قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/18 0 نظر 22 بازدید

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)

با این سبزی فلفلی خوشمزه به سلامتی کامل برسید. شابانک که منداب هم نامیده میشود، به جای کاهو در سالاد مصرف میشود و موادغذایی تقویت کننده باروری دارد.

خواص باروری گیاه شابانک( منداب)


با این سبزی فلفلی خوشمزه به سلامتی کامل برسید. شابانک که منداب هم نامیده میشود، به جای کاهو در سالاد مصرف میشود و موادغذایی تقویت کننده باروری دارد.

                                            شابا
شابانک در یک نگاه


مقدار مصرف : 5/1 فنجان (28 گرم)
کلسیم: 4%             کالری: 7              ویتامین A: 13 %
چربی اشباع شده: صفر              ویتامین C: 7%              پروتئین: 1 گرم
آهن: 2%             فیبر:1 گرم

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید بر باروری سالم


 یک مادر روزی به من گفت کودکانش را طوری تربیت کرده که روزی یک سبزی برگی بخورند من در اول برای بچه‌‌‌های او اظهار تاسف کردم ولی بعد از بررسی کمی بیشتر این سوپر غذاها به این نتیجه رسیدم که همه ما باید این کار را انجام دهید. سبزیجات برگی سبز در اوج بهترین غذاها قرار دارند. شابانک یکی از مغذی‌‌‌ترین سبزیجات برگی سبز است که دارای  اسیدهای آمینه، آهن، فولات، ویتامین-های B ،آنتی اکسیدان‌‌‌ها و دیگر مواد مغذی بی‌‌‌شمار بوده که نه تنها به کارکرد مناسب بدن، بلکه به مبارزه با بیماری‌‌‌ها کمک می‌‌‌کند. بنابراین شابانک فقط افزودنی خوبی برای رژیم غذایی باروری نبوده بلکه برای دوران بارداری و پس از زایمان هم خوب است. 

                                      شابانک
برگ های فرهنگ پیشرفته


شما مزه کمی تند شابانک و همچنین رنگ سبز تیره و شکل زیبای آن را هم دوست خواهید داشت. در سالاد خیلی خوشمزه و لذت بخش بوده و با سالادهای غیر معرف مانند سالاد پرتقال یا گریب‌‌‌فروت متناسب است. به خاطر آشپزی پیشرفته در آمریکای شمالی شابانک در اغلب سبزی فروشی‌‌‌ها موجود است. 

حتما بخوانید:  قدرت باروری مردان


همیشه به دنبال تازه‌‌‌ترین آن باشید: شابانک باید سبز تیره و پرپشت و شاداب باشد. از خریدن شابانک متمایل به زرد و پژمرده خودداری کنید. تعجب‌‌‌آور است که چگونه برگهای کوچک شابانک که روز اولی کمی کمرنگ باشد، روز دوم سیاه شده و شل میشوند. برگهای کهنه آن موادغذایی کمتر داشته و مزه‌‌‌شان هم خوب نیست و نیازی نیست چیزی بخورید که شکم شما را بهم بزند خصوصا در سه ماهه اول بارداری که خود بخود هم حالت تهوع دارید.

                                            شابانک
خیلی مردانه


ممکن است سالاد شابانک ب چند قاچ گریب فروت توسرخ و پیاز قرمز غذای ایده‌‌‌آل مردان نباشد ولی پسرها غرور مردانگی خود را کنار گذاشته و این غذا را بخورند. شابانک منبع خوب فولات است. نصف لیوان شابانک 30 میکروگرم فولات دارد. فولات یک ماده غذایی مهم موردنیاز برای باروری مردان است.

حتما بخوانید: بهترین غذا برای باروری


اگر غرور مردانه مطرح است اجازه بدهید بگوییم فولات نیروی بالقوه‌‌‌ای داشته و باعث تولید اسپرم با بهترین ژنتیک می‌‌‌شود.

غذاهای خوشمزه


آیا شابانک محرک قوه جنسی است. این چیزی است که مصریان و رومیان باستان به آن فکر میکردند. من در این مورد چیزی نمیدانم ولی میدانم یک سوپر غذا بوده است. نه تنها داری ویتامین‌‌‌ها، مواد معدنی و کاروتنوئید بوده بلکه یک فنجان آن 5 کالری دارد (بله- درست میخوانید 5 کالری)

                                              شابانک
اگر تا به حال شابانک را نچشیده‌‌‌اید این گیاه افسانه‌‌‌ای را امتحان کنید. این برگ‌‌‌های کوچک مزه ادویه ‌‌‌ای خوب داشته و ساختاری گوشت مانند دارد که دهان شما را آب می‌‌‌اندازد( بعضی از دوستان گیاهخوار من به جای گوشت شابانک مصرف میکنند) مزه خیلی عالی شابانک به آن کمک کرده تا بهترین مواد تشکیل‌‌‌دهنده سالاد گردد. می‌‌‌تواند آن را با مرکبات، بادام، پنیر پارمیزان، کمی آبلیمو و روغن زیتون خیلی طبیعی یا ماهی کولی، پنیر سفید و زیتون یا مخلوط روغن زیتون و سرکه سیب مصرف کنید. یک لایه شابانک را با قارچ پوشانده و کمی روغن زیتون و سرکه سیب یا مخلوط سرکه و ادویه مورد علاقه خود را به آن اضافه نمایید. نترسید! زنجبیل با سس سویا را هم امتحان کنید.

حتما بخوانید: رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس


شابانک مزه سالادهای سبز را هم افزایش خواهد داد.


البته شابانک فقط برای سالاد نیست. میتوانید آن را مانند اسفناج استفاده کنید. وقتی آن را بشوئید نرم میشود. آنگاه کمی سرکه سیب به آن افزوده با کمی روغن زیتون و پیاز و سیر خرد کرده و آن را سرخ کرده و مصرف نمایید.همچنین میتوانید آن را به املت، سوپ یا عدس پخته اضافه کنید. با سوپ لوبیای سیاه یا به عنوان سس با انواع لوبیای دو آتشه هم خوشمزه است. 

                                              شابانک
غرور مردانه


اسپرم سالم برای باردار شدن جنبه حیاتی دارد. مطلب خیلی مهم این است که مواد ژنتیکی یک اسپرم باید کامل باشد. وقتی اسپرم دارای مقدار کامل مواد ژنتیکی (کروموزوم‌‌‌ها) نباشد، انیوپلویدی (aneuploidy) نامیده میشود. انیوپلویدی یعنی حالتی که در آن کروموزوم‌‌‌های اسپرم ضریب ثابتی از تعداد کروموزوم‌‌‌های هپلوئید نباشد. درباره اثر تغذیه مرد بر انیوپلویددی اپرم اطلاعات کن است. محققان دانشگاه کالیفرنیا در سال 2008 در یک مطالعه که شامل 89 مرد سالم غیرسیگاری میشد، میخواستند بدانند که آیا غذا بر ترکیب ژنتیک اسپرم اثر میکند یا نه. آنها دریافتند مردانی که فولات بیشتری مصرف میکردند، اسپرم دارای مشکلات ژنتیکی کمتری داشتند.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


علاوه بر ویتامین‌‌‌های B


شابانک منبع خوب ویتامین A، C، K هم هست. علاوه بر اینها شابانک 15 میلی‌‌‌گرم کولین دارد. این ماده غذایی خوب شناخته نشده ولی برای رشد و سلامتی کودک جنبه حیاتی دارد. کولین برای رشد و نمو اولیه کودک مهم بوده و در رشد مغز نقش دارد. شابانک یک نعمت استخوان‌‌‌ساز یوده که شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، فسفر و منگنز است. همه این مواد غذایی به شما اطمینان می دهند که استخوانهایتان محکم و سالم هستند.

                                                                    شابانک

این کار برای شروع بارداری مهم است چون کودک برای رشد خود به مقدار زیادی کلسیم و موادمعدنی نیازمند است. این مواد را در بدن خود انبار کنید تا وقتی که کودک شروع به رشد کرد آنها را کم نداشته باشید.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص شاهدانه در دوران بارداری

خواص شاهدانه در دوران بارداری

خواص شاهدانه در دوران بارداری در مورد شاهدانه سردرگمی زیادی وجود دارد چون اغلب مردم آن را منبع ماری جوانا (حشیش) می‌‌‌دانند. بله! در برگ شاهدانه ترکیبی به نام دلتا - تابن - تتراهیدرو کتابینول (delta - 9 - tetrahydrocanna binol) هست که به خاطر خواص روان گردانی آن مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرد ولی غیر از این استفاده مطالب زیادی راجع به شاهدانه وجود دارد.
 

خواص کنگر فرنگی در دوران بارداری

خواص کنگر فرنگی در دوران بارداری

خواص کنگر فرنگی در دوران بارداری کنگر فرنگی با طمع کره غذایی خیلی خوشمزه اما فراموش شده است با این حال این جوانه‌ها (آنها در عمل مرحله نارس یک گل کنگر مانند بزرگ هستند) را نه تنها می‌توان آسان تهیه نمود بلکه دارای مواد غذایی‌ای هستند که به آرام نمودن بعضی از مشکلات دوران بارداری کمک می‌کنند و ساختار چرب مانند بی‌عیب آن‌ها بی‌نظیر است.

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه وقتی مارچوبه میخورید، ادرار شما بوی عجیبی میدهد ولی اجازه ندهید این بو شما را از خوردن این سبزی خوشمزه و سالم باز دارد. این چوبه‌‌‌‌ها دارای موادغذایی هستند که باعث میشوند بدن شما به طور مطلوب کار کرده و شانس باروری شما را افزایش میدهند.

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری

بهترین غذا برای باروری پیدا کردن یک رژیم غذایی کامل برای هر کسی کاری غیرممکن است ولی بعضی قوانین غذایی کلیدی هست که ما میتوانیم به آنها زندگی کنیم. در پائین راهنماهای غذایی برای خانم‌‌هایی در سن بارداری پیشنهاد شده است. یادتان باشد که یک رژیم غذایی سالم رژیمی است که انواع موادغذایی مغذی را داشته باشد. (البته باید بدانید که شیرینی‌‌جات، نوشابه‌‌ها و انواع آب نبات‌‌ها از گروه غذاهای مناسب نیستند. متاسفم!) یک بدن سالم نه تنها می‌‌تواند درست ک

پس از زایمان زردآلو بخورید!

پس از زایمان زردآلو بخورید!

پس از زایمان زردآلو بخورید؟ آیا میان وعده‌‌‌ای می‌‌‌خواهید که بتوانید در بیرون خانه بخورید؟ شاید این روزها وقت زیادی برای تهیه غذا نداشته باشید. درواقع بسیاری از تازه مادران به شوخی می‌‌‌گویند اگر بتوانند یک دوش بگیرند، خوشحال شده‌‌‌اند. جواب شما زردآلو است. برگه زردآلو قابل حمل بوده و میتوان آن را در کیف دستی گذاشت. زردآلو میان وعده خوبی برای ماه‌‌‌های پس از زایمان است چون دارای فیبر، آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها و آهن است که این رو

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری لوبیای سیاه که مورد علاقه مکزیکی‌ها است، ماده‌ای خوشمزه و مقوی برای افزودن به غذاها است. «مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی» گزارش داد لوبیای سیاه از نظر ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام انتوسیانین‌ها (anthocyanis) به اندازه انگور و قره قاط این ماده را دارد. لوبیای سیاه را به برنامه غذایی خود وارد کنید که دارای مواد غذایی مورد نیاز خود و کودک‌تان است

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید