قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/14 0 نظر 21 بازدید

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی

انواع خربزه برای مادران شیرده بهترین غذاست. طالبی یا قندک ریش بابا... و انواع هندوانه میوه‌هایی هستند که میتوانید از آنها لذت ببرید. آنها دارای مقدار زیادی آب بوده که یک ماده غذایی بوده و شما اکنون حقیقتا به آن نیازمندید چون روزانه نزدیک به 2 کیلوگرم شیر تولید میکنید و 90درصد شیر هم آب است.

خواص هندوانه و خربزه در دوران شیردهی


انواع خربزه برای مادران شیرده بهترین غذاست. طالبی یا قندک ریش بابا... و انواع هندوانه میوه‌هایی هستند که میتوانید از آنها لذت ببرید. آنها دارای مقدار زیادی آب بوده که یک ماده غذایی بوده و شما اکنون حقیقتا به آن نیازمندید چون روزانه نزدیک به 2 کیلوگرم شیر تولید میکنید و 90درصد شیر هم آب است.

                                   خواص هندوانه
انواع هندوانه و خربزه در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان( 177 گرم)               کلسیم:1%                 کالری:64
ویتامینA: 240%                    چربی اشباع شده: صفر                     ویتامین C:53% 
پروتئین: 1 گرم                   آهن:2%                 فیبر:2 گرم

حتما بخوانید: خواص ماهی قباد در دوران شیردهی


انواع خربزه و هندوانه منابع خوب تعدادی از دیگر موادغذایی از جمله فیبر، نیاسین، ویتامین ویتامین ویتامین B6 و فولات بوده در سالم نگه داشتن شما در دوران شیردهی تاثیر زیادی دارند. خربزه و هندوانه یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای طبیعت هستند. قبلا هندوانه را جداگانه مورد بحث قرار دادیم.

                                             خواص هندوانه


ویتامین‌های B را حذف نکنید


در دوران شیردهی در مقایسه با دوره بارداری نیاز به فولات کمتری دارید. دلیلش این است که حجم خون شما تقریبا 25 درصد کاهش یافته است ولی هنوز به ویتامین‌های گروه B نیازمندید. ویتامین‌های گروه B در مبارزه علیه فشار و خستگی مرتبط با کمبود خواب به شما کمک می‌کنند. کمبود خواب چیزی معمولی است چون نوزاد می‌کوشد تا در یک برنامه خواب انسانی قرار گیرد. خربزه قندک دارای تعدادی از ویتامین‌های B از جمله نیاسین( در هر فنجان 7/0 میلی‌گرم) فولات (در هر فنجان 34 میکروگرم) و ویتامین B6 (در هر فنجان 2/0 میلی‌گرم) بوده و طالبی دارای 3-1 میلی‌گرم نیاسین، 7 میکروگرم فولات و 1/0 میلی‌گرم ویتامین B6 در هر فنجان میباشد.

حتما بخوانید: به کودکتان شیر مادر بدهید!


ویتامین A کافی برای هردوی شما


شما در موقع شیردهی بیش از حد معمول به ویتامین Aنیاز دارید. درواقع روزانه حدود 4200 واحد بین‌المللی ویتامین A به طرق مختلف به بدن شما و کودک شما کمک می‌کند. ویتامین A در ساخت استخوان‌های جدید کودک درگیر است که در کودکان درحال رشد سریعا اتفاق می‌افتد.


ویتامین A بعد از عمل جراحی هم به ترمیم بافت‌ها کمک می‌کند. ویتامین A، یک آنتی‌اکسیدان بوده و از یک سیستم ایمنی سالم پشتیبانی می‌کند. تولید ایموئوگلوبین‌ها که از طریق شیر به کودک منتقل می‌شود از آن جمله است. یک فنجان طالبی خوشمزه دارای حدود 600 واحد بین‌المللی ویتامین A است. 

                                                       خواص هندوانه
ویتامین C زیاد مصرف کنید.


بسیاری از کتابهای شیردهی به اهمیت خوردن غذاهای سالم تاکید دارند که شیر سبزیجات برگ سبز و مرکبات از آن جمله‌اند. اهمیت مرکبات به خاطر ویتامین C آنها است ولی بسیاری از دیگر غذاها هم از جمله خربزه منابع خوب ویتامین C هستند. یک فنجان خربزه قندک دارای تقریبا نیمی از ویتامین C مورد نیاز روزانه است و یک فنجان طالبی بیش از صد درصد ویتامین C موردنیاز شما را داد.
ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان است لذا در مقابل آثار مخرب رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند.


ویتامین C در پوست شما به تولید کلاژن کمک کرده و به آن ساختار و توان می‌دهد. ویتامین C در سلامتی رگهای خونی و بافت پیوندی شما و کودکتان هم نقش دارد.

حتما بخوانید: مضرات الکل بر بارداری سالم


مشکل ویتامین C این است که محلول در آب است. یعنی شما نمی‌توانید آن را مانند موادغذایی محلول در چربی ازجمله ویتامین C در بدن خود ذخیره کنید. لذا باید غذاهای دارای ویتامینC را در طول روز بخورید. یعنی خوردن یک خوراک خربزه در صبح نیازهای ویتامینC تمام روز شما را برطرف نمی‌کند. شما باید دیگر منابع ویتامین C مانند تمشک، کیوی یا فلفل قرمز هم مصرف نمایید.


یک فیبر کامل


طبق نظر بعضی مردم انواع خربزه و هندوانه به خاطر مقدار آب و فیبر زیادشان ملین-های طبیعی هستند. خربزه یک منبع خوب فیبر نبوده اما هر فنجان آن تقریبا 2گرم فیبر دارد. فیبر باعث حرکت روده‌ها شده که معمولا مشکل بعد از زایمان است.

                                                                                   خواص خربزه
فیبر برای پایین نگه‌داشتن چربی خون هم مفید است. فیبر در مسیر روده‌ها مانند یک اسفنج عمل کرده و چربی‌هایی مانند کلسترول را نگه داشته و مقدار جذب آنها را کاهش میدهد. اضافه کردن منظم فیبر بیشتر به غذاها میتواند جذب چربی‌های بد را کاهش داده و سلامت قلبی-عروقی شما را افزایش دهد و رگهای خونی سالم می‌توانند موادغذایی را بهتر به غدد شیر انتقال داده و تولید شیر را مطلوبتر سازند. فیبر جلو قند را هم گرفته و جذب آن را کند ساخته و سبب میشود مدت بیشتری احساس سیری کنید.

حتما بخوانید: افزایش شیر مادر با مصرف تخم شنبلیله


غذاهای خوشمزه


یک قاچ طالبی یا قندک( یا خربزه مشهدی) که مقداری آب‌لیمو روی آن پاشیده شده، ایده‌آل من است. یک ظرف پر از قاچهای رنگارنگ با کمی آبلیمو و زنجبیل، چطور؟ اگر کمی سس روی آنها بریزید، آن را ساده نگیرید. دفعه بعدی که کباب درست میکنید طالبی را قاچ کرده و آبلیمو و فلفل ساییده روی آن ریخته و آن را کباب کنید یا این که قاچهای خربزه سرد را کنار غذاهای دارای ادویه کاری بگذارید. شما می‌توانید آب خربزه را هم گرفته و بنوشید. میتوانید آب خربزه و هندوانه را هم با کمی آب معمولی مخلوط کرده و برای خنک شدن بخورید یا اینکه به جای آب مقداری آبلیمو و با زنجبیل به آن اضافه کنید یا این که خربزه را در یک مخلوط‌کن ریخته، فالوده ردست کنید. آب خربزه و قندک هم خوشمزه است. من دوست دارم انواع خربزه را کمی آب، زنجبیل و نعناع بخورم.

                                                                      خواص خربزه
طالبی را میتوان بعنوان فالوده هم خرود. آن را با شیر و یا ماست درست کنید. اگر می‌خواهید فیبر آن را افزایش دهید یک قاشق کوچک مکمل فیبر به آن اضافخ کنید ولی فراموش نکنید اگر فیبر بیشتری به غذایتان اضافه میکنید حتما مقداری آب بیشتر هم بنوشید.

حتما بخوانید: چرا شیر مادر مفید است؟

واقعیت اثبات شده


ویتامین B6 در متابولیسم چربی‌های اشباع نشده و پلی مانند DHA نقش دارد. این چربی‌ها برای رشد مناسب مغز درحال رشد سریع کودکتان لازم هستند.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

رفع یبوست در دوران بارداری

رفع یبوست در دوران بارداری

رفع یبوست در دوران بارداری دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک خانم باردار از یبوست رنج می‌‌‌‌برد ولی دو تا از مهمترین آن‌‌‌‌ها مقدار 
هورمون‌‌‌‌های زیاد و فضای همیشه در حال کاهش شکم است که روده‌‌‌‌ها نمی‌‌‌‌توانند خوب عمل کنند. مقدار زیاد هورمون پروژسترون باعث می‌‌‌‌شود عضلات روده‌‌‌‌ها خیلی کمتر از معمول کار کرده و در نتیجه مدفوع خشک و سفت شده و حرکات روده ها کم شود. 

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری لوبیای سیاه که مورد علاقه مکزیکی‌ها است، ماده‌ای خوشمزه و مقوی برای افزودن به غذاها است. «مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی» گزارش داد لوبیای سیاه از نظر ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام انتوسیانین‌ها (anthocyanis) به اندازه انگور و قره قاط این ماده را دارد. لوبیای سیاه را به برنامه غذایی خود وارد کنید که دارای مواد غذایی مورد نیاز خود و کودک‌تان است

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید! زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

اولین غذای کودک چیست؟

اولین غذای کودک چیست؟

اولین غذای کودک چیست؟ آهن و روی از فلزات کم مصرفی هستند که برای رشد و نمو کودک جنبه حیاتی دارند. شیر مادر تا 6 ماهه اول مقدار کافی از این دو ماده معدنی را در اختیار کودکان طبیعی می‌‌‌‌گذارد اما اگر کودک شما تولد پیش‌‌‌‌رس داشته یا دیگر مشکلات بهداشتی را دارد با متخصص زنانبا کودکان مشورت کنید تا ببینید به آهن و روی اضافی نیاز دارد یا نه.
اخیرا وقتی کودکان

خواص پنیر سویا در دوران بارداری

خواص پنیر سویا در دوران بارداری

خواص پنیر سویا در دوران بارداری پنیر سویا که نرم، اسفنجی و بی‌‌‌مزه و بین مردم آمریکای شمالی شهرت بدی یافته است چون غالبا بد تهیه می‌‌‌شود ولی اگر خوب تهیه شود مانند غذاهای کاری تایلند یا غذاهای چینی درست شده از لوبیا و پنیر، خوشمزه است. بنابراین آن را امتحان کنید چون تهیه آن آسان بوده و راه سریعی برای افزودن پروتئین به بدن است. اگر پنیر سویا بی‌‌‌مزه است این خود یک مزیت است چون می‌‌‌توان آن را به هر غذایی افزود بدون این که مزه آن را تغییر دهد.

خواص کنجد در دوران بارداری

خواص کنجد در دوران بارداری

خواص کنجد در دوران بارداری وقتی درباره غذاهای سالم برای سه ماهه سوم خود فکر می‌کنید، احتمالا کنجد به نظر شما می‌آید ولی کنجد خیلی مغذی بوده و بسیاری از مواد غذایی مانند کلسیم، آهن و فیبر را که در این دوره خیلی به آن نیاز دارید برای شما تامین می‌کند. کنجد خوشمزه بوده و فراوان هم هست. ریختن آن روی سالاد و چیزهای سرخ کردنی آسان می‌باشد و می‌توانید همراه با صبحانه یا غذاهای سرپایی بخورید. خوشبختانه در ایران آن راه روی نان هم می‌پاشند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید