مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 566 بازدید

هفته سی و دوم بارداری

این هفته ممکنه بدلیل مشکلات جسمی و هورمونهای بارداری دچار یک سری ناراحتی ها و استرس ها بشی که اینجا آقای بابای طلایی خیلی میتونه کمکت کنه

همچنین حساسیت های پوستی نیز ایجاد بشه که راهکارش رو کارشناس سایت برای شما معرفی کرده 

میتونی با هم بریم بخونیم

هفته سی و دوم بارداری


هفته سی و دوم بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در هفته سی و دوم بارداری

طول جنین به 7/41 تا 4/42 سانتی‌متر و وزنش به حدود 1702 گرم رسیده است.

در طول 7 هفتهٔ آینده، جنین تا وزن زمان خود را به دست خواهد آورد.

ناخن انگشتان دست و پای فرزند شما اکنون کامل شده و موهای سر فرزندتان شکل واقعی پیدا کرده است.

در هفته سی و دوم بارداری فرزند شما هر روز حدود 14 گرم وزن اضافه می‌کند.

با این که ممکن است حرکات فرزندتان کمتر شده باشد ولی همچنان با چرخاندن و تکان دادن اعضای بدن خود، عضلات آنها را تقویت می‌کند. بسیاری از مادران اظهار می‌دارند که می‌توانند تکان خوردن باسن فرزندشان را حس کنند.

حجم خون شما نسبت به زمان قبل از بارداری، 40 تا50 درصد افزایش پیدا کرده است تا بتواند نیاز شما و فرزندتان را برآورده سازد.

از هم اکنون به فکر انتخاب یک نفر همراه برای زمان زایمان خود باشید. می‌توانید همسر و یا یکی از بستگان یا دوستان خود را (چنان‌چه قوانین محل زندگی شما و مقررات بیمارستان اجازه دهد و نیز اتاق زایمان، خصوصی باشد) همراه با خود به اتاق زایمان ببرید تا در هنگام زایمان در کنار شما باشد.

ممکن است در این هفته احساس کنید که جنین به طور دایم بر قفسهٔ سینهٔ شما فشار وارد می‌آورد.

علائم هفته سی و دوم بارداری

اکنون رحم شما به حدود 5/12 سانتی‌متر بالاتر از نافتان رسیده است. البته اگر حاملگی شما دو یا چند قلویی باشد ارتفاع رحم، به اندازهٔ هفته40 بارداری نزدیک شده است!

سؤالات مورد نظر خود را یادداشت کنید تا در هر بار مراجعه به نزد پزشک یا ماما جواب آنها را دریافت نمایید.

افزایش بیش از حد وزن در دوران بارداری، الزاماً به معنی به دنیا آوردن فرزند بزرگتر از حد معمول نیست. این امکان کاملاً وجود دارد که مادری با اضافه وزن حدود 5/22 کیلوگرم در دوران بارداری فرزندی به وزن 7/2 کیلوگرم به دنیا بیاورد و یا برعکس، از مادری که در دوران حاملگی فقط 9 کیلوگرم اضافه وزن داشته، فرزندی به وزن 4 کیلوگرم متولد شود. باید دانست که ژنتیک نقش مهمی‌در وزن نوزاد ایفا می‌کند. در زنانی که قبل از حاملگی اضافه وزن دارند احتمال به دنیا آمدن نوزاد با وزن زیادتر از معمول، بیشتر است. ممکن است پزشک و ماما با اندازه‌گیری ارتفاع رحم و لمس شکم شما بتوانند وزن جنین را تخمین بزنند. همچنین می‌توان اندازهٔ جنین را به وسیلهٔ سونوگرافی تعیین کرد.

برای پیشگیری از گرفتگی ماهیچه‌های ساق (که همان گونه که ذکر شد در دوران بارداری شایع است)، در حالی که بر روی زمین نشسته و کف هر دست را در دو طرف لگن، بر روی زمین قرار داده‌اید، ران و ساق هر دو پا را در وضعیت مستقیم دراز کنید. به آهستگی یک زانو را خم کنید و تا 5 شماره در همین وضعیت نگه دارید و سپس آن را به وضعیت اول بازگردانید. این کار را با پای دیگر تکرار کنید. سپس پای یک طرف را به طرف بالا خم کنید. با این کار، کشش ماهیچه‌ها افزایش می‌یابد. مچ این پا را به هر دو طرف بچرخانید و سپس، پا را به وضعیت اول برگردانید و این کار را با پای دیگر تکرار کنید.

در هفته سی و دوم بارداری بثورات و دانه‌های پوستی ناشی از گرما ممکن است بر روی پوست ایجاد شوند. رطوبت و گرمای بیش از حد پوست ایجاد شوند. رطوبت و گرمای بیش از حد پوست و خاراندن آن می‌توانند موجب بروز این عوارض پوستی شوند. بثورات مزبور در ناحیه چین بین پستان‌ها و زیر آنها به طور شایع ایجاد می‌شوند. برای پیشگیری از بروز این مشکل با آب ولرم استحمام کنید و کمی پودر تالک به محل بپاشید و لباس‌های راحت بپوشید.

احتمال بروز دیابت حاملگی، زایمان پیش از موعد و پره اکلامپسی، در این هفته‌ها زیاد است.

برای کاهش تورم پاها، پنج دقیقه پیاده‌روی کنید یا پاهای خود را تا حد ممکن بر روی بالش قرار دهید.

پستان‌ها همچنان بر روی شکم سنگینی می‌کنند. از سینه‌بندهای مناسب استفاده نمایید.

مشکلات جسمانی ناشی از بارداری ممکن است موجب تشدید ناراحتی‌های روحی شوند. در این زمینه با همسر یا یک دوست صمیمی صحبت کنید. سعی کنید افکار و احساسات منفی را از خود دور نمایید و به روزهای خوش آتی بیاندیشید.

ممکن است در این هفته‌ها، کمردرد، بیش از سایر دردهای ناشی از حاملگی موجب ناراحتی شود. از کمپرس گرم برای کاهش شدت این درد استفاده کنید. برای بلند شدن از بستر کف هر دو دست خود را در دو طرف بدن قرار دهید و سپس از جا بلند شوید.

​در هفته سی و دوم بارداری چه بخوریم 

برای پیشگیری از نفخ و ترش کردن، وعده‌های غذایی را افزایش و مقدار غذای مصرفی در هر وعده را کاهش دهید. غذاهای میان وعدهٔ مناسب عبارتند از: نان تُست، سالاد، میوه‌ها و سبزیجات، غلات و بیسکویت. برای جلوگیری از کم آبی بدن، نوشیدن آب فراوان توصیه می‌شود.

 

​بایدها و نباید های دوران بارداری ( ویژه هفته سی و دوم بارداری )

احتمال سقط جنین و مرده‌زایی در خانم‌هایی که سیگار می‌کشند، تقریباً 2 برابر بیشتر است که دلیل آن، تا حدودی، افزایش احتمال اتصال جفت به رحم، در محلی خیلی پایین‌تر از معمول و تا حدودی نیز نازک‌تر و نارس بودن جفت در زنان سیگاری است. احتمال مرگ نوزاد در زنان سیگاری بیشتر است. سه ماه پیش از تمایل به بچه‌دار شدن، باید زن و شوهر، سیگار را ترک کنند.

چنان چه می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید (رنگ کردن موها پیش از سه ماههٔ دوم بارداری توصیه نمی‌شود)، این کار را در محلی با تهویه مناسب انجام دهید و مواد شیمیایی را بیش از مدت لازم بر روی سر باقی نگذارید. پس از رنگ کردن، پوست سر را به طور کامل با آب بشویید. به دستورات درج شده در بسته‌بندی رنگ مو به دقت عمل کنند. هرگز ابرو یا مژه‌ها را سفید یا رنگ نکنید. این کار خطر ایجاد تورم یا عفونت اطراف چشم را به همراه دارد.

​مدیر سایت کودکان طلایی :یازده هفته طلایی دیگه بیشتر باقی نمونده و پیشنهاد هفته من تصورات مثبت و ریلکسیشن و راز و نیاز با منبع بی پایان قدرت خدای مهربونه میتونی دلنوشته هاتو تو پکیج هی هوش جنین طراحی شده توسط این تیم بنویسی 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4  تا 7 سالگی

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسلهای پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. پرورش هوش اقتصادی و نبوغ مالی کودکان

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

در جهان امروز تحقیقات گسترده‌ای در زمینه‌ی هوش و استعداد کودکان صورت گرفته و می‌ گیرد.

بارداری طلایی

بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

چرا بعضی از کودکان در مدرسه موفق نیستند؟

چرا بعضی از کودکان در مدرسه موفق نیستند؟

بعضی از کودکان با وجود تلاش زیادی که از خود نشان می‌دهند موفقیت چندانی به دست نمی‌آورند. این دسته از کودکان هوش کلامی قدرتمندی ندارند. آن‌ها نمی‌توانند به طور ثابت یک جا بنشینند و به سخنرانی معلم خود گوش دهند. آن‌ها با مطالعه کردن چیزی را به دست نمی‌آورند. هوش و استعداد این کودکان در زمینه‌های دیگر بوده و یا نوع یادگیری‌شان متفاوت است. به طور مثال اگر کلاس اینن  کودکان در فضای باز و با تفریح همراه شود، میزان یادگیری‌شان فوق‌العاده بالا می‌رود.  

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید

ذهن خلاق داشته باشید ثروتمند می شوید به راستی که اندیشه همان « ثروت و دارایی » است؛ دارایی قدرتمندی که وقتی با هدف مشخص، عزم راسخ و اشتیاق سوزان ترکیب می شود، راه رسیدن به ثروت و سایر دارائی ها را به روی شما می گشاید چگونه یک ذهن خلاق و پویا داشته باشیم

همه‌ی کودکان باهوش و ثروتمند به دنیا می‌آیند

همه‌ی کودکان باهوش و ثروتمند به دنیا می‌آیند

والدین باید سعی کنند به ندرت نظرات خود را در ذهن فرزندان‌شان انباشته کنند. لازم است به جای آن‌که تنها خود سخنگو باشند، اجازه دهند فرزندشان نیز نظرات و صحبت‌های خود را ارائه دهد. زمانی که کودک از پدر و مادر سؤالی دارد، به جای دادن پاسخ، بهتر است از خود کودک سؤالاتی پرسیده شود تا ذهن خلاق او نیز در پی یافتن پاسخ سؤالاتش برآید. این گونه والدین هستند که بهترین و مهم‌ترین نعمت‌های زندگی فرزندان خود خواهند بود.

هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

رسیدیم به هفته دوازدهم بارداری و انتهای ماه سوم و شما دیگه کم کم میتونی لباس های دوران بارداری رو تهیه کنی  کارشناسان ما برای ترش کردن و سوزش سر دل شما در این هفته یه سری توصیه ها رو داره

معجزه موسیقی و کودک

معجزه موسیقی و کودک

موسیقی وسیله‌ای است برای بیان غیرگفتاری احساسات و عواطف، ادراک، شناخت و آگاهی انسان درواقع شکلی از هنر است. موسیقی برای اکثر مردم لذت‌بخش است و برای کودکان به نوعی هم‌بازی است، و هم آموزش. کودک از طریق موسیقی، با دنیای اطراف خود ارتباطی غیرکلامی برقرار کرده و ازطریق آن، به کشف دنیای اطراف می‌پردازد.

هفته یازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری

یه صداهایی میاد؟؟
​این صدای اروم تولوپ تولوپ قلب کوچولوی شماس !!!
​دختر یا پسر؟؟؟
​بیا ببینیم کارشناس ما چی داره برای هفته یازدهم بارداری
 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید