مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 424 بازدید

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری


هفته سی و دوم فـرزند

طول جنین به 7/41 تا 4/42 سانتی‌متر و وزنش به حدود 1702 گرم رسیده است.

در طول 7 هفتهٔ آینده، جنین تا وزن زمان خود را به دست خواهد آورد.

ناخن انگشتان دست و پای فرزند شما اکنون کامل شده و موهای سر فرزندتان شکل واقعی پیدا کرده است.

در این هفته فرزند شما هر روز حدود 14 گرم وزن اضافه می‌کند.

با این که ممکن است حرکات فرزندتان کمتر شده باشد ولی همچنان با چرخاندن و تکان دادن اعضای بدن خود، عضلات آنها را تقویت می‌کند. بسیاری از مادران اظهار می‌دارند که می‌توانند تکان خوردن باسن فرزندشان را حس کنند.

حجم خون شما نسبت به زمان قبل از بارداری، 40 تا50 درصد افزایش پیدا کرده است تا بتواند نیاز شما و فرزندتان را برآورده سازد.

از هم اکنون به فکر انتخاب یک نفر همراه برای زمان زایمان خود باشید. می‌توانید همسر و یا یکی از بستگان یا دوستان خود را (چنان‌چه قوانین محل زندگی شما و مقررات بیمارستان اجازه دهد و نیز اتاق زایمان، خصوصی باشد) همراه با خود به اتاق زایمان ببرید تا در هنگام زایمان در کنار شما باشد.

ممکن است در این هفته احساس کنید که جنین به طور دایم بر قفسهٔ سینهٔ شما فشار وارد می‌آورد.

هفته سی و دوم مـادر

اکنون رحم شما به حدود 5/12 سانتی‌متر بالاتر از نافتان رسیده است. البته اگر حاملگی شما دو یا چند قلویی باشد ارتفاع رحم، به اندازهٔ هفته40 بارداری نزدیک شده است!

سؤالات مورد نظر خود را یادداشت کنید تا در هر بار مراجعه به نزد پزشک یا ماما جواب آنها را دریافت نمایید.

افزایش بیش از حد وزن در دوران بارداری، الزاماً به معنی به دنیا آوردن فرزند بزرگتر از حد معمول نیست. این امکان کاملاً وجود دارد که مادری با اضافه وزن حدود 5/22 کیلوگرم در دوران بارداری فرزندی به وزن 7/2 کیلوگرم به دنیا بیاورد و یا برعکس، از مادری که در دوران حاملگی فقط 9 کیلوگرم اضافه وزن داشته، فرزندی به وزن 4 کیلوگرم متولد شود. باید دانست که ژنتیک نقش مهمی‌در وزن نوزاد ایفا می‌کند. در زنانی که قبل از حاملگی اضافه وزن دارند احتمال به دنیا آمدن نوزاد با وزن زیادتر از معمول، بیشتر است. ممکن است پزشک و ماما با اندازه‌گیری ارتفاع رحم و لمس شکم شما بتوانند وزن جنین را تخمین بزنند. همچنین می‌توان اندازهٔ جنین را به وسیلهٔ سونوگرافی تعیین کرد.

برای پیشگیری از گرفتگی ماهیچه‌های ساق (که همان گونه که ذکر شد در دوران بارداری شایع است)، در حالی که بر روی زمین نشسته و کف هر دست را در دو طرف لگن، بر روی زمین قرار داده‌اید، ران و ساق هر دو پا را در وضعیت مستقیم دراز کنید. به آهستگی یک زانو را خم کنید و تا 5 شماره در همین وضعیت نگه دارید و سپس آن را به وضعیت اول بازگردانید. این کار را با پای دیگر تکرار کنید. سپس پای یک طرف را به طرف بالا خم کنید. با این کار، کشش ماهیچه‌ها افزایش می‌یابد. مچ این پا را به هر دو طرف بچرخانید و سپس، پا را به وضعیت اول برگردانید و این کار را با پای دیگر تکرار کنید.

بثورات و دانه‌های پوستی ناشی از گرما ممکن است بر روی پوست ایجاد شوند. رطوبت و گرمای بیش از حد پوست ایجاد شوند. رطوبت و گرمای بیش از حد پوست و خاراندن آن می‌توانند موجب بروز این عوارض پوستی شوند. بثورات مزبور در ناحیه چین بین پستان‌ها و زیر آنها به طور شایع ایجاد می‌شوند. برای پیشگیری از بروز این مشکل با آب ولرم استحمام کنید و کمی پودر تالک به محل بپاشید و لباس‌های راحت بپوشید.

احتمال بروز دیابت حاملگی، زایمان پیش از موعد و پره اکلامپسی، در این هفته‌ها زیاد است.

برای کاهش تورم پاها، پنج دقیقه پیاده‌روی کنید یا پاهای خود را تا حد ممکن بر روی بالش قرار دهید.

پستان‌ها همچنان بر روی شکم سنگینی می‌کنند. از سینه‌بندهای مناسب استفاده نمایید.

مشکلات جسمانی ناشی از بارداری ممکن است موجب تشدید ناراحتی‌های روحی شوند. در این زمینه با همسر یا یک دوست صمیمی صحبت کنید. سعی کنید افکار و احساسات منفی را از خود دور نمایید و به روزهای خوش آتی بیاندیشید.

ممکن است در این هفته‌ها، کمردرد، بیش از سایر دردهای ناشی از حاملگی موجب ناراحتی شود. از کمپرس گرم برای کاهش شدت این درد استفاده کنید. برای بلند شدن از بستر کف هر دو دست خود را در دو طرف بدن قرار دهید و سپس از جا بلند شوید.

برای پیشگیری از نفخ و ترش کردن، وعده‌های غذایی را افزایش و مقدار غذای مصرفی در هر وعده را کاهش دهید. غذاهای میان وعدهٔ مناسب عبارتند از: نان تُست، سالاد، میوه‌ها و سبزیجات، غلات و بیسکویت. برای جلوگیری از کم آبی بدن، نوشیدن آب فراوان توصیه می‌شود.

احتمال سقط جنین و مرده‌زایی در خانم‌هایی که سیگار می‌کشند، تقریباً 2 برابر بیشتر است که دلیل آن، تا حدودی، افزایش احتمال اتصال جفت به رحم، در محلی خیلی پایین‌تر از معمول و تا حدودی نیز نازک‌تر و نارس بودن جفت در زنان سیگاری است. احتمال مرگ نوزاد در زنان سیگاری بیشتر است. سه ماه پیش از تمایل به بچه‌دار شدن، باید زن و شوهر، سیگار را ترک کنند.

چنان چه می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید (رنگ کردن موها پیش از سه ماههٔ دوم بارداری توصیه نمی‌شود)، این کار را در محلی با تهویه مناسب انجام دهید و مواد شیمیایی را بیش از مدت لازم بر روی سر باقی نگذارید. پس از رنگ کردن، پوست سر را به طور کامل با آب بشویید. به دستورات درج شده در بسته‌بندی رنگ مو به دقت عمل کنند. هرگز ابرو یا مژه‌ها را سفید یا رنگ نکنید. این کار خطر ایجاد تورم یا عفونت اطراف چشم را به همراه دارد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین ازجمله : هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی پرورش نبوغ جنین

بسته آموزشی پرورش نبوغ جنین

اهمیت اعتماد به نفس برای والدین که با کودکان و نوجوانان خود سرو کار دارند امری روشن است. نحوه ی برخورد والدین با فرزندانشان، تأثیر بسزایی در ایجاد اعتماد به نفس یا از بین بردن آن در فرزندان نقش بسزا و مؤثری را ایفا می کند.

گنجینه پرورش مدیران آینده-تولد تا 4 سالگی

گنجینه پرورش مدیران آینده-تولد تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4  تا 7 سالگی

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسلهای پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. پرورش هوش اقتصادی و نبوغ مالی کودکان

کوچینگ  غیرحضوری بارداری طلایی

کوچینگ غیرحضوری بارداری طلایی

کُوچینگ مادر و کودک چگونه است؟ در این بخش، چه وظایفی بر عهده مادر است؟ ویژگی هایی که با بکار گیری این بخش، کودک بدست می آورد، چیست؟

تربیت کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تربیت کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چرا بعضی از کودکان در مدرسه موفق نیستند؟

چرا بعضی از کودکان در مدرسه موفق نیستند؟

بعضی از کودکان با وجود تلاش زیادی که از خود نشان می‌دهند موفقیت چندانی به دست نمی‌آورند. این دسته از کودکان هوش کلامی قدرتمندی ندارند. آن‌ها نمی‌توانند به طور ثابت یک جا بنشینند و به سخنرانی معلم خود گوش دهند. آن‌ها با مطالعه کردن چیزی را به دست نمی‌آورند. هوش و استعداد این کودکان در زمینه‌های دیگر بوده و یا نوع یادگیری‌شان متفاوت است. به طور مثال اگر کلاس اینن  کودکان در فضای باز و با تفریح همراه شود، میزان یادگیری‌شان فوق‌العاده بالا می‌رود.  

هفته سی وهشتم نوزادی

هفته سی وهشتم نوزادی

هفته سی وهشتم نوزادی

کوچینگ یعنی چه و کوچ چیست؟

کوچینگ یعنی چه و کوچ چیست؟

کوچینگ روندی است که جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی حرفه ای، اجتماعی و حتی عاطفی کار می‌کند، به این معنی که در بسیاری از زمینه‌های زندگی، برای پیشرفت و ارتقاء عملکرد می‌توان از کوچینگ کمک گرفت. تمرکز کوچینگ به جای گذشته بر حال و آینده (نزدیک) فرد است و به کنکاش و رفع مسائل و مشکلات گذشته نمی‌پردازند. باور کوچینگ بر این است که افراد بهترین مسیر را خودشان می‌توانند تشخیص دهند و غالبا پاسخ مشکلات افراد، نزد خود آنها است. از این رو در پروسه کوچینگ انتخاب‌کننده و پیش برنده جلسه خود مراجعه‌کننده است و کوچ او فقط نقش یک تسهیلگر را بازی می‌کند.

مهارت‌های‌تان را در زمینه‌ی پرورش هیجانی بیازمایید

مهارت‌های‌تان را در زمینه‌ی پرورش هیجانی بیازمایید

در پی هر تمرین نمونه‌ای یک واکنش نادرست، از طرف پدر و مادر کودک بیان شده؛ از شما می‌خواهم تا احساس کودک و هدف والدین را در آن زمان خاص حدس بزنید و عکس‌العمل تازه‌ای را به عنوان نمونه ارائه کنید که نشان دهنده‌ی قابل قبول بودن احساسات کودک باشد.

هفته سی ام  نوزادی

هفته سی ام نوزادی

هفته سی ام  نوزادی

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید