قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فکر زایمان

فکر زایمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/29 0 نظر 90 بازدید

فکر زایمان 

در سه ماهه ی سوم بارداری باید آمادگی لاز برای زایمان را به دست آورد و در رابطه با موقعیت های مختلف فکر شود و تصمیم گرفت

فکر زایمان


هر چه به پایان سه ماهه‌ی سوم نزدیک می‌شوید، احتمالا بیشتر به زایمان خود و چگونگی آن فکر خواهید کرد. بسیاری از مراجعه کنندگان ما می‌خواهند بدانند که درد ناگهانی زایما چه زمان آغاز می‌شود و آیا می-توان این زمان درد را کوتاه‌تر کرد یا آن را جلوتر انداخت یا نه. در این فصل به برخی از این سوالات پاسخ خواهیم داد.


برنامه‌ی زایمان برای خود بنوسید


پزشکان خیلی مشتاق‌اند که شما هم در مورد چگونگی اجرا یا برنامه‌ریزی برای زایمان‌تان دخالت کنید. آماده-سازی فهرستی از نظرات خود در مورد نحوه‌ی زایمان برنامه‌ی زایمان نامیده می‌شود. محتوای دقیق برنامه‌ی تولد نوزادتان شامل تمامی اولویت‌ها و خواسته‌های شماست. مواردی که در برنامه‌ی خود قید می‌کنید ممکن است شامل سوالات زیر باشد:

                                     فکر زایمان


من و همسرم می‌توانیم از روند پیشرفت مراحل زایمان مطلع شویم.
همان مامایی که همیشه مرا معاینه می‌کرده، می‌تواند در طول زایمان همراهم باشد؟
ممکن است تمام اعضای تیم زایمان در اولین دیدار، خود را به من معرفی کنند؟
مامایی که می‌خواهد در وضع حمل کمک کند به خواسته‌های من توجه می‌کند، مثلا به اینکه زایمانی کاملا طبیعی و بدون تزریق مسکن داشته باشم و همه چیز به آرامی و طبیعی پیش برود؟
چه امکاناتی در این مرکز زایمان وجود دارد. برای مثال آیا امکان بی‌حسی نخاعی یا دستگاه‌های مجهز زایمان و نگهداری نوزادان نارس وجود دارد یا چه نوع داروهای مسکنی در این مرکز در دسترس است؟
بیمارستان امکانات زایمان در آب را دارد؟ آیا می‌توانم از این امکانات استفاده کرده و آن‌ها را رزرو کنم؟
نوزاد من ممکن است در صورت طبیعی بودن زایمان فورا پس از تولد در آغوش من قرار بگیرد؟
همسرم می‌تواند بند ناف را قطع کند؟
باید فورا به نوزاد شیر بدهم؟

حتما بخوانید: عوارض آزار دهنده در سه ماهه ی دوم بارداری

سلامتی 


اولین موضوع مهم و مورد توجه پزشکان سلامتی شما و نوزاد است. مثلا اگر پزشک نوزادتان را در معرض خطر ببیند یا علائم خطرناکی مشاهده کند، ممکن است فورا اقدامی انجام دهد که شما آن را تقاضا نکرده باشید. اگرچه ممکن است از پزشک خواسته باشید که در طول عمل وضع حمل در جریان همه چیز قرار بگیرید؛ اما در صورت بروز برخی مشکلات، پرشک ممکن است برای حفظ آرامش‌تان، بعضی مسائل را با شما در میان نگذارد.
نوشتن برنامه‌ی ایده‌آل تولد نوزاد در اوقات فراغت می‌تواند تفریح خوبی برای شما و همسرتان باشد و در این زمان می‌توانید به همسر باردارتان بیشتر توجه نشان دهید و نظرات خود را در مورد موضوع زایمان مطرح کنید. به همسرتان بگویید که شما در کنار او هستید و هر نقش و وظیفه‌ای که باشد با تمام قدرت برایش انجام می‌دهید. البته در هر صورت به خاطر داشته باشید که او کسی است که باید همه‌ی مراحل سخت زایمان را به تنهایی انجام دهد.

چه وقت نوزاد من به دنیا می آید؟


زمان زایمان «چه وقت نوزاد من به دنیا می‌آید؟» این سوالی است که خانم‌های باردار هر چه به زمان زایمان خود نزدیکتر می‌شوند بیشتر از پزشک خود می‌پرسند؛ اما پزشکان نمی‌توانند زمان دقیقی را مشخص کنند و حتی گوی شیشه‌ای پیشگویی هم نمی‌تواند کمکی کند.

                                                     فکر زایمان


گاهی اوقات خانمی که لگن او بزرگ ولی بسته است، ظرف 12 ساعت پس از معاینه‌ی داخلی ممکن است شروع به زایمان کند، گرچه برخی خانم‌های دیگر حتی با وجود باز شدن 3 سانتی‌متری دهانه‌ی لگن‌شان، ممکن است حتی تا چند هفته به این طرف و آن طرف بروند و دچار درد زایمان نشوند. برخی از علایمی که می‌تواند نشانگر آغاز زمان زایمان باشد شامل کاهش ترشحات غلیظ لگنی، خروج ترشحات خونابه‌ای، افزایش انقباضات رحمی برکستون هیکس و اسهال است. اما باز هم هیچ چیزی علامت دقیق شروع زمان زایمان نیست. گاهی کاهش و نبود ترشحات غلیظ لگنی با خروج ترشحات همراه خونابه چند ساعت، چند روز یا چند هفته قبل از زایمان ممکن است اتفاق بیفتد و در برخی موارد اصلا اتفاق نیفتد. این پیش‌بینی‌ناپذیری زمان دقیق زایمان، به نگرانی شما می‌افزاید، اما همین امر دوره‌ی بارداری را هیجان‌انگیزتر می‌کند.

حتما بخوانید: نرمش و ورزش در دوران بارداری


مالیدن و ماساژ نسبتا شدید نوک سینه‌ها، می‌تواند موجب انقباضات رحمی شود و رحم را تحریک به آغاز روند زایمان کند، اما این کار نباید در خانه انجام شود، چرا که ممکن است موجب انقباضات شدید رحمی و تحریک فوق‌العاده‌ی آن شود که برای سلامت شما و نوزادتان خوب نیست. بنابراین مالش نوک سینه روش مطمئنی نیست. چرا که به محض توقف آن معمولا انقباضات رحمی هم متوقف می‌شود.

                                             فکر زایمان


بهره‌گیری از ماساژ ناحیه پرینه


در چند سال گذشته، ماساژ پرینه (ناحیه بین مقعد و واژن) برای کمک به زایمان رواج بسیاری پیدا کرده است. در این روش از روغن یا کرمی برای ماساژ این ناحیه استفاده می‌شود تا بدن مادر برای زایمان طبیعی آماده‌تر شود و نیاز به انجام اپیزیوتومی ( بریدن پرینه برای ایجاد فضای بیشتر ، تا کودک بتواند هنگام زایمان عبور کند) کاهش یابد اگرچه مدارک معتبری مبنی بر فواید این روش وجود ندارد اما امتحان آن هم بی ضرر است
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

در جهان امروز تحقیقات گسترده‌ای در زمینه‌ی هوش و استعداد کودکان صورت گرفته و می‌ گیرد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نوزدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نوزدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری

باید و نباید های خوردن چای در دوران بارداری شاید یکی از گیج‌‌‌‌‌کننده‌‌‌‌‌ترین نگرانی‌‌‌‌‌های مرتبط با غذا در دوران بارداری چای باشد. دم کرده‌‌‌‌‌های گیاهی سالمترین نوشیدنی به حساب می‌‌‌‌‌آیند چون معمولا کافئین ندارد ولی حتی این هم قانونی کلی نیست. بعضی از این به اصطلاح چای‌‌‌‌‌های گیاهی، کافئین دارند. تشخیص این که کدام چای گیاهی بی‌‌‌‌‌خطر بوده و کدام خطر دارد، کار دشواری است. دفعه بعدی که جلو مغازه کافی‌‌‌‌‌شاپ‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌ایستید از خود بپرسید در این چایی که دستور داده‌‌‌‌‌ای چه چیزهایی هست که استفاده آن اشکالی نداشته باشد. ولی وقتی فهمیدید متعجب خواهید شد. بعضی از چای‌‌‌‌‌های به اصطلاح گیاهی از چای معمولی و چای سبز درست شده‌‌‌‌‌اند که هردو

ارتباط با جنین در دوران بارداری

ارتباط با جنین در دوران بارداری

معمولاً خانم‌ها پس از این‌که متوجه شدند که باردار هستند، تمامی فکر خود را در ارتباط برقرار کردن با فرزندشان، معطوف به روزها و هفته‌های بعد از تولد می‌کنند، در حالی که برای برقراری ارتباط بهتر با نوزاد، لازم است از همان دوران بارداری اقدام شود. مادران می‌توانند با یاد گرفتن رفتارهای دلبستگی مانند صحبت کردن، لمس، تمرکز و توجه به جنین، تعامل بهتر و مؤثرتری با او داشته باشند. 

زایمان پیش از موعد

زایمان پیش از موعد

زایمان پیش از موعد به زایمانی که قبل از هفته ی سی و هفت اتفاق بیفتد زایمان پیش از موعد گفته می شود

هفته پانزدهم نوزادی

هفته پانزدهم نوزادی

هفته پانزدهم نوزادی

آداب بارداری در اسلام

آداب بارداری در اسلام

آداب بارداری در اسلام امروزه اهمیت غذا و اثر آن بر روح و جسم آدمی بر کسی پوشیده نیست و تربیت که از اهداف بوجود آمدن انسان است از غذای فرد تاثیر زیادی میگیرد.
اولین مسئله‌‌ای که در تشکیل شخصیت فرد نقش دارد توجه به نخستین مرحله رشد یعنی نطفه است. تغذیه تاثیرات غیرقابل انکاری بر کودک از لحاظ رفتاری و شخصیتی دارد. هر فرد از ترکیب دو سلول نر و ماده به وجود می‌‌آید. نطفه‌‌ای که از ترکیب سلولی یک فرد به وجود می‌‌آید اثرات بسیار زیادی بر رشد و رفتار و شخصیت روحی فرد خواهد گذاشت.
بعضی از اهل معرفت میگویند که..

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید