قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/10 0 نظر 37 بازدید

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.
 

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری


بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.

                                                      آب سالم در بارداری
سلامتی آب لوله‌‌کشی


در بسیاری از کشورها سلامتی آب لوله‌‌کشی مورد کنترل قرار گرفته و سلامتی و پاکی آن برای نوشیدن اشکالی ندارد. این نعمت بزرگی است که انسان شیر آب را باز کرده و از آب سالم و تمیز استفاده نماید. 

حتما بخوانید: در دوران بارداری هات داگ نخورید!


خارج کردن سرب


فلزات سنگین طبیعتا در سراسر جهان وجود دارند. سنگ‌‌ها فلزاتی مانند آرسنیک، کادیوم، آهن، منگنز و اورانیوم را وارد آب‌‌ها می‌‌کنند. لوله‌‌ها و منابع آب هم مس و سرب را وارد آب می‌‌کنند. این فلزات برای دوران بارداری نگران کننده‌‌اند چون کودک شما بیش از خودتان به آنها حساس است. در بعضی جاها احیانا لوله‌‌ها سربی یا برنجی بوده و این‌‌ها هم مقداری سرب به آب‌‌ها وارد می‌‌کنند. در هر صورت آب مصرفی خود را تست نمایید تا از سلامت آن مطمئن شوید. وجود سرب سلامتی کودک را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. اگر قبل از برداشت آب آشامیدنی چند دقیقه شیر آب باز باشد این کار خطر وجود سرب را کاهش می‌‌دهد.

                                           آب سالم در بارداری
تصفیه آب


بعضی افراد یک سیستم تصفیه آب در خانه دارند. چون آب لوله‌‌کشی ممکن است دارای فلزات، باکتری‌‌ها و مواد شیمیایی باشد. انواع زیادی سیستم‌‌های تصفیه آب خانگی وجود دارد که شامل فیلتر کربن، فیلترهای نور ماوراء بنفش و سیستم تصفیه اسمز معکوس وسایل تصفیه آب پیشرفته حتی PH و اکسیژن موجود در آب را هم تغییر می‌‌دهد. شما می‌‌توانید برای آرامش خاطر بیشتر یکی از این دستگاه های تصفیه آب را در خانه نصب کرده یا این که آب تصفیه شده را از بیرون بخرید.

حتما بخوانید: مضرات قندهای مصنوعی بر بارداری سالم


آب‌‌های تصفیه نشده


آب دریاچه‌‌ها، نهرها، رودخانه‌‌ها برای خوردن مناسب نیستند چون ممکن است دارای فلزات سنگین، هرز آب‌‌های کشاورزی و میکروارگانیسم‌‌هایی مانند باکتری‌‌ها، ویروس‌‌ها و انگل‌‌ها باشند که شما هیچ کدامشان را نمی‌‌توانید ببینید و اگر کسی می‌‌گوید آب‌‌های روان یا چشمه‌‌ها سالم هستند، این حرف کاملا غلط است. اجازه دهید تکرار کنیم:آیا در دوران بارداری خود آب تصفیه نشده می‌‌نوشید؟ نتیجه نوشیدن یا شست‌‌و‌‌شو با آب‌‌های آلوده را نمی‌‌توان پیشگویی کرد ولی واکنش حاد آن ممکن است از یک حساسیت پوستی تا بیماری‌‌های شدید محتاج به بستری شدن باشد. معمول‌‌ترین واکنش‌‌ها مشکلات معده‌‌ای-روده‌‌ای مانند اسهال یا عفونت‌‌های چشم، گوش یا گلو باشد. یک واکنش معده‌‌ای-روده‌‌ای در اثر میکروارگانیسمی مانند ژیاردیا (Giardia)می‌‌تواند باعث اسهال و خطر کم آب شدن (دهیدراسیون) شدیدی شود که خود و کودکتان را به خطر بیاندازد. برای سلامت کودک خود آب سالم مصرف کنید.

 

واقعیت اثبات شده

                                                                    آب سالم در بارداری
اگر سیستم لوله‌‌کشی شما قدیمی است آب آن را آزمایش کنید. 

تهیه آب


مصرف آب معدنی ممکن است در توان شما نباشد و علاوه بر این ظروف آب یا پلاستیک نرم هم ممکن است دارای مواد شیمیایی باشند که وارد آب شده و مضر باشند. ظروف پلاستیکی سخت هم ممکن است ماده شیمیایی مضر به نام BPA داشته باشند لذا اگر آب تصفیه شده را از بیرون تهیه می‌‌کنید، مواظب باشید ظرفتان عاری از BPA باشد و اگر ظرف استیل زنگ نزن باشد از هر لحاظی بهتر است.

حتما بخوانید: خواص ماست در دوران بارداری


آب


بطری‌‌های آب سابقا سالمترین آب‌‌ها بودند. این مطلب ممکن است در کشورهای کمتر توسعه یافته درست باشد ولی تحقیقات نشان می‌‌دهد که آنها چیزی بهتر از آب لوله‌‌کشی تصفیه شده نیستند. بعضی شرکت-های آب (معدنی) تبلیغ می‌‌کنند که آب آن‌‌ها از چشمه‌‌های طبیعی آب بوده و دست نخورده است ولی حقیقت این است که آب دست نخورده (خالص) در طبیعت وجود ندارد.

                                                                آب سالم در بارداری

همه مردم از آب جهان سهم دارند، چه از سفره‌‌های زیرزمینی آب و چه از آب باران باشد. آن سمی که در چین در هوا پراکنده می-شود، ممکن است در چشمه‌‌ای در کوهستان‌‌های فرانسه خود را نشان دهد. در بعضی از مواد فقط اسم آن، آب معدنی است و فقط مقداری آب معدنی با مقدار زیادی آب معمولی همراه است. که در این صورت با آب تصفیه شده فرق زیادی نخواهد داشت!
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص شیر در دوران شیردهی

خواص شیر در دوران شیردهی

خواص شیر در دوران شیردهی
وقت آن رسیده که همراه با شام خود مقداری شیر هم بنوشید. وقتی که بدن شما دیوانه‌‌وار میکوشد تا برای نوزادتان شیر تهیه کند، موادمعدنی‌‌ای مانند کلسیم، منیزیم و فسفر را از جریان خون می‌‌گیرد. اگر غذاهای شما این موادمعدنی را به قدر کافی نداشته باشند استخوان‌‌هایتان مجبور خواهند شد مقداری از ذخیره خود را بدهند. به علاوه بدن برای کمک به تغذیه کودک به پروتئین و چربی زیادی نیاز دارد و شیر منبع بزرگ این مواد هم هست

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری

در هفته سی یکم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی یکم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی یکم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

خواص تخم کتان در دوران بارداری

خواص تخم کتان در دوران بارداری

خواص تخم کتان در دوران بارداری تخم کتان به خاطر موادغذایی منحصربه فرد خود یکی از محبوبترین غذاهای امروز است. تخم کتان که به خاطر توانایی کاهش "گُر گرفتگی" در دوران یائسگی معروف است، دارای ترکیبات سالمی هست که می تواند مشکلات دوران بارداری را هم برطرف نماید.
 

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت دوم

8 راز بزرگ آفرینش جنین که هنوز هم بی پاسخ مانده‌اند - قسمت دوم

کروموزوم‌ها نیز داستانی دارند. این داستان در اکتشافی خلاصه می‌شود که دو دانشمند بزرگ جیمز واتسون و فرانسیس کریک به آن دست یافتند. آن‌ها در سال 1953 جایزه نوبل را به دست آوردند به دلیل اکتشافی که به کرموزومهای رنگی نامگذاری شده بود. تعداد این کروموزوم‌ها به 46 کروموزوم در هر سلول می‌رسد و به قول دیگر 23 جفت. 22 جفت از این تعداد یکنواخت شبیه به هم هستند اما تنها جفت باقی‌مانده وظیفه مهم تعین جنسیت جنین را برعهده دارد.

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری

خواص ماست در دوران بارداری ماست به دلیل خوبی دوباره مرسوم شده است. تحقیقات نشان داده که ماست می‌تواند در ساختن استخوان دندان و عضلاتی سالم به بدن کمک کرده، پوست را زیبا نگه داشته و سلامتی لوله گوارش شما را افزایش دهد. ماست با جوش، خارش پوست، گرفتگی پاها، یبوست، گاز معده و آروغ زدن که از مشکلات معمول دوران بارداری هستند مبارزه کرده و عالی‌ترین غذای دوران بارداری است چون به برطرف شدن همه آنها ک....

مروری بر لحظه‌های بارداری

مروری بر لحظه‌های بارداری

برخی از والدین متأسفانه به غلط تصور می‌کنند جنینی که در رحم پرورش می‌یابد فاقد شعور و درک است. آن‌ها جنین را توده‌ای از سلول‌ها تصور می‌کنند که بسیار بی‌تفاوت نسبت به اطراف خود بوده و به مرور شکل می‌یابد تا لحظه‌ای که آمادگی زندگی در خارج از بدن مادر را پیدا کند. سپس به دنیا قدم گذارده و به کسب تجربه می‌پردازد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید