هفته سی ام بارداری

هفته سی ام بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/01/04 0 نظر 525 بازدید

هفته سی ام بارداری

​از این هفته به بعد احساس شدید مادر شدن رو داری خیلی جالب و هیجانیه که خودتو و نی نی طلایی رو تو خواب تو حالتهای زیبا ببینی 

البته ممکنه خلق و خوت هم بهم بریزه و احتمال افسردگی هم هست 

همچنین برای ورزش و خوراکت باید یه سری تغییرات رو ایجاد کنی که کارشناس سایت کودکان طلایی مفصل برات شرح داده

هفته سی ام بارداری


هفته سی ام بارداری و ویژگی های جنین شما در این هفته

کودکان طلایی : جنین در هفته سی ام بارداری

طول جنین به 2/39 تا 9/39 سانتی‌متر و وزنش به حدود 1319 تا 1360 گرم رسیده است.

حدود 1 لیتر مایع آمنیون، جنین را احاطه کرده است که با بزرگ‌تر شدن جنین مقدار آن کمتر خواهد شد.

قدرت بینایی فرزند شما افزایش یافته ولی هنوز چندان دقیق نیست. فرزندتان حتی پس از تولد، در ساعات زیادی از روز چشمان خود را بسته نگاه می‌دارد و وقتی چشمانش را باز می‌کند به تغییرات نور واکنش نشان می‌دهد ولی حدت بینایی او 400/20 است یعنی فقط می‌تواند اشیا یا افرادی را که در فاصلهٔ چند سانتی‌متری صورتش قرار دارند ببیند (حدت بینایی افراد بزرگسال طبیعی 20/20 است).

در اثر ریزش کرک‌های جنینی، اکنون پوست بدن فرزند شما (به‌جز در ناحیهٔ پشت و شانه‌ها) صورتی رنگ و صاف به نظر می‌رسد.

در هفته سی ام بارداری مغز استخوان فرزند شما از این هفته قادر است گلبول قرمز تولید کند. گلبول‌های قرمز خون، اکسیژن را در اختیار تمام نقاط بدن قرار می‌دهند و مواد زاید را از بدن خارج می‌کنند.

علائم هفته سی ام بارداری

سه ماههٔ سوم بارداری، زمان تشدید عواطف زنان باردار است. بسیاری از رویاهای مرتبط با دوران بارداری و مادر شدن در این سه ماهه خود نمایی می‌کنند. به عنوان مثال ممکن است راه رفتن نوزاد خود در پارک یا حرکات هنرمندانه و خارق‌العاده او را به وضوح در خواب مشاهده کنید. همچنین ممکن است قیافهٔ فرزند خود را در خواب در میان گُل‌ها یا با چشم‌هایی شبیه چشمان پدرش و لبخندی شبیه لبخند خودتان ببینید و یا خود را در آسمان یا برفراز ابرها، و در حالی که فرزندتان را در آغوش گرفته مشاهده کنید. اگر رویاهای ناخوشایندی را نیز در ارتباط با بارداری مشاهده کردید، نگران نباشید. برای مثال بعضی از زنان باردار، گم کردن چیزی یا مورد حمله قرار گرفتن خود را در خواب می‌بینند که به سادگی می‌توان آنها را مرتبط با نگرانی‌های طبیعی دوران حاملگی دانست و نباید از آنها نگران شد.

نه تنها سنگین‌تر شده‌اید، بلکه تمرکز وزن در ناحیهٔ شکم موجب می‌شود مرکز ثقل بدنتان تغییر کند. علاوه بر این به دلیل تغییرات هورمونی دوران بارداری، رباط‌ها (لیگامان‌های) بدنتان شل‌تر شده‌اند و این مسئله موجب شل‌تر شدن مفاصل و در نتیجه، عدم تعادل خفیف شما می‌شود.

نوسانات خلق و خو که ممکن است در اوایل بارداری آنها را تجربه‌کرده باشید احتمال دارد دوباره در هفته سی ام بارداری به سراغتان بیاید. چنان‌چه نمی‌توانید بر تحریک پذیری، اضطراب یا افسردگی ایجاد شده غلبه‌نمایید موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. احتمال ابتلا به افسردگی در دوران بارداری 1 نفر از هر 10 نفر است. در صورت هر نوع احساس تنش می‌توانید از روش‌های آرام سازی و نیز یوگای مخصوص دوران بارداری استفاده کنید.

ممکن است در طول هفته سی ام بارداری ، آغوز (کلوستروم؛ هفته 13؛ مادر) از نوک پستان‌های شما نشت کند. به این ترتیب بدن شما، خود را برای شیردهی آماده می‌کند. با قرار دادن بالشتک‌های کوچک در داخل سینه بند به سادگی می‌توانید از آلوده شدن لباس‌هایتان به آغوز جلوگیری کنید.

علاوه بر علامت‌های کشش (هفته 13؛ مادر) که به طور کاملاً شایع در طول سه ماههٔ سوم بارداری ایجاد می‌شوند، در بعضی از زنان حامله، جوش‌ها و کورک‌های کهیری و خارشدار و دردناکی در ناحیهٔ خطوط (علامت‌های) کشش، و نیز در ناحیهٔ باسن، بازوها یا کشالهٔ ران به وجود می‌آیند که خوشبختانه با تجویز آنتی‌هیستامین خوراکی یا داروهای موضعی به وسیلهٔ پزشک بهبود می‌یابند.

مشکلات شایع دیگر هفته سی ام بارداری عبارتند از: گرفتگی ساق‌ها، کمردرد، سوزش سردل، تنگی نفس، احتقان بینی، خونریزی از لثه‌ها، سوءهاضمه، یبوست و ترشح شدید و فزاینده مهبلی. در صورت وجود نگرانی دربارهٔ هر یک از این مشکلات به پزشک مراجعه کنید.

آموزش ورزش در دوران بارداری  ​ (ویژه هفته سی ام بارداری )

در سه ماههٔ سوم بارداری برحسب آنچه احساس می‌کنید ممکن است کاهش فعالیت‌های ورزشی ضرورت یابد. می‌توانید پیاده‌روی، شنا و  استفاه از دوچرخه ثابت در منزل را در برنامهٔ خود بگنجانید. بعضی از خانم‌های باردار در سه ماههٔ سوم به حدی احساس خستگی می‌کنند که به طور کلی ورزش را کنار می‌گذارند ولی تا حد امکان ورزش را قطع نکنید.

از انجام ورزش‌های کششی شدید خودداری کنید.

در سه ماههٔ سوم، چنان چه ورزش‌های هوازی انجام می‌دهید از پریدن خودداری نمایید.

در یک حاملگی طبیعی، باید در ماه هفتم و هشتم، هر دو هفته یک بار به پزشک یا ماما مراجعه نمایید. در این ملاقات‌ها، اندازه و طول رحم اندازه‌گیری می‌شود و آزمایش ادرار، بررسی وزن و فشار خون صورت می‌گیرد. معاینه لگن به منظور بررسی وضعیت آن انجام می‌شود.

معاینه دهان و دندان در این هفته‌ها ضروری است.

در صورت وجود خونریزی و لکه بینی، علایم کم خونی، شنیدن نشدن صدای قلب جنین، کاهش حرکات جنین و غیرطبیعی بودن معاینات، اقدامات لازم به وسیله پزشک متخصص زنان به عمل می‌آید.

قرص آهن و مولتی‌ویتامین باید مطابق ماه قبل مصرف شود.

ممکن است برای برطرف کردن موهای زاید بدن دچار مشکل باشید. دربارهٔ بی‌خطر بودن الکترولیز در دوران بارداری مطالعات چندانی به عمل نیامده است و بسیاری از متخصصان توصیه می‌کنند به دلیل در دست نبودن اطلاعات در مورد اثر الکترولیز بر جنین، این کار در دوران مزبور انجام نشود. به هرحال چنان چه تمایل به انجام الکترولیز دارید، در سه ماههٔ سوم، به ویژه اگر می‌خواهید پس از تولد نوزاد، خودتان به او شیر دهید مبادرت به انجام الکترولیز پستان‌ها ننمایید.

در آخرین هفته‌های بارداری از الکترولیز شکم خودداری کنید زیرا در این مرحله، شکم بسیار حساس است و انجام الکترولیز موجب ناراحتی زیاد می‌شود. از دو نوع جریان برای انجام الکترولیز استفاده می‌شود که عبارتند از «ترمولیز» و «جریان گالوانیک». از آنجا که در الکترولیز گالوانیک، جریان‌های الکتریکی ظریف ارسال می‌شود نباید در خانم‌های باردار از آن استفاده نمود زیرا مایع آمنیوتیکی که جنین به وسیله آن احاطه شده است، مانند هادی جریان الکتریسیته عمل می‌کند. اما ترمولیز در بدن جریان نمی‌یابد و برای زن باردار یا جنین بی‌خطر است.

در هفته سی ام بارداری چه بخوریم 

نوشیدن آب و مایعات به میزان زیاد را فراموش نکنید. آب به حمل موادغذایی از خون به تمام بدن کمک می‌کند. نوشیدن آب همچنین به پیشگیری از بروز عفونت‌های ادراری، یبوست و بواسیر که همگی در دوران بارداری شایع‌اند کمک می‌کند.

در سه ماهٔ سوم بارداری، رشد مغز جنین سرعت بیشتری پیدا می‌کند. اسیدهای چرب غیراشباع یا اسیدهای چرب امگا 3 به تکامل مغز، چشم‌ها، خون و دستگاه عصبی جنین کمک می‌کنند. بنابراین در این مرحله از حاملگی، مصرف این مواد از اهمیت بسیار برخوردار است. پس از زایمان نیز خوردن اسیدهای چرب امگا 3 به وسیله مادر موجب رسیدن انها از راه شیر مادر به نوزاد می‌شود.

مدیر سایت کودکان طلایی : سیزده هفته طلایی دیگه و مامان طلایی بابای طلایی نی نی طلایی و مجموعه کودکان طلایی همچنان قوی و پر از انرژی

 

شما میتونید از این قسمت  فایل ویدئویی رابطه مادر و جنین در این ماه رو ببینید ( ماه هشتم ) 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری

نی نی طلایی کلی سنگینت کرده و راه رفتن و خوابیدن و خورد و خوراکتو بهم ریخته ولی همه اینها واسه داشتن یه نی نی طلایی می ارزه تو هفته سی و سوم بارداری خیلی بیشتر از قبل مراقب خودت و ذهنت باش و به ذهنت ارامش و استراحت بده  

مروری بر لحظه‌های بارداری

مروری بر لحظه‌های بارداری

برخی از والدین متأسفانه به غلط تصور می‌کنند جنینی که در رحم پرورش می‌یابد فاقد شعور و درک است. آن‌ها جنین را توده‌ای از سلول‌ها تصور می‌کنند که بسیار بی‌تفاوت نسبت به اطراف خود بوده و به مرور شکل می‌یابد تا لحظه‌ای که آمادگی زندگی در خارج از بدن مادر را پیدا کند. سپس به دنیا قدم گذارده و به کسب تجربه می‌پردازد.

تاثیر کلام والدین بر دی‌ان‌ای ( DNA ) جنین و نوزاد

تاثیر کلام والدین بر دی‌ان‌ای ( DNA ) جنین و نوزاد

تنها 10% از دی ان ای های انسان برای ساخت پروتئین استفاده می شود که برای دانشمندان غربی جالب توجه است و باقی 90% آن به عنوان "دی ان ای ناخواسته" تلقی می شود. از طرف دیگر پژوهشگران روسی متقاعد شده اند که طبیعت؛ معیوب و ناقص نیست و به همین دلیل هم به دنبال تحقیق به روی آن 90% دی ان ای ناخواسته، سرمایه گذاری کرده اند که این سرمایه گذاری به نتایج انقلابی نیز منتهی گشته است

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری ببینم اسم واسه نی نی طلایی انتخاب کردی؟ یادت باشه اسم ها فرکانس خودشون رو دارن و تو نی نی رو بعد به دنیا اومدن هرچیزی صدا کنی رو نی نی تاثیر داره این برنامه اسم انتخاب کردن میتونه کمی از خستگی و بی حوصلگی این هفته های اخر کمتر بکنه در ضمن دوش آب گرم هم میتونه قبل خواب بهت کمک کنه راحت تر بخوابی بریم ببینیم دیگه کارشناس سایت برای هفته بیست و پنجم بارداری چه برنامه هایی داره

هفته سی وهشتم بارداری

هفته سی وهشتم بارداری

هفته سی وهشتم بارداری ​تمرین شیردهی به نوزاد میتونه حس قشنگی باشه ​میتونی این برنامه رو با تمرینی که کارشناس سایت کودکان طلایی داده امتحان کنی بریم بخونیم

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید