قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

نقش مکمل های گیاهی در دوران بارداری

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/10 0 نظر 35 بازدید

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری

در بیشتر تاریخ بشر گیاهان، داروهای ما بودند و استفاده از گیاهان در دوران بارداری تنها انتهاب بشر بوده است. امروزه داروهای مصنوعی جای اغلب مکمل‌‌‌های طبیعی زایمان را گرفته‌‌‌اند ولی بعضی از مردم هنوز هم دنبال گیاهان طبیعی و ویتامین‌‌‌ها هستند تا هم موادغذایی موردنیاز دوران بارداری را تامین کرده و هم بعضی از مشکلات معمول این دوران را برطرف نمایند.بعضی مردم عقیده دارند که گیاهان گزینه‌‌‌ای ار.....

نقش مکمل های گیاهی  در دوران بارداری


در بیشتر تاریخ بشر گیاهان، داروهای ما بودند و استفاده از گیاهان در دوران بارداری تنها انتهاب بشر بوده است. امروزه داروهای مصنوعی جای اغلب مکمل‌‌‌های طبیعی زایمان را گرفته‌‌‌اند ولی بعضی از مردم هنوز هم دنبال گیاهان طبیعی و ویتامین‌‌‌ها هستند تا هم موادغذایی موردنیاز دوران بارداری را تامین کرده و هم بعضی از مشکلات معمول این دوران را برطرف نمایند.

                                            مکمل های گیاهی

بعضی مردم عقیده دارند که گیاهان گزینه‌‌‌ای ارزان‌‌‌تر و طبیعی‌‌‌تر از مشابه دارویی خود هستند، ولی دست‌‌‌اندر کاران پزشکی داروهای گیاهی برای خانم‌‌‌های باردار توصیه نمی‌‌‌کنند چون سلامتی همه گیاهان به میزان داروهای شیمیایی تا به حال اثبات نشده است و دلیل آن این است که برخلاف داروهای مصنوعی، استاندارد کردن گیاهان به خاطر طبیعی بودن‌‌‌شان دشوار است. ما کوشش خواهیم کرد در دنیای پرپیچ گیاهان و دوران بارداری شما را راهنمایی کنیم ولی به شما توصیه می‌‌‌کنیم در سلامت مصرف گیاهان با ماما یا قابله خود مشورت نمایید. اطلاعاتی که ما می دهیم فقط برای استفاده علمی است.

حتما بخوانید: در دوران بارداری هات داگ نخورید!


مکمل‌‌‌های توصیه شده


همه مکمل‌‌‌ها برای دوران بارداری بد نیستند. مکمل‌‌‌های روغن ماهی، پروبیوتیک‌‌‌ها و ویتامین‌‌‌ها برای خانم‌‌‌های باردار مفیدند. خصوصا مکمل‌‌‌های ویتامین D به خاطر تحقیقات جدید دارند محبوبیت پیدا می‌‌‌کنند. گروهی از محققان استرالیا در سال 2008 گزارش دادند، جمعیت شهرنشین کمبود ویتامین D دارند و کمبود ویتامین D در دوران بارداری ممکن است آثار سوئی بر فرزند داشته باشد. موادمعدنی هم برای دوران بارداری مهم هستند. مثلا منیزیم یک مسهل موثری برای یبوست بوده و برطرف‌‌‌کننده گرفتگی پاها نیز می‌‌‌باشد.

                                            مکمل های گیاهی در بارداری
گیاهان در بارداری


لیست گیاهان صفحه آینده را که برای دوران بارداری مشکل دارند ببینید، خصوصا اگر قبلا مکمل‌‌‌های گیاهی مصرف می‌‌‌کرده‌‌‌اید در آنها دقت کنید چون ممکن است برای مبارزه با سرماخوردگی یا افزایش سلامت خود روزانه گیاهی را مصرف می‌‌‌کرده‌‌‌اید که حال باید از آن دست بردارید. هر گیاهی را که مصرف می‌‌‌کنید حتما بررسی کنید تا شما و کودکتان را در معرض خطر قرار ندهد. ما پیشنهاد می‌‌‌کنیم اگر می خواهید باردار شوید یا به محض این که از بارداری خود مطلع شدید، مکمل‌‌‌های گیاهی را متوقف کرده و قبل از شروع دوباره در مورد سلامتی آنها با ماما یا قابله خود مشورت نمایید.

حتما بخوانید: مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم

                                        مکمل های گیاهی در بارداری
گیاهان مصرفی در آشپزی


ار شما هم مانند اغلب مردم مصرف روزانه گیاهان را برای طعم دادن با غذاهایتان استفاده می‌‌‌کنید، گیاهان مانند ریحان، (اکلیل کوهی (رومان)، آویشن، دارچین، ترخون، سیر و رازیانه برای دوران بارداری مشکلی ندارند.این گیاهان مصرفی در آشپزی کمترین مشکل را دارند.

                                                                    مکمل های گیاهی در بارداری
مشکل وقتی است که شما می‌‌‌خواهید شروع به استفاده از یک گیاه برای مصارف دارویی کنید که در این صورت باید احتیاط لازم را به خرج دهید. بعضی از گیاهان دارویی برای دوران بارداری خطرناکند اما پیشنهاد می‌‌‌کنیم قبل از مصرف هر مکمل گیاهی با ماما یا قابله خود مشورت نمایید.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان موقعی که مساله موفقیت بارور شدن پیش می‌‌‌آید، باروری مرد هم مانند زن مهم است. در این فصل به وضعیت باروری مرد به طور کلی نظری انداخته و خواهیم گفت که مردها چگونه باروری خود را افزایش دهند.

تاثیر لقمه بر بارداری سالم

تاثیر لقمه بر بارداری سالم

تاثیر لقمه بر بارداری سالم کمتر مساله‌‌‌ای است که بتواند به اندازه لقمه حرام شبهه‌‌‌ناک، انسان را از درک سعادت محروم کند و در عین حال- و متاسفانه- در این روزها شاید کمتر مساله شرعی باشد که به این اندازه مورد غفلت واقع شده باشد. اهمیت توجه به حلال و حرام لقمه.......

طراحی  فرزند - تقویت هوش جنین

طراحی فرزند - تقویت هوش جنین

چگونه هوش جنین را در دوران بارداری افزایش دهیم؟ 22درصد هوش جنین خود را قبل از تولد افزایش دهید.

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری شما باید در دوران بارداری از خوردن غذاهای گوشتی ساندویچ فروشی‌‌‌‌ها خودداری کنید. بسیاری از نهادهای بهداشتی و دولتی خانم‌‌‌‌ها را در مورد استفاده از گوشت‌‌‌‌های فرآوری شده برحذر می‌‌‌‌دارند گوشت-های فرآوری شده سالمترین غذاها نیستند چون دارای سولفات و چربی‌‌‌‌های افزوده‌‌‌‌اند ولی این مواد مسائلی نیستند که برای خانم‌‌‌‌های باردار مساله‌‌‌‌ساز باشند بلکه وجود بالقوه چیزی در خود گوشت است و چیزی است که شما نمی‌‌‌‌توانید ببینید و آن باکتری‌‌‌‌ها است پس به خانم‌‌‌‌های باردار، افراد سالخورده و افراد ضعیف البنیه توصیه میکنیم از خوردن این گوشت‌‌‌‌ها خودداری کنند چون ممکن است دارای باکتری‌‌‌‌های...

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری

میزان استفاده از غذاهای دریایی در دوران بارداری غذاهای دریایی منبع خوب پروتئین و آهن بوده و اسیدهای چرب امگا3 موجود در بسیاری از ماهی‌ها می‌تواند به افزایش رشد مغز کودک کمک کند. درواقع یک مطالعه در بریتانیا نشان داد که کمبود غذاهای دریایی در دوران بارداری می‌تواند به مهارت کلامی ضعیف، مشکلات رفتاری و دیگر مسائل رشد در دوران کودکی منجر شود ولی بعضی از ماهی‌ها و صدف‌ها دارای جیوه پی‌سی‌بی (PCBs) و دیگر آلوده‌کننده‌ها بوده و به ا....

فکر زایمان

فکر زایمان

فکر زایمان  در سه ماهه ی سوم بارداری باید آمادگی لاز برای زایمان را به دست آورد و در رابطه با موقعیت های مختلف فکر شود و تصمیم گرفت

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید