قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

هفت نوع ارتباط مهم همسران

هفت نوع ارتباط مهم همسران
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/10 0 نظر 741 بازدید

 یکی از مراحلی که برای شناخت دنیای درونی زنان باید وارد شوید یافتن تفاوت¬های ارتباطی با آن¬هاست تا بتوانید منظور واقعی زنان را از نحوه¬ی برقراری ارتباط با مرد درک کنید تا با احترام به افکار و عقاید همسرتان بتوانید به چیزهای مشترک فکری و روحی خودتان دست یابید. چرا که گاهی در برقراری ارتباط با زن مورد علاقه¬ی خود امکان دارد در مسیر چالش¬ها و بحران¬های غیر قابل انتظاری قرار بگیرید بنابراین از شما می خواهم که در طول مطاله¬ی این کتاب با ما همراه شوید و دردسر¬های زندگی را به نی¬شکرهای شیرین زندگی تبدیل کنید.

هفت نوع ارتباط مهم و نحوه برقراری آن:

از جمله نکات کلیدی و مهم برای درک و شناخت احساسات و دنیای درونی زنان توجه به نوع برقراری ارتباط با آن¬هاست. نوع عملکرد رفتاری و اخلاقی مردان با همسر خود می¬تواند بهترین راه¬کار برای خلق دوستی یا جدایی میان آن¬ها به حساب آید. زیرا در حقیقت از جمله عواملی که منجر به شکست عشقی و ارتباطی میان زن و مرد می¬شود یکه¬تازی در نوع برخورد و رفتار با یکدیگر است. اگر مردی احساس عاشق شدگی کرد باید در وهله¬ی اول برای دل و قلب پر احساس طرف مقابلش ارزش قائل شود. حتی گاهی برای رسیدن به کمال مطلوب مطابق با میل و خواسته¬ی معشوقه¬ی خود رفتار کند. لازم به تذکر است که احترام به شخصیت وجودی و درونی خود لازمه¬ی برقراری یک دوستی پر انسجام میان زن و مرد می¬باشد. به طور مثال¬، اکثر زنان و مردان در برقراری ارتباط خواستار امنیت هستند . اما به طور واقعی منظور از کسب امنیت چیست؟ آیا منظور امنیت جانی است یا مالی؟! در فرایند برقراری ارتباط، زن و مردی که خواهان کسب امنیت هستند در ابتدا به جلب اعتماد طرفین نیازمندند . یعنی برای آنکه بخواهند و بتوانند یکدیگر را دوست بدارند نیاز به اعتماد دارند در حقیقت لازمه¬ی امنیت ، اعتماد است. پس زمانی که مرد نتواند مطابق با آداب و شئونات بر اساس شخصیت طرف مقابل رفتار کند هرگز نمی¬تواند به آنچه که می-خواهد برسد زیرا نتوانسته لازمه¬ی امنیت، که همان کسب اعتماد و اطمینان است را برای طرف مقابل حاصل کند .

 یکی از مراحلی که برای شناخت دنیای درونی زنان باید وارد شوید یافتن تفاوت¬های ارتباطی با آن¬هاست تا بتوانید منظور واقعی زنان را از نحوه¬ی برقراری ارتباط با مرد درک کنید تا با احترام به افکار و عقاید همسرتان بتوانید به چیزهای مشترک فکری و روحی خودتان دست یابید. چرا که گاهی در برقراری ارتباط با زن مورد علاقه¬ی خود امکان دارد در مسیر چالش¬ها و بحران¬های غیر قابل انتظاری قرار بگیرید بنابراین از شما می خواهم که در طول مطاله¬ی این کتاب با ما همراه شوید و دردسر¬های زندگی را به نی¬شکرهای شیرین زندگی تبدیل کنید.

***

اعمال و رفتار مردان و زنان، گویای چگونگی افکار آن¬هاست . بنابراین هرگز سعی نکنید زندگی¬تان صرف اماها و اگرها شود. زیرا زندگی سالم رابطه¬ی پرشور و حال، بزرگترین نعمت برای روح و روان آدمی محسوب می¬شود.

بیان و نگارش 7 ارتباط زیر حاصل چندین سال مطالعه و تحقیق در طی تهیه¬ی گزارشات و مشاوره¬های من می باشد که با هم می¬خوانیم:

 

1)         زنان نیاز به حس دوست داشتن و عاشق شدن را دارند.

اگر زنان در مسئله¬ی عشق و عاشقی قرار بگیرند و یک رابطه¬ی فوق¬العاده را با مرد مورد علاقه¬ی خود برقرار کنند اما زمانی که در طول ارتباط احساس امنیت عشقی و دوست داشتن نکنند به طور قطع دل شکسته و دلسرد می-شوند زیرا برای خود دوست داشتن و عاشقی، بی¬نهایت ارزش و احترام قائل¬هستند.

 

2)         زنان نیاز به کسب و ابراز احساسات دارند.

زنان به طور واقعی تحت برقراری هر نوع ارتباطی با هر کسی احساسات به خرج می¬دهند و در حقیقت در تمام داستان¬های تخیلی و واقعی به عنوان موجودات مملو از احساسات یاد می¬شوند. آن¬ها حتی با به خاطر آوردن خاطرات گذشته احساساتی می¬شوند و در مقابل، نیاز به کسب احساسات طرف مقابل خود دارند تا بتوانند بواسطه¬ی ابراز احساسات و علاقه¬ی خود رابطه¬ی پایدار و عاشقانه¬ای را برقرار کنند.

 

3)         زنان خواهان امنیت در تمام جنبه¬های زندگی هستند.

زنان به طور واقعی در برقراری رابطه با همسر خود نیازمند احساس امنیت و صمیمیت خصوصاً در مسایل مالی می¬باشند تا با کسب امنیت روحی ¬و روانی به امنیت مالی¬ و رفاهی برسند. در¬حقیقت حمایت ¬و پشتوانه¬ی مرد مورد علاقه¬ی خود را به منزله¬ی احترام و امنیت تلقی می¬کنند.

 

4)         زنان خواهان صحبت و مذاکره هستند.

زمانی که زنان دچار مشکلات احساسی می¬شوند برای ایجاد یک حس مملو از حمایت و پشتیبانی ، حرف می¬زنند و با صحبت خواهان تبادل احساسات و علاقه با فرد مورد علاقه¬ی خود می¬باشند تا به نوعی بتوانند بر مشکلات روحی و احساسی خود مرهم بگذارند.

 

5)         زنان خواهان تمایل¬جنسی در خور محبت و توجه هستند .

به طور کلی¬، زنان نسبت به مردان تمایل کمتری به برقراری رابطه¬ی جنسی نشان می¬دهند. اما زمانی که به شوهر خود علاقه¬مند باشند حاضرند مطابق با میل¬جنسی او رفتار کنند. اما باید در این میان احساس آرامش و توجه کنند و تحت حمایت و محبت شوهر یا نامزد خود قرار بگیرند و گرنه هرگز تن به رابطه¬ی جنسی بی روح نمی¬دهند.

 

6)         زنان خواهان جلب توجه هستند.

زنان در رسیدگی به ظاهر و اندام خود بسیار فعال و گاهی مشوق دیگران هستند. زیرا آن¬ها برای حس اعتماد به نفس و ارتقاء جذابیت خود نیاز به جلب توجه دیگران علی¬الخصوص مرد مورد علاقه¬ی خود دارند و این امر  بیشتر به  حس زیبا دوستی زنان بر می¬گردد.

 

7)         زنان خواهان احترام هستند.

زنان برای رسیدن به درجه و مرتبه¬ی بالا در زندگی و جامعه نیاز به احترام و شخصیت پردازی دارند. در واقع آن¬ها با تکیه بر احترام مرد مورد علاقه¬ی خود می¬توانند معاشرت کنند. علی¬الخصوص با خانواده¬ی شوهر! اگر احترام شوهر خود را دریافت نکنند هرگز حاضر به برقراری رابطه با خانواده شوهر و دوستان و همکاران او نمی¬شوند.

 

مردان عزیز ، توجه و تفکر ، روی هفت نیاز ارائه شده در برقراری رابطه¬ی جدی و صمیمی با زنان بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در مرحله¬ی ابتدایی از شناخت و درک دنیای درونی زنان بهتر است این هفت مورد را توشه¬ی راه خود قرار دهید تا بتوانید به نتایج معقولانه تری دست یابید. زیرا با احترام به افکار و عقاید همسرتان می¬توانید به آنچه که در آرزویش هستید، برسید. تنها باید بخواهید تا به تغییرات رو به پیشرفت در رابطه با زنان دست یابید. لطفاً به چند نکته¬ی زیر توجه نمایید:

•           سعی کنید در هنگام صحبت با همسرتان به دقت به گفتار او توجه کنید و اجازه دهید که مطالبش را کاملاً بیان کند.

•           به جنبه¬های مشترک فکری و روحی خود و همسرتان توجه و دقت لازم را مبذول کنید.

•           سعی کنید حریم یکدیگر را مراعات کنید و از جر و بحث با یکدیگر خودداری نمایید و به حقوق یکدیگر احترام بگذارید و برای هم ارزش و حرمت قائل شوید.

•           باور کنید که هر کلمه شما در بردارنده¬ی بار عاطفی و روانی است که در وجود شنونده تأثیر مثبت و منفی دارد لذا سعی کنید که از زبان گرم و ملایم با احترام و محبت استفاده کنید.

•           سعی کنید حالات و روحیات و علایق همسر خود را بشناسید و در تأمین علایق منطقی وی خود را ملزم نمایید.

•           برای بقا و تداوم و تعالی خانواده و دستیابی به کاخ سعادت، مصلحت زندگی را بر منفعت شخصی ترجیح دهید.

•           همسر خود را فردی با ارزش و برخوردار از کرامت انسانی بدانید.

•           همواره سعی کنید به افکار و عقاید همسرتان احترام بگذارید.

•           هیچ¬گاه به این نکته فکر نکنید که تمام افکار و عقاید همسرتان را تغییر دهید بلکه آن را که احتمال می¬دهید خطا و اشتباه باشد با منطق و گفتگو اصلاح نمایید.

صداقت و محبت در راه عشق و علاقمندی ، خوشبختی و شادکامی را میان زن و مرد به همراه می آورد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند-2 تا 4 سالگی

بعنوان پدر و مادر متفاوت به غیر از موارد نیازهای اولیه ی کودکمان مانند ( خوراک، پوشاک و ..) می بایستد به یک تربیت موثر اهمیت ویژه ای بدهیم، تا بتوانیم فرزندانی متفاوت و موفق تربیت کنیم. در راستای یک تربیت موثر آموزش مبانی موفقیت یعنی مواردی که در کسب موفقیت هر فرد نقش بسازایی دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ما باید از همان روزهای نخست زندگی فرزندانمان اصول موفقیت را به آنان آموزش دهیم.

هوشهای  هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

هوشهای هشت نابغه- تولد تا هفت سالگی

در جهان امروز تحقیقات گسترده‌ای در زمینه‌ی هوش و استعداد کودکان صورت گرفته و می‌ گیرد.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

8 عادت میلیاردرها

8 عادت میلیاردرها

8 عادت میلیاردرها را بدانید ...

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی

هفته سیزدهم نوزادی

بخشش و قدردانی را چگونه برای فرزندانمان معنا کنیم؟

بخشش و قدردانی را چگونه برای فرزندانمان معنا کنیم؟

بخشندگی راز فراوانی است. برای بیشتر بدست‌آوردن هر چیز، باید قسمتی از آن را ببخشیم. اگر عشق می‌خواهیم باید عشق بورزیم، اگر کمک می‌خواهیم باید کمک کنیم.
 

نه گفتن به کودکان

نه گفتن به کودکان

لغت "نه" خیلی راحت و سریع به زبان می‌آید و بسیار تأثیرگذار است. در طی روز شما و فرزندان این کلمه را بارها به یکدیگر می‌گویید. ولی آن‌چه که اهمیت دارد این است که والدین باید طوری به فرزندشان "نه" بگویند که واقعاً خود او نیز "نه" را بپذیرد و آن کار را انجام ندهد.

چه‌طور کودکان را به مطالعه علاقه‌مند کنیم؟

چه‌طور کودکان را به مطالعه علاقه‌مند کنیم؟

تحقیقات نشان داده‌است بیشتر کسانی که به کتاب و کتاب‌خوانی علاقه دارند والدینی داشته‌اند که در دوران کودکی لحظات شیرین و گرمی را در هنگام خواندن داستان‌ها برای آن‌ها ساخته و پرداخته‌اند.

ارتباط احساسی مادر و جنین - قسمت دوم

ارتباط احساسی مادر و جنین - قسمت دوم

شما مادران هنگامی‌که ارتباط با جنین را محقق کردید رشد و شکفتگی زود هنگام را برای فرزندتان تضمین می‌کنید و اطمینان داشته باشید که خیلی زود قوی می‌شود و بیشترین تفاهم را  با شما دارد و با این رفتار شیرین و دوست داشتنی او را برای یک زندگی رضایت بخش آماده می‌کنی.در آینده هم تو را دوست خواهد داشت و هم مردم را و به آن‌ها الفت خواهد گرفت و در اولین فرصت خیلی زود با دیگران در زندگی اجتماعی یکی می‌شود. تو همه این‌ها را نمی‌توانی برایش کسب کنی بلکه او خودش را پیدا خواهد کرد همان‌طور جامعه او را به دست می‌آورد و به انسان منحصر بفرد و فعالی بدل خواهد شد که به راه درست نزدیک‌تر است و به سازگاری و تفاهم با زندگی نزدیک‌تر است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید