مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 751 بازدید

هفته سی و چهارم بارداری

ممکنه خستگی ها دوباره سراغ شما بیان اما حیلی شدید نیست

​الان وقت اینه که اگه از بابای طلایی و از کودک طلایی های دیگه البته اگه دارید کمک بگیرید و یه سری موارد رو بهشون یاد بدید

​کمی نفس تنگی هم در هفته سی و چهارم بارداری طبیعیه ولی برای حل کردنش باید بریم ادامه مقاله رو که کارشناس سایت کودکان طلایی تدارک دیده بریم بخونیم

هفته سی و چهارم بارداری


هفته سی و چهارم بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در هفته سی و چهارم بارداری

طول جنین به 45 سانتی‌متر و وزنش به 2140 تا 2156 گرم رسیده است.

در هفته سی و چهارم بارداری لایه‌های چربی بدن جنین بیشتر شده‌اند و ظاهر گردتری به جنین داده‌اند و اکنون پوست جنین از همیشه صاف‌تر شده است.

نوزادانی که بین هفته 34 تا 37 به دنیا می‌آیند و مشکل دیگری ندارند معمولاً به خوبی ادامهٔ حیات می‌دهند و تنها برای مدت کوتاهی باید در بخش نوزادان نگه داشته شوند.

دستگاه ایمنی فرزندتان همچنان در حال تکامل است. با این حال تا هنگام تولد هم قدرت دستگاه ایمنی به حد نهایی نمی‌رسد و به زمان بیشتری نیاز دارد.

تا این زمان باید بیضه‌های جنین مذکر به طور کامل به داخل کیسهٔ بیضه پایین آمده باشند. با این حال تقریباً در 30% نوزادان پسری که به طور زودرس متولد می‌شوند و 3% نوزادان پسری که به موقع به دنیا می‌آیند، بیضه‌ها نزول پیدا نکرده‌اند. کمی پس از تولد، این موضوع در معاینه به وسیلهٔ پزشک متخصص نوزادان تشخیص داده می‌شود. اگر چه در این موارد، به طور معمول بیضه‌ها تا یک سالگی به محل واقعی خود (داخل کیسهٔ بیضه) انتقال می‌یابند، گاهی برای رفع مشکل، عمل جراحی ضرورت پیدا می‌کند.

بین هفتهٔ 32 تا 36، اکثر جنین‌ها به نحوی در رحم قرار می‌گیرند که سرشان متمایل به پایین و آمادهٔ عبور از مجرای زایمانی است. اما در بعضی موارد حتی تا چند روز قبل از زایمان، سر جنین به طرف بالا قرار دارد.

علائم هفته سی و چهارم بارداری

ممکن است خستگی، دوباره به سراغتان بیاید ولی معمولاً شدت آن به اندازهٔ سه ماههٔ اول حاملگی نیست. به سرعت از وضعیت نشسته یا خوابیده از جا بلند نشوید، زیرا ممکن است به دلیل تجمع خون در پاها، دچار افت فشار خون و سرگیجه شوید.

در 50% حاملگی‌های دو یا چند قلو، زایمان قبل از هفتهٔ 37 صورت می‌گیرد. بنابراین چنان‌چه دو یا چند قلو حامله هستید، کم کم برای زایمان آماده شوید.

بهتر است در صورت نزدیکی، همسرتان از کاندوم استفاده کند، زیرا پروستاگلاندین‌های موجود در مایع منی، تحریک‌کننده هستند و می‌توانند موجب بروز انقباض‌های زودرس رحمی (و در نتیجه، زایمان پیش از موعد) شوند.

در صورت تمایل می‌توانید مقداری غذا در فریزر بگذارید تا در روزهای زایمان و بعد از آن دچار مشکل نشوید. همچنین در این روزها سعی کنید نواقص احتمالی اتومبیل‌تان را برطرف نمایید و همیشه باک آن را پر از بنزین کنید.

اگر کودکان دیگری نیز دارید آنها را در کمک به کارهای مربوط به فرزندی که در راه است شریک کنید و اگر فرزند یا فرزندان دیگر شما بزرگتر هستند به آنها یاد بدهید که چگونه در تعویض کهنهٔ نوزاد و نگهداری از او به شما کمک کنند.

در هفته سی و چهارم بارداری مختصری آگاهی در زمینهٔ عمل سزارین به دست آورید (در این باره می‌توانید از پزشک یا ماما سؤال کنید). سزارین در بعضی موارد به طور اختیاری (غیرضروری) بنا به درخواست مادر انجام می‌شود و در سایر موارد، علت انجام آن، ضرورت پزشکی است. موارد ضروری سزارین به علت مشکلاتی مانند متوقف شدن اتساع دهانهٔ رحم، عدم نزول جنین به داخل مجرای زایمانی یا غیرعادی بودن ضربان قلب جنین (که موجب می‌شود پزشک با انجام سزارین، زودتر جنین را به دنیا بیاورد)، پیچ‌خوردگی بند ناف، پارگی رحم و برخی اختلالات دیگر انجام می‌شود. سزارین انتخابی و برنامه‌ریزی شده در مواردی که زایمان (های) قبلی با سزارین انجام شده‌اند (البته در صورتی که خط برش سزارین قبلی عمودی است)، سابقهٔ جراحی رحم بنابر علل دیگر (مثلاً برای درمان فیبروییدهای رحم) وجود دارد، در بعضی از حاملگی‌های دو یا چند قلو، در صورت بسیار بزرگ بودن جنین، در مواردی که جنین در وضعیت بریچ (ته) یا وضعیت عرضی در رحم قرار گرفته است، در صورت وجود جفت سر راهی، در موارد وجود بیماری یا ناهنجاری جنینی که تولد از راه مهبل خطرناک است و در موارد ابتلای مادر به عفونت HIV (ایدز) انجام می‌شود.

در صورت لزوم به یکی از بستگان یا دوستان خود اطلاع دهید که در صورت رفتن شما به بیمارستان برای زایمان در روزهای آتی به منزلتان بیاید و از خانه و فرزندانتان نگهداری کند.

 

آموزش ورزش در دوران بارداری  ​ (ویژه هفته سی و چهارم بارداری )

ورزش‌هایی که  این هفته یعنی هفته سی و چهارم بارداری در حالت خوابیده (درازکش) انجام می‌شوند، در بخش‌های مختلف بدن ایجاد کشش می‌کنند و تنظیم تون عضلات اصلی را به دنبال دارند. هریک از این ورزش‌ها را در ابتدا 5 بار در روز انجام دهید و سپس به تدریج آن را به 10 تا 15 بار برسانید. این ورزش‌ها را باید پس از هفته 32 بارداری در حالت دراز کشیده به پهلو انجام داد.

در این هفته‌ها ممکن است به دلیل بزرگ‌تر شدن شکم، حتی با کمترین فعالیت دچار تنگی نفس شوید. در هنگام شب به پهلو بخوابید. آرام‌سازی را فراموش نکنید.

برای مقابله با ترش کردن از خوردن غذاهای سرخ شده، کافئین، غذاهای چربی و اسیدی خودداری کنید و غذا را در وعده‌های بیشتر و به مقدار کمتر میل نمایید.

در این هفته‌ها، احتمال بروز واریس افزایش می‌یابد. برای به حداقل رساندن این مشکل، هر یک ساعت، 5 دقیقه پیاده‌روی کنید و از نشستن طولانی در یک وضعیت اجتناب نمایید. می‌توانید از جوراب واریس نیز استفاده کنید.

در سه ماههٔ سوم، معمولاً میل جنسی تا حدودی کاهش می‌یابد. این تغییر، پس از زایمان برطرف می‌شود.

 

​باید ها و نباید های بارداری (ویژه هفته سی و چهارم بارداری)

استفاده از داروها و ترکیبات مخدّر و غیرمجاز، برای مادر و جنین خطرناک است و می‌تواند موجب سقط جنین، کم بودن وزن نوزاد در هنگام تولد، زایمان زودرس، جدا شدن زودرس جفت، مرگ جنین و حتی مرگ مادر شود. ماری جوانا از جفت عبور می‌کند و موجب نرسیدن مقدار کافی اکسیژن به جنین می‌شود. کشیدن ماری جوانا در دوران بارداری، احتمال سقط جنین، کم بودن وزن نوزاد در هنگام تولد، زایمان زودرس، تأخیر رشد جنین و بروز مشکلات رفتاری و فراگیری نوزاد را افزایش می‌دهد.

مصرف کوکایین در دوران بارداری، موجب عبور آن از جفت می‌شود و پس از ورود کوکایین به گردش خون جنین به مدت طولانی در بدن جنین باقی می‌ماند. مصرف کوکایین در ماه‌های نخست بارداری موجب افزایش خطر سقط جنین و در ماه‌های بعد باعث جدا شدن زودرس جفت (و در نتیجه، خونریزی شدید، زایمان زودرس و مرگ جنین) می‌شود.

مصرف هرویین در دوران بارداری می‌تواند باعث وابسته شدن جنین به این دارو شود. هرویین خطر به دنیا آمدن زودرس جنین، کم بودن وزن نوزاد در هنگام تولد، مشکلات تنفسی نوزاد، کاهش قند خون جنین، خونریزی مغزی جنین و مرگ نوزاد را افزایش می‌دهد. علایم محرومیت هرویین در نوزاد، به شکل تحریک‌پذیری، تشنج، اسهال، تب، اختلالات خواب و سفتی مفاصل ممکن است بروز کند.

مادرانی که دچار اعتیاد تزریق هستند استعداد بیشتری نسبت به عفونت با ویروس ایدز دارند و این عفونت می‌تواند از جفت عبور کند و به جنین برسد. درمان اعتیاد به هرویین در دوران بارداری می‌تواند همراه با عارضه باشد و باید تحت نظر پزشک صورت گیرد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بارداری طلایی

بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری ​قلب نی نی طلایی از هفته بیست و یکم بارداری پر قدرت تر میشه   ​و حرکاتش بیشتر میشه  ​میدونی در این هفته بیست و یکم بارداری چه ورزشهایی رو باید انجام بدی ؟

هفته چهاردهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری شکلات و فیلم کمدی؟؟ قضیه چیه؟ کارشناس ما در هفته چهاردهم بارداری یه عالمه خوراکی و غذای خوشمزه هم واستون معرفی کرده بریم ببینیم چیاس

هفته یازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری

یه صداهایی میاد؟؟
​این صدای اروم تولوپ تولوپ قلب کوچولوی شماس !!!
​دختر یا پسر؟؟؟
​بیا ببینیم کارشناس ما چی داره برای هفته یازدهم بارداری
 

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری نی نی طلایی آناناسی اصطلاحیه که این هفته به نی نی طلایی شما میگیم چون الان تقریبا اندازه یه دونه آناناس شده بی خوابی های شما در طول شبانه روز طبیعیه چون نی نی طلایی آناناسی لگد زدناش بیشتر شده و این نشانه یه نی نی طلایی سالم و فعاله کارشناس سایت کلی باید و نبباید مختص هفته سی و یکم بارداری آماده کرده که میریم بخونیم

راه میانبر برای موفقیت کودک به دنیا نیامده

راه میانبر برای موفقیت کودک به دنیا نیامده

تصور کنید که محمدعلی کلی هستید. شما با از خودگذشتگى بر روى مهارت‌هاى ورزش بوکس تمرین کرده‌اید، روى استعدد‌ها و قابلیت‌هایتان کار کرده‌اید، غذاى سالم خورده‌اید و عموماً یک زندگى ارزشمند، راضى کننده و موفق داشته‌اید. اکنون تصور کنید هر چیزى که به آن دست یافته‌اید، بتواند از طریق ژ‌‌‌ن‌های‌تان به فرزندان‌تان منتقل شود. بنابراین آنها‌ با حداقل تلاش مى‌توانند در موفقیت‌هاى شما شریک شوند.

هفته بیست وهشتم بارداری

هفته بیست وهشتم بارداری

هفته بیست وهشتم بارداری در این هفته دوره دوم بارداری شما به پایان میرسه این هفته یعنی هفته بیست وهشتم بارداری ممکنه درساق پا یا کشاله رانت دردهای زیادی داشته باشه که کارشناس سایت کودکان طلایی برای همه اینها جوابشو نوشته  با هم میریم بخونیم 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید