردهای حقیقی زایمان از بین نمی‌روند و بدون توجه به وضعیت بدن شما ادامه پیدا می‌کنید.

اگر چه بدن شما همچنان به افزایش وزن خود ادامه می‌دهد، مقدار مایع آمنیون کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه، وزن شما حالت پایدارتری پیدا خواهد کرد.

در معاینه‌های هفتگی قبل از زایمان، پزشک یا ماما دهانهٔ رحم شما را از نظر مقدار اتساع (دیلاتاسیون) و نازک شدگی (افاسمان) و نیز اندازهٔ جنین و وضعیت قرار گرفتن آن در رحم را بررسی می‌کنند.

بسیاری از زنان باردار از این که ممکن است در هنگام زایمان به دلیل زور زدن برای خارج شدن جنین دچار مدفوع شوند احساس خجالت و ناراحتی می‌کنند. دفع مدفوع در این زمان، امری طبیعی است و پزشک یا ماما، قبل از آنکه متوجه آن شوید اقدام به تمیز کردن آن خواهند نمود.

شواهدی وجود دارند مبنی بر این که اگر از حوالی 5 هفته قبل از زمان زایمان ناحیهٔ میاندوراه (پرینه) خود را ماساژ دهید نیاز کمتری به اپیزیوتومی و بخیه خواهید داشت. (اپیزیوتومی؛ هفته 33؛ مادر).

برای آرام‌سازی عضلات، از سر یا پا شروع کنید و تمامی ماهیچه‌ها را یک به یک شل نمایید.

از همسر خود بخواهید پشت و شانه‌هایتان را ماساژ دهد. پس از آرامش در نواحی مزبور، باید دست‌ها و پاها ماساژ داده شوند. ماساژ عضلات موجب ترشح اندورفین (endorphin) از مغز و تولید سرخوشی می‌شود. انجام مراقبه (meditation) بسیار مفید است. برای این کار به یک نقطه مشخص تمرکز کنید و در حالی که در یک اتاق ساکت نشسته‌اید هرچه را به ذهنتان می‌رسد مرور نمایید. هنگامی که تمرکزتان را از دست دادید، دوباره تلاش کنید.

زمان زایمان نزدیک است. در مدت باقی مانده، تنها به موضوع زایمان فکر کنید.

برای کاهش درد ناحیه لگن و کمر، از کمپرس گرم استفاده کنید.

ممکن است در این هفته‌ها، دردهای ناگهانی و واضحی در مثانه احساس کنید. نگران نباشید و فقط به آرام‌سازی خود و تنفس بپردازید. این وضعیت طبیعی است و در اثر ورود سر جنین به منطقه لگن شما ایجاد می‌شود.

ممکن است در هفته سی وهفتم بارداری دچار هیجان‌زدگی شدید و ناگهانی شوید. این وضعیت ممکن است در همسرتان نیز ایجاد شود. با مطالعه کتاب‌های مفید، تغییرات مختلف دوران بارداری را بشناسید و روش‌های کاهش اضطراب درج شده در آنها را بیاموزید. در صورت امکان از کلاس‌های آمادگی زایمان استفاده کنید.

چنان چه نخستین بار است حامله شده‌اید، با مادرانی که تجربه مشابه در حاملگی اول داشته‌اند صحبت کنید و روش‌هایی را که برای زایمان راحت‌تر استفاده کرده‌اند یاد بگیرید.

در ماه آخر بارداری دربارهٔ نحوه شیردهی، مراقبت از پستان‌ها در دوران شیردهی، مراقبت از نوزاد و زمان شروع روش‌های پیشگیری از بارداری آموزش داده می‌شود.

 

در هفته سی وهفتم بارداری چه بخوریم 

خوردن مغزها و دانه‌ها از ارزش زیادی از نظر تولید انرژی برخوردار است. بادام هندی، آهن و مغز بادام، کلسیم زیادی دارد.

خوردن تخمه‌های کدو حلوایی، آفتابگردان و خربزه موجب تولید فوری انرژی می‌شود. این تخمه‌ها همچنین حاوی پروتئین و روی زیادی هستند.

در این هفته‌ها بسیاری از خانم‌های باردار دچار یبوست می‌شوند که علت آن، اعمال فشار از سوی جنین بر روده‌های مادر، تغییرات هورمونی و عدم فعالیت کافی مادر است. برای مقابله با این عارضه آب و فیبر بیشتری مصرف کنید. تا حد ممکن از مصرف چای و قهوه خودداری کنید زیرا موجب تشدید یبوست می‌شود.

در ماه نهم بارداری، معاینات، شامل اندازه‌گیری وزن و فشار خون مادر و مقایسه آن با مقادیر ماه قبل، بررسی ملتحمه چشم از نظر کم خونی، تعیین سن بارداری از روی شکم، شنیدن صدای قلب جنین و ثبت نتایج در پرونده انجام می‌شود. چنان چه در ماه قبل، معاینه لگن برای بررسی وضعیت لگن انجام نشده است در این ماه باید انجام شود.و

در صورت وجود خونریزی و لکه بینی، علایم کم خونی، شنیده نشدن صدای قلب جنین، کاهش حرکات جنین و سایر موارد غیرعادی باید اقدام لازم پزشکی به عمل آید.

به مصرف مولتی ویتامین و آهن، مطابق برنامهٔ قبلی ادامه دهید.

در صورت بروز انقباضات رحمی (بیش از 6 بار در ساعت)، احساس فشار به شکم و زیر دل، همراه با انقباض‌های پراکنده ولی شدید، احساس سردرد مقاوم به استامینوفن، سرگیجه، تاری دید و غش، تهوع، تب و لرز، وجود ترشحات آبکی فراوان زرد، سبز، یا خاکستری رنگ، افزایش وزن ناگهانی، تنگی نفس شدید، خارش شدید، تعریق در صورت، دست‌ها و پاها و تکرر ادرار توام با سوزش، تب، درد شکم یا کمردرد به پزشک مراجعه کنید.

 

مدیر سایت کودکان طلایی :هفت هفته

عدد 7 در باور ما ایرانی ها عدد مقدسی هست و ورود به این هفته رو به فال نیک میگریم

​استرس های شما و بابای طلایی رو هم کاملا درک میکنیم

و اینو بدونید ما هستیم به عنوان  پشتیبان عاطفی و علمی شما

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بارداری طلایی

بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری و شروع ماه چهارم 
​در این ماه تغییرات جالبی برای بدن جنین رخ میده و همچنین شما لازم هست در این ماه یک پزشک متخصص رو برای نی نی کوچولو انتخاب کنی و یه سری موارد رو برای خودت رعایت کنی که ادامه اش رو کارشناس سایت کودکان طلایی برای شما شرح میده

بازگشایی حافظه با لغات و تصاویر کلیدی

بازگشایی حافظه با لغات و تصاویر کلیدی

حافظه انسان تصاویر را راحت‌تر از لغات یا شماره‌ها به خاطر می‌سپارد. از زمان تولد تا زمان یادگیری صحبت /کردن و خواندن، ربط دادن‌های اولیه شما با مشاهده صورت می‌گرفت: شما تصویر سیب را قبل از لغت آن یاد گرفتید یا یک لبخند یا صدای مهربان تأثیر سریع‌تری نسبت به کلمات محبت /آمیز برایتان داشت. در بزرگ‌سالی نیز وقتی می‌خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید، بیشتر تمایل دارید تا از نشانه‌ها و تصاویر استفاده کنید، زیرا هنوز دایره لغات گفتاری شما به اندازه کافی وسیع نیست.

هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری ​خیلی لذت بخشه که از الان به فکر شیر دادن به نی نی طلایی باشی و مقدماتش رو فراهم کنی  ​چه مقدماتی ؟؟ ​اینو کارشناسان سایت ما برای شما مامان بابای طلایی آماده کرده پس بریم با هم بخونیم

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

هفت هفته گذشت امیدوارم در هفته هفتم بارداری همچنان عالی عالی عالی باشید یه خبر خوب کوچولوت داره صاحب یه صورت زیبا میشه میخوای ببینی الان این کوچولو چه مشخصاتی داره؟ پس با کارشناسان کودکان طلایی همراه شو  

هفته یازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری

یه صداهایی میاد؟؟
​این صدای اروم تولوپ تولوپ قلب کوچولوی شماس !!!
​دختر یا پسر؟؟؟
​بیا ببینیم کارشناس ما چی داره برای هفته یازدهم بارداری
 

هفته اول بارداری

هفته اول بارداری

شما صفحه هفته اول بارداری رو انتخاب کردید
ورود شما رو به دنیای زیبای پدر و مادر شدن تبریک میگم 
​از امروز ما به مدت 42 هفته سفری زیبا رو در زول دوران بارداری با هم شروع میکنیم

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید