قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/26 0 نظر 41 بازدید

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری

قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد

فواید قارچ قرمز در دوران بارداری


قارچ دارای بسیاری از مواد غذایی است که در دیگر  غذاها کمتر یافت می‌شود. این مواد عبارتند از سلنیوم و
 ویتامین‌های B. بدن با کمک این آنتی اکسیدان‌های قوی و ویتامین‌های انرژی بخش مسلح شده و آماده  تحمل سه ماهه سوم بارداری خواهد شد ولی چرا مخصوصا قارچ متمایل به قرمز را انتخاب کرده‌ایم؟ مواد
غذایی همه قارچ ها یکسان نیست. قارچ متمایل به قرمز (که گاهی قارچ کرم رنگ شود) منبع خوب فولات هم هست که یکی دیگر از مواد غذایی مهم بارداری است. علاوه بر این‌ها قارچ منبع پروتئین گیاهی است.

                                      قارچ قرمز
قارچ قرمز در یک نگاه 


مقدار مصرف: یک فنجان (87 گرم)     کلسیم: 2%
کالری: 23    ویتامین A: صفر
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: صفر
پروتئین: 2 گرم    آهن: 2%
فیبر: 1 گرم    

حتما بخوانید: مسمومیت در سه ماه سوم بارداری

یک فنجان سلنیوم 


وقتی صحبت از مقدار سلنیوم می‌شود، قارچ قرمز در رأس قرار دارد چون دارای سلنیوم بیشتری نسبت به دیگر قارچ‌هاست. در مقایسه با دیگر منابع شناخته شده سلنیوم، قارچ در رأس قرار دارد. فقط بوقلمون بیش از قارچ سلنیوم دارد.


غذاهای دارای سلنیوم زیاد


غذا     مقدار     میزان سلنیم روزانه
بوقلمون گوشت نیمه پز    85 گرم    45%
قارچ قرمز     5 عدد متوسط     31%
قارچ سفید    5 عدد متوسط     22%
قارچ تیره رنگ    1 عدد متوسط    21%
تخم مرغ    1 عدد متوسط    20%
شلتوک    نصف فنجان    15%

                                                             قارچ قرمز

حتمابخوانید: در بارداری زردچوبه بخورید!


غذاهای خوشمزه 


فقط به فارج قرمز اکتفا نکنید. قارچ‌های دیگری هم هست که باید امتحان کنید. آن قارچ‌ها بزرگتر بوده و مزه‌های متفاوتی دارند.


قارچ سفید را دور بیاندازید. 


اگر بنا باشد که فقط یک حرف از ما قبول کنید این است که قارچ سفید را دور بیاندازید. قارچ معمولی (سفید) پرمصرف‌ترین قارچ مورد استفاده در ایالات متحده است ولی در مقایسه با قارچ قرمز سلنیوم کمتری دارد لذا به نظر ما آن را کنار گذاشته و قارچ قرمز مصرف کنید که خیلی شبیه به قارچ سفید بوده و مزه آن هم مثل قارچ سفید است. قارچ قهوه‌ای رنگ هم مزه بهتری داشته و دارای مواد غذایی بیشتری نسبت به قارچ سفید است. 

حتما بخوانید: بهترین غذاها برای سه ماه سوم بارداری


آنتی اکسیدان جدید


 قارچ دارای آنتی‌اکسیدان قوى ال. ارگونیونین ( L - ergothioneine) است که قبلا فکر می‌کردند فقط در جگر جوجه و در جوانه گندم یافت می‌شود. به نظر محققان آزمایشگاه تحقیقات قارچ ایالتی پنسیلوانیا، قارچ دارای مقادیر زیادی از این آنتی‌اکسیدان است که به عنوان خورنده اکسیدان های قوی عمل می-کنند. اکسیدان‌ها که رادیکال‌های آزاد هم نامیده می‌شوند، مولکول های بی‌ثباتی هستند که به بدن آسیب می‌رسانند. شما می‌توانید با مصرف زیاد آنتی‌اکسیدان‌ها از آسیب زدن آن‌ها جلوگیری کنید. مهم‌تر این است که سلنیوم موجود در قارچ‌ها فعالیت آنتی اکسیدان‌ها را افزایش می‌دهد.

                                                   قارچ قرمز
جدا شدن ناگهانی جفت


 جدا شدن قبل از موعد جفت از دیواره رحم مشکلی است که در موارد نادر رخ می‌دهد.
متخصصان آزمایشگاه ملی ایالات متحده تخمین می‌زنند که در هر یکصد و پنجاه نفر خانم باردار یک نفر دارای جفت کمی جدا شده است که فقط از هر 750 نفر یک نفر به مرگ جنسی منجر می‌گردد. علت جدا شدن جفت نامعلوم است. بعضی مشکلات ممکن است احتمال آن‌ را افزایش دهند که آسیب بدنی مادر (مانند تصادف ماشین)، بند ناف کوتاه، فشار خون و کمبودهای غذایی از آن جمله‌اند. 

حتما بخوانید: فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری


کودک شما کاملا به جریان خون وابسته است. اگر جفت جدا شود، کودک نمی تواند از بند ناف که به جفت متصل است، خون بگیرد. خونریزی، حساسیت رحم، فشار جنین یا حتی انقباض از علائم بالقوه جدا شدن جفت است. مطالعات نشان می‌دهد کمبود اسید فولیک می‌تواند در جدا شدن جفت نقش داشته باشد. قارچ قرمز یا دیگر قارچ‌ها منبع خوب فولات هستند (حدود 15 میکروگرم در هر فنجان).
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تاثیر مصرف کافئین در دوران بارداری

تاثیر مصرف کافئین در دوران بارداری

تاثیر مصرف کافئین در دوران بارداری وقت آن رسیده است که فنجان قهوه‌‌‌تان را کنار بگذارید. با تحقیقات جدیدی که نشان می‌‌‌دهد قهوه آثاری منفی بر بارداری دارد، نگرانی‌‌‌ها در مورد خطر مصرف آن در این دوران دارد، افزایش می‌‌‌یابد. مشکل‌‌‌ترین بخش مرتبط با قهوه نیز همین است. چون قهوه هم مانند قندهای مصنوعی ممکن است در بسیاری از منابع غذایی پنهان باشد و ما متوجه آن نباشیم. این منابع غذایی عبارتند از: اسپرسو، شکلات داغ، بستنی قهوه‌‌‌دار، نوشابه‌‌‌های .....

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری

آشنایی با سه ماهه ی سوم بارداری بالاخره جنین مراحل آمادگی برای به دنیا آمدن را پشت سر می گذارد و مادر سازگاری بیشتری با بارداری پیدا کرده است

علل افسردگی پس از زایمان

علل افسردگی پس از زایمان

علل افسردگی پس از زایمان بدن به یک مراقبت ملایم نیاز دارد و شما میتوانید در دوره پس از زایمان با انتخاب غذاهای سالم بدن‌‌‌تان را یاری کنید. ما مطمئنیم شما می‌‌‌دانید که افسردگی در دوران پس از زایمان نگران‌‌‌کننده است. تخمین نشان می‌‌‌دهد افسردگی پس از زایمان در 3 تا 20 درصد مادران رخ می‌‌‌دهد. علت شناخته‌‌‌شده‌‌‌ای برای افسردگی پس از زایمان وجود ندارد ولی با بررسی تغییرات عمده زندگی که شما تازه متحمل شده‌‌‌اید، نوسانات زیاد هورمو.....

تاثیر کلام والدین بر دی‌ان‌ای ( DNA ) جنین و نوزاد

تاثیر کلام والدین بر دی‌ان‌ای ( DNA ) جنین و نوزاد

تنها 10% از دی ان ای های انسان برای ساخت پروتئین استفاده می شود که برای دانشمندان غربی جالب توجه است و باقی 90% آن به عنوان "دی ان ای ناخواسته" تلقی می شود. از طرف دیگر پژوهشگران روسی متقاعد شده اند که طبیعت؛ معیوب و ناقص نیست و به همین دلیل هم به دنبال تحقیق به روی آن 90% دی ان ای ناخواسته، سرمایه گذاری کرده اند که این سرمایه گذاری به نتایج انقلابی نیز منتهی گشته است

مضرات الکل بر بارداری سالم

مضرات الکل بر بارداری سالم

مضرات الکل بر بارداری سالم آثار زیان‌‌‌‌‌بار الکل روی طفل سال‌‌‌‌‌هاست که معلوم شده است. در روم باستان در شب عروسی از خوردن مشروبات الکلی منع می‌‌‌‌‌شدند که مبادا به کودکی باردار شوند که نقص مادرزاد داشته باشد و در سال 1736 دانشکده پزشکی لندن گزارش داد که نوشیدن الکل در دوران بارداری باعث تولد کودکان ضعیف، ناتوان، بدخلق و بیمار می‌‌‌‌‌شود.

مسمومیت بارداری

مسمومیت بارداری

مسمومیت بادراری این بیماری همچنین به توکسمی یا فشار خون بالای بارداری (PIH) معروف است که نتیجه‌ی همزمان افزایش فشار خون با افزایش و سرازیری پروتئین در ادرار یا همراه با تجمع مایعات در بدن و گاه حبس ادرار است. از هر 12 بارداری یک مورد دچار مسمومیت بارداری به خصوص در بارداری اول شان می‌ش وند

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید