هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 542 بازدید

هفته سی و یکم بارداری

نی نی طلایی آناناسی اصطلاحیه که این هفته به نی نی طلایی شما میگیم چون الان تقریبا اندازه یه دونه آناناس شده

بی خوابی های شما در طول شبانه روز طبیعیه چون نی نی طلایی آناناسی لگد زدناش بیشتر شده و این نشانه یه نی نی طلایی سالم و فعاله

کارشناس سایت کلی باید و نبباید مختص هفته سی و یکم بارداری آماده کرده که میریم بخونیم

هفته سی و یکم بارداری


هفته سی و یکم بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در هفته سی و یکم بارداری

طول جنین به 40 تا 1/41 سانتی‌متر و وزنش به 1490 تا 1502 گرم رسیده است.

فرزند شما اکنون می‌تواند سرش را از یک طرف به طرف دیگر بچرخاند.

بازوها، ساق‌ها و تنهٔ فرزندتان با تجمع یافتن لایه‌های چربی ضروری در زیر پوست، برجسته‌تر به نظر می‌رسند.

جنین با لگد زدن و پشتک زدن‌های خود ممکن است موجب بی‌خوابی مادر، در هنگام شب شود. این حرکت‌ها نشان دهندهٔ فعال و سالم بودن جنین هستند.

اگر چه هنوز ریه‌های جنین در حال رشد هستند اکثر دستگاه‌های دیگر بدن جنین به طور کامل رشد کرده‌اند.

اکنون با تکمیل شدن سلول‌های عصبی، جنین قادر است درد را حس کند.

از هفته سی و یکم بارداری فرزند شما قادر است هر روز به اندازهٔ چند فنجان، در مایع آمنیون ادرار کند.

جنین می‌تواند چندین بار در روز مایع آمنیون بخورد. بیش از حد بودن حجم مایع آمنیون (که به آن پلی هیدر آمنیوس گفته می‌شود) ممکن است نشان دهندهٔ این موضوع باشد که فرزند شما به طور طبیعی مایع آمنیون را بلع نمی‌کند یا دچار انسداد دستگاه گوارش است. از طرف دیگر کم بودن حجم مایع آمنیون (اولیگو هیدر آمنیوس) ممکن است حاکی از کافی نبودن حجم ادرار جنین در اثر مشکل کلیوی یا اختلال قسمت دیگری از دستگاه ادراری جنین باشد. در این موارد، پزشک با اندازه‌گیری مقدار مایع آمنیون در هنگام سونوگرافی، مشکل را تشخیص خواهد داد.

علائم هفته سی و یکم بارداری

عضلات رحم شما گاه و بیگاه منقبض می‌شوند. این‌ها همان انقباض‌های براکستون هیکس هستند که قبلاً توضیح داده شد (هفته 25؛ مادر). این انقباض‌ها اغلب حدود 30 ثانیه طول می‌کشند و نامنظم، نامکرر و بدون درد هستند. از سـوی دیگـر چنـان‌چه دچـار انقباض‌های مکرر شده‌اید ممکن است این انقباض‌ها نشان دهندهٔ زایمان زودرس باشند. چنان‌چه این انقباض‌ها بیش از 4 بار در هر ساعت تکرار شدند یا سایر علایم زایمان زودرس وجود دارند فوراً به پزشک یا ماما مراجعه کنید (این علایم عبارتند از: افزایش ترشح مهبلی یا تغییر نوع آن به انواع آبکی، مخاطی، خونی یا حتی صورتی رنگ؛ وجود درد شکمی‌یا کرامپ‌های شبیه قاعدگی؛ افزایش فشار در ناحیهٔ لگن؛ یا کمردرد به ویژه در صورتی که قبلاً وجود نداشته است).

اگر فرزندتان پسر است از هم اکنون دربارهٔ زمان ختنه کردن او با پزشک مشورت کنید.

امروزه اکثر زنان تمایل دارند از نوعی داروی ضد درد برای کنترل دردهای هنگام زایمان استفاده کنند. متداول‌ترین نوع زایمان بی‌درد، استفاده از بی‌حسی اپیدورال (epidural) است که در آن، در حالی که مادر، در هنگام زایمان، هوشیار است، قسمت پایین بدنش با تزریق دارو، بی‌حس می‌شود. تزریق داروی بی‌حسی در این روش، به داخل فضای واقع بر روی سخت شامه (اپیدورا)، در دومین یا سومین فضای مهره‌ای کمر انجام می‌شود. برخی دیگر از زنان، روش زایمان طبیعی بدون استفاده از داروی بی‌حسی را ترجیح می‌دهند. این هفته، زمان مناسبی برای تصمیم گیری دربارهٔ انجام زایمان بی‌درد یا زایمان بدون استفاده از داروی بی‌حسی است. به یاد داشته باشید چنان‌چه در طول دردهای زایمانی در زایمان بدون استفاده از داروی بی‌حسی تحمل دردها برایتان دشوار بود، تنها یک بار دیگر می‌توانید روش زایمان بی‌درد را تعیین کنید. بعضی از متخصصان از داروهای مخدر یا سایر مسکن‌ها برای کاهش درد زایمان استفاده می‌کنند.

تکرر ادرار در طول هفتهٔ سی و یکم بارداری شایع است.

تا 15% زنان باردار در طول سه ماههٔ سوم حاملگی دچار گزگز و احساس ارتعاش در سطح داخلی ساق‌ها یا پاهایشان می‌شوند. این وضعیت، «سندرم ساق بی‌قرار» نام دارد و اگر چه در هر ساعتی از روز، به ویژه در هنگام نشستن یا دراز کشیدن ممکن است ایجاد شود ولی بیش از همه در ساعات عصر بروز می‌کند. کاهش استرس و غذاهای حاوی آهن می‌توانند این ناراحتی را کاهش دهند.

ین‌های تقویت‌کننده آنها متفاوت است (دربارهٔ این تمرین‌ها، در مبحث مربوط به هفته 23 به اختصار توضیح داده شده است).

چنان چه با مشکل بی‌اختیاری ادرار مواجه هستید، این تمرین‌ها را آن قدر انجام دهید تا از عدم تکرار این عارضه مطمئن شوید. گاهی قدرت ماهیچه‌های کف لگن خود را با جلوگیری از خروج ادرار و منقطع کردن جریان ادرار، کنترل کنید. البته این کار نباید در ابتدای صبح یا پس از نزدیکی انجام شود زیرا احتمال ابتلا به عفونت مثانه را افزایش می‌دهد.

 

​بایدها و نباید های دوران بارداری ( ویژه هفته سی و یکم بارداری )

ویتامین C، جذب آهن را افزایش می‌دهد، بنابراین بهتر است مکمل آهن با یک لیوان آب پرتقال خورده شود.

روند بارداری و زایمان افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. نگرانی‌ها و سؤالات مختلف خود را با ماما یا پزشک متخصص مامایی مطرح نمایید.

تا هفته 36 بارداری هر دو هفته یک بار و پس از آن، تا زمان زایمان هفته‌ای یک بار به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

در هر بار ویزیت، پزشک یا ماما دربارهٔ حرکت کردن یا نکردن جنین از شما سؤال می‌کنند. بنابراین به دقت به حرکات جنین توجه نمایید و در صورتی که احساس می‌کنید حرکات جنین قطع شده است بلافاصله به پزشک یا ماما مراجعه نمایید.

دربارهٔ بی‌خطر بودن برداشتن موهای زاید به وسیله لیزر، اطلاعات چندانی در دست نیست. بسیاری از متخصصان خودداری از این کار را توصیه نموده‌اند.

در زمینهٔ زیان‌بخش بودن مایکروفر در دوران بارداری، مدارک مستدلی وجود ندارد ولی در بسیاری از مطالعات توصیه شده است که در هنگام روشن بودن دستگاه مایکروفر نباید در مقابل آن ایستاد.

در بعضی از مطالعات نشان داده شده که نوشیدن آب حاوی کلر، باعث افزایش احتمال بروز مشکلات نخاعی در جنین و تولد نوزاد مرده می‌شود ولی بررسی‌های به عمل آمده، شنا کردن در آب حاوی کلر را خطرناک ندانسته است.

عبور از دریچه‌های ایمنی فرودگاه‌ها برای زنان بارداری بی‌خطر است. این دریچه‌ها اشعه x ساطع نمی‌کنند و فقط مجهز به فلزیاب هستند ولی چمدان‌ها، در حین بازرسی از مسیر حاوی اشعه x عبور می‌کنند.

در هنگام پرواز با هواپیما، رطوبت هوای داخل هواپیما در حدود 15 تا 20 درصد نگه داشته می‌شود در حالی که رطوت مناسب، 40 تا 60 درصد است. با کاهش رطوبت، آب بدن کاهش می‌یابد که می‌تواند موجب تشدید احتمال بروز زایمان زودرس شود. زنان باردار باید طی مسافرت، حداقل هر ساعت 2 لیوان آب بنوشند.

مدرکی دال بر زیان‌بخش بودن کار در مقابل مانیتور کامپیوتر برای جنین وجود ندارد ولی کمردرد، از عوارض این کار است. بهتر است در هنگام کار با کامپیوتر، چهارپایهٔ کوچکی در زیر پا و بالشی در پشت کمر قرار دهید.

​در هفته سی و یکم بارداری چه بخوریم 

بعضی از متخصصان توصیه می‌کنند خانم‌های باردار در این هفته‌ها، در هر هفته دو بار غذای حاوی ماهی میل کنند. چنان چه به خوردن ماهی علاقه ندارید، از مکمل روغن ماهی استفاده کنید ولی قبل از این کار در مورد فرمول آن و بی‌خطر بودن مکمل مزبور از پزشک سؤال نمایید.

علاوه بر ماهی‌های چرب (مثل ماهی آزاد، ماکرل یا ساردین)، از مغزها و دانه‌ها، مثل تخمه آفتابگردان، گردو، دانه کتان و مغز بادام، سبزیجات دارای برگ سبز (مثل اسفناج، کلم، شلغم، بروکلی و لوبیا سبز)، روغن آفتابگردان خردل، سویا، کانولا و دانهٔ سویا به طور مرتب استفاده کنید

 

​مدیر سایت کودکان طلایی :نی نی طلایی آناناسی ما چطوره؟ مامان طلایی بابا طلایی همچنان عالی هستن؟ میدونم عالی هستی و عالی می مونی

دوازده هفته !!

 

شما میتونید از این قسمت  فایل ویدئویی رابطه مادر و جنین در این ماه رو ببینید ( ماه هشتم ) 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

اصول اساسی حافظه

اصول اساسی حافظه

در دوران یونان و روم باستان، سناتورهای برجسته از قدرت حافظه خود برای نمایش قدرت و تحت تأثیر قرار/دادن رای/ دهندگان و دیگران استفاده می‌کردند. قرن‌ها قبل از اینکه چیزی در مورد مغز و نحوه عملکرد آن کشف شود، یونانیان باستان اولین کسانی بودند که دو اصل اساسی مربوط به حافظه را کشف کردند. زیرا می‌دانستند که حافظه با ربط دادن اطلاعات به یکدیگر بهتر تقویت می‌شود.

هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری ​اگه هنوز زایمان نکردی اصلا جای نگرانی نیست و این روزها ممکنه از راه برسه ​تا نی نی نیومده میتونی ار فرصت ها استفاده کنی و آخرین روزهای دو نفره بودن رو با همسر جان خوش بگذرونید

هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری طالبی مامانی چطوره!!! نی نی طلایی شده اندازه یه دونه طالبی به همون شیرینی  برای استفاده از ورزش ها و خوراکی هایی که برای شیرین تر شدن این طالبی طلایی که کارشناس سایت آماده کرده ادامه مطلب رو میخونیم  

سلامت روان جنین - قسمت سوم

سلامت روان جنین - قسمت سوم

خرسندی و زندگی آرام- رضایت از زندگی با قبول کردن تلخی و شیرینی زندگی همراه با اتکاء به خود، آرامش درونی هرچند که با مردم باشد و آرزوی خیر خوبی برای بزرگ و کوچک به وجود می‌آید و رضایت از زندگی اکثر اوقات فرد را به آسایش و آرامش بیشتری آگاه می‌کند.

حرکت جنین - از لذت تا ترس

حرکت جنین - از لذت تا ترس

شاید یک از لذت بخش ترین اتفاقات دوران بارداری حرکات جنین باشد. لذتی که گاهی همراه با هیجان و حتی ترس به سراغ مادران باردار می آید

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید