مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 482 بازدید

هفته سی و پنجم بارداری

پشتک های نی نی طلایی دیگه قطع شده ولی لگد هاش همچنان حکایت از فعال بودنش رو داره

​استرس و شاید بغض ها اذیتت کنه ولی الان بهترین راه فقط کردن به تولد کودک سالم و طلاییه

هفته سی و پنجم بارداری


هفته سی و پنجم بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در هفته سی و پنجم بارداری

طول جنین به 5/45 تا 2/46 سانتی‌متر و وزنش به 2360 تا 2383 گرم رسیده است.

اکنون به دلیل کافی نبودن فضای داخل رحم، فرزند شما دیگر قادر به پشتک زدن در رحم نیست ولی به همان تعداد قبلی لگد می‌زند!

کلیه‌های جنین به طور کامل رشد کرده‌اند و کبد جنین می‌تواند بعضی از مواد زاید را پردازش کند.

قسمت اعظم تکامل فیزیکی جنین انجام شده است و از این پس، در چند هفتهٔ باقی مانده تا زمان تولد، فقط وزن جنین افزایش پیدا می‌کند. از این هفته به بعد افزایش وزن جنین به حداکثر می‌رسد (226 تا 340 گرم در هفته).

حدود 5% زایمان‌های یک قلو، 35% زایمان‌های دو قلو و 80% زایمان‌های سه قلو تا این هفته روی می‌دهند.

چربی شروع به رسوب در تمام قسمت‌های بدن جنین، به ویژه اطراف شانه‌ها نموده است.

علائم هفته سی و پنجم بارداری

تکرر ادرار در هفته سی و پنجم بارداری ممکن است به دلیل بزرگتر شدن رحم و وارد آمدن فشار بیشتر از سوی آن به مثانه افزایش پیدا کند. همچنین سوزش سردل و سایر اختلالات گوارشی احتمالاً تشدید می‌شوند. رحم، تقریباً در 15 سانتی‌متر بالای ناف لمس می‌شود و شما حدود 9/10 تا 13 کیلوگرم اضافه وزن نسبت به زمان قبل از زایمان پیدا کرده‌اید.

از هفته سی و پنجم بارداری تا هنگام زایمان باید هفته‌ای یک بار به پزشک یا ماما مراجعه کنید.

گاهی در فاصلهٔ این هفته تا هفتهٔ 37 ممکن است آزمایش کشت باکتری موسوم به استرپتوکوک گروه B، از ناحیهٔ مهبل ورکتوم، به وسیلهٔ پزشک یا ماما برایتان درخواست شود. این باکتری معمولاً برای بزرگسالان بی‌ضرر است ولی در صورتی که در طول زایمان، از مادر به فرزند منتقل شود می‌تواند به عوارض جدی مانند ذات‌الریه (پنومونی)، مننژیت یا عفونت خونی نوزاد بیانجامد. به دلیل آنکه در 10 تا 30 درصد زنان باردار این باکتری یافت می‌شود، غربالگری از نظر وجود آن نقش حیاتی دارد. در صورتی که مادر، ناقل باکتری مزبور باشد باید در طول وضع حمل، از راه وریدی آنتی‌بیوتیک دریافت نماید تا خطر بروز عفونت در نوزاد به حداقل برسد. انجام آزمایش کشت مزبور به راحتی و با داخل کردن یک سواب پنبه‌ای معمولی صورت می‌گیرد و خطری برای مادر و فرزند ندارد.

هفته سی و پنجم بارداری زمان مناسبی است تا یک بار مسیر منزل تا بیمارستان تعیین شده برای زایمان را همراه با همسرتان و با اتومبیل طی کنید. همان گونه که می‌دانید پس از شروع دردهای زایمانی ابتدا در بخش مادران بستری و سپس با نزدیک شدن زمان زایمان به اتاق زایمان انتقال داده می‌شوید. خود را از هم اکنون برای گذراندن این مراحل آماده کنید. اگر با شروع دردها هنوز مشخص نشده که به مرحلهٔ وضع حمل فعال رسیده‌اید یا نه، ابتدا به اتاق معاینه منتقل می‌شوید و به وسیلهٔ پزشک یا ماما مورد معاینه قرار می‌گیرید تا در صورتی که دردهایی که احساس می‌کنید، دردهای حقیقی زایمانی بودند، بستری و در صورتی که دردهای زایمانی نبودند مرخص شوید. در صورتی که دردهای موجود، دردهای حقیقی زایمانی باشند، ضمن درخواست آزمایش ادرار و آزمایش خون، سرمی‌به‌شما وصل می‌شود تا مایعات و در زمان لازم، داروهای مورد نیاز از این طریق به بدن شما رسانده شوند. چنان‌چه قرار است زایمان بدون درد با تزریق نخاعی یا اپیدورال داروی بی‌حسی انجام شود نیز باز نگه داشتن ورید به سیلهٔ سرم ضرورت دارد.

اکنون در هفته‌های انتهایی بارداری قرار دارید و ممکن است این هفته‌ها برای شما بسیار به کندی طی شوند. از زمان باقی مانده برای آرام‌سازی خود و پرداختن به کارهای مورد علاقه استفاده کنید.

استرس عاطفی ناشی از بارداری ممکن است موجب بغض‌آلود شدن شما شده باشد و این احتمال وجود دارد که به دنبال افزایش درد ساق‌ها و کمر دچار نوسانات خلقی شدید شوید. سخت نگیرید و سعی کنید با استراحت به آرامش دست یابید.

از هفته 35 بارداری تا هنگام زایمان، به تدریج حجم مایع آمنیوتیک کاهش پیدا می‌کند. چنان چه طی این فاصله زمانی مایعی از بدنتان دفع می‌شود که مطمئن نیستید ادرار است یا مایع آمنیوتیک به پزشک مراجعه نمایید. اگر می‌خوانید در اثر پاره شدن کیسه آب و بیرون ریختن مایع داخل آن، تشک شما خیس نشود، قطعه‌ای نایلون یا پردهٔ حمام قدیمی را بر روی آن پهن کنید. نمی‌توان زمان پاره شدن کیسه آب را از پیش تعیین کرد. چنان چه به بیرون از منزل می‌روید، حوله‌ای با خود ببرید تا در صورت پاره شدن کیسه آب از آن استفاده کنید.

 

​باید ها و نباید های بارداری (ویژه هفته سی و پنجم بارداری) 

خالکوبی کردن (تاتو) در دوران بارداری با خطر ایجاد عفونت‌هایی مانند هپاتیت B و HIV (ایدز) همراه است. اگرچه احتمال بروز این عفونت‌ها کم است توصیه می‌شود این کار را به بعد از زایمان موکول کنید. دربارهٔ بی‌خطر بودن رنگ‌های مورد استفاده برای خالکوبی در دوران بارداری اطلاعات چندانی در دست نیست. ممکن است مواد شیمیایی موجود در این رنگ‌ها بر تکامل جنین در 12 هفته اول بارداری تأثیر بگذارند ولی در این باره تحقیقات چندانی صورت نگرفته و همچنین در زمینه تأثیرات منفی این مواد در بقیه هفته‌های حاملگی نیز اطلاعات قابل ملاحظه‌ای وجود ندارد. چنان‌چه در ناحیه کمر خود خالکوبی انجام داده‌اید و می‌خواهید با بی‌حسی نخاعی (اپیدورال) زایمان کنید، با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید.

حنا، انواع مختلف دارد. حنای طبیعی به رنگ سیاه نیست. چنان چه می‌خواهید در دوران بارداری از حنا استفاده کنید حتماً باید نوع طبیعی آن را انتخاب نمایید. حنای سیاه برای هیچ‌کس (اعم از باردار و غیرباردار) بی‌خطر نیست. ماده‌ای به نام پارافنیل دی‌آمین (PPD) در حنای سیاه وجود دارد که موجب بروز سوختگی‌ها، تاول‌ها و واکنش‌های مختلفی می‌شود که ممکن است ماه‌ها طول بکشد و تشخیص و درمان آن به دشواری صورت می‌گیرد.

نرم و شل شدن بافت‌های پیوندی بدن شما همچنان ادامه دارد و این تغییر، برای آمادگی هنگام زایمان ضروری است. نرم شدن این بافت‌ها در ناحیه لگن قابل ملاحظه‌تر است به نحوی که خانم‌های باردار، گاهی در زمان راه رفتن، لغزیدن استخوان‌ها بر روی یکدیگر را احساس می‌کنند. برنامه‌های ورزشی خود را ادامه دهید ولی مراقب ورزش‌ها باشید زیرا نرم شدن ماهیچه‌ها و مفاصل، موجب آسیب‌پذیر شدن آنها می‌شوند.

درد ناحیه لگن و کمر همچنان ادامه دارد که علت آن، وارد آمدن فشار رحم بر عصب سیاتیک است. چنان چه جنین در این هفته‌ها نزول پیدا کند، شدت دردها بیشتر می‌شود.

 

آموزش ورزش در دوران بارداری  ​ (ویژه هفته سی و پنجم بارداری )

چنان چه بتوانید در هر زمان و در هر موقعیتی در حالت چمباتمه زدن قرار بگیرید به تسهیل زایمان کمک بسیاری کرده‌اید. حتی اگر بتوانید در هنگام زایمان در این وضعیت قرار بگیرید، قطر دهانهٔ خروجی لگن شما افزایش پیدا می‌کند و فضای بیشتری برای خروج جنین ایجاد می‌شود.

برای انجام ورزش چمباتمه زدن، بر روی پاهای خود بایستید، پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و به آهستگی در وضعیت چمباتمه زدن قرار بگیرید. پشت خود را صاف نگه دارید و پاشنه‌ها را به شکل صاف بر روی کف زمین قرار دهید. اگر پاشنه‌های خود را از زمین بلند کنید، فاصله بین پاها بیشتر می‌شود. 10 تا 30 ثانیه در این وضعیت قرار بگیرید و دست‌ها را روی ران‌ها بگذارید. به آهستگی بایستید، روی زانوها فشار بیاورید و به آرامی، پنج بار بدن خود را به بالا و پایین بلغزانید.

 

مدیر سایت کودکان طلایی : نه هفته دیگه
باورتون میشه ما هم ذوق داریم؟
​این سفر رو ما با هم شروع کردیم و دوست داریم تو شادی و غم با هم باشیم
دوست داری حس و حالتو واسه ما بنویسی؟
با جون و دل میخونیم

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4  تا 7 سالگی

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسلهای پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. پرورش هوش اقتصادی و نبوغ مالی کودکان

گنجینه پرورش مدیران آینده-تولد تا 4 سالگی

گنجینه پرورش مدیران آینده-تولد تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

بسته آموزشی پرورش نبوغ جنین

بسته آموزشی پرورش نبوغ جنین

اهمیت اعتماد به نفس برای والدین که با کودکان و نوجوانان خود سرو کار دارند امری روشن است. نحوه ی برخورد والدین با فرزندانشان، تأثیر بسزایی در ایجاد اعتماد به نفس یا از بین بردن آن در فرزندان نقش بسزا و مؤثری را ایفا می کند.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته پنجاهم نوزادی

هفته پنجاهم نوزادی

هفته پنجاهم نوزادی

هوش مالی شما چیست؟

هوش مالی شما چیست؟

هوش مالی افراد را چطور باید اندازه گرفت؟ آیا با مقدار چک حقوقی، مدل ماشینی که سوار می‌شوند یا خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنند می‌توان هوش مالی افراد را سنجید؟  

هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

رسیدیم به هفته دوازدهم بارداری و انتهای ماه سوم و شما دیگه کم کم میتونی لباس های دوران بارداری رو تهیه کنی  کارشناسان ما برای ترش کردن و سوزش سر دل شما در این هفته یه سری توصیه ها رو داره

هفته سی ونهم بارداری

هفته سی ونهم بارداری

هفته سی ونهم بارداری وارد هفته سی و نهم بارداری شدیم جیغ و دست و هوراااا حس و حال شما این روزها واقعا ستودنیه و حال ما هم مثل حال شما خوبه من عالی بابای طلایی عالی  نی نی طلایی هم عالی عالی

هفته بیست وهشتم نوزادی

هفته بیست وهشتم نوزادی

هفته بیست وهشتم نوزادی

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید