قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

شگفتی های مغز مردان

شگفتی های مغز مردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/04/21 0 نظر 81 بازدید

چه عواملی در مردان ایجاد انگیزه می کند

چه عواملی در مردان ایجاد انگیزه می کند تا علاقه خود را ابراز کنند

هیچ جمله ­ای در دنیا به درستی این جمله نیست: مردها موجودات ساده ­ای هستند. کافیست این جمله را ملکة ذهن خود کنید مردها به واسطه آنچه هستند، آنچه انجام می­دهند و آنچه به دست می­آورند، به حرکت و تکاپو درمی­آیند. تمام رفتارهایی که از آنها سر می­زند چه خوب چه بد، از سه فیلتر فوق رد می­شوند. این سه نکته اساسی ماهیت وجودی مردها را تشکیل می­دهد، راز خلقت آنها در همین سه اصل خلاصه می­شود به طوری که پیش از دستیابی به این سه مورد ضروری هرگز نمی­توانند کاملاً احساس مردانگی کنند و مرد بودن خود را ثابت کنند و جالب است بدانید تا زمانی که نتوانند در زندگی شخصی خود به این سه اصل حیاتی برسند، به هیچ وجه نمی‌توانند با خیال راحت، حواس­شان را به شما بدهند.

 

ما برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم: چگونه احساسات زنان را درک کنیم.

 

در مغز مردان چه میگذرد؟

به این مطالب دقت کنید: یک پسر بچه از همان روز اولی که به دنیا می ­آید، از برخورد اطرافیانش متوجه می­شود که چگونه باید یک مرد واقعی باشد. او یاد می‌گیرد که باید تحت هر شرایطی قوی و محکم باشد، بدون آنکه از کسی تقاضای کمک کند یا برای یک بار هم که شده گریه کند، یاد می­گیرد سخت کار کند ـ کارهای بیرون از خانه را انجام دهد، وسایل را از صندوق عقب ماشین خالی کند و به خانه بیاورد، آشغال­ها را دم در بگذارد، برف ­ها را پارو کند، چمن باغچه را کوتاه کند، مراقب خواهر و برادرهای کوچک­تر از خود باشد، مراقب خواهر و برادرهای بزرگتر از خود هم باشد، هوای مادرش را داشته باشد، از خانه و خانواده­اش محافظت کند، وقتی به سن قانونی رسید شغل مناسبی برای خودش دست و پا کند، آبروی خانواده­اش را حفظ کند و نام پدرانش را زنده نگه دارد و خلاصه طوری رفتار کند که وقتی وارد خانه می‌شود همه بدانند او چه کسی است، کارش چیست و چه جایگاه و موقعیتی دارد و همین طور میزان درآمدش چقدر است. همة اینها تنها مقدمه­ ای است برای: «مرد شدن».

میل به مرد بود و مرد شدن هرگز یک دفعه به وجود نمی­آید و یک دفعه از بین نمی‌رود. در حقیقت تنها به تکامل می­رسد یا به تباهی. تمرکز یک پسر بچه تا زمانی که احساس کند بزرگ شده و می­تواند به رسالت خود عمل کند، روی سه اصل گفته شده باقی می­ماند و بعد از آن بیش از پیش بروز پیدا می­کند مادامی که یک مرد به تمام این اصول نرسیده باشد، حضور یک زن در زندگی‌اش، تنها باری­ست روی بارهای دیگرش و البته یک مرد تا زمانی که در حد امکان به هر سه این اصول متناوب، نرسیده باشد هرگز به فکر ازدواج، تشکیل خانواده و پدر شدن نخواهد افتاد. (مگر اینکه با یک ازدواج موفقیت ­آمیز بتواند به هر سه اصل حیاتی زندگی­ اش برسد!) منظورم این نیست که یک مرد حتماً قبل از ازدواج، باید به هر سه این موارد رسیده باشد اما دست کم در هر شرایطی که باشد باید در جهت رسیدن به آنها قدم بردارد.

بهترین انگیزه برای مردان

مادامی که یک مرد به دنبال رؤیاهای خود نرود و به جایگاه حقیقی خود نرسد، محکوم به شکست خواهد بود و در واقع تبدیل به مرده­ای متحرک خواهد شد. اما لحظه­ای که تمام قطعات پازل را در جای خود قرار داده و رؤیای خود را محقق ساخته باشد، زندگی به رویش لبخند خواهد زد و وجودش را سرشار از شور و اشتیاق و حرکت خواهد کرد.

این همان انگیزه ­ای است که هر مردی را در زندگی به پیش می­برد، نیرویی که همة مردان را در هر موقعیتی که باشند به حرکت وامی­دارد. فرقی نمی‌کند از بهترین بازیکن و بهتر سرمربی تیم ­های باشگاهی گرفته تا رئیس پانصد کارخانه، ناظر کیفی، نانوایی محل، مدیر یک کارتل (مجموعه از کارخانه ­ها)، همگی در پی تحقیق این سه اصل اساسی هستند. حفاظت از خانواده، حمایت از آنها و تأمین نیازهای آنها در خون ما مردهاست و هر آنچه انجام می­دهیم در جهت اثبات این توانایی­ ها و قابلیت ­های مهم است. اگر مردی توان خرید یا اجارة خانه ­ای را داشته باشد، آن وقت است که می­تواند خانواده ­اش را از خطرات احتمالی دنیای بیرون در امان نگه دارد، وقتی مردی توان خرید یک جفت کتانی را برای بچه ­اش داشته باشد، آن وقت است که می­تواند او را روانة مدرسه کرده و امنیت و آسایش لازم را هم برایش فراهم کند، اگر مردی توان خرید موادغذایی مورد نیاز خانه را داشته باشد، آن وقت است که می­تواند مطمئن باشد که توانایی تأمین مایحتاج خانواده‌اش را دارد. تمام آنچه که یک مرد زندگی خود دنبال می­کند، همین است، چنانچه به کمتر از این سطح از توانایی رسیده باشد، هرگز احساس مرد بودن نخواهد کرد.

و حتی بیشتر از این، ما مردها همیشه دوست داریم بهترین باشیم، آن هم در هر کاری. اگرچه می­دانیم که نمی­توانیم در هر زمینه­ ای حرف اول را بزنیم و ریاست کنیم اما تلاشمان را می­کنیم تا دست کم در زندگی شخصی و خانوادگی خودمان، همان کسی باشیم که همه باید به او جواب پس بدهند، این از همه چیز دیگری برایمان مهم­تر است. شاید برای خانوم­ ها این موضوع به اندازه­ای که برای ما مردها مهم و حساس است، اهمیت نداشته باشد. بعد از آنکه به این مرحله رسیدیم و با اثبات خود توانستیم گوی مدیریت را از بقیه اعضای خانواده برباییم، نوبت استفاده از این موقعیت است طوری که به همه نشان بدهیم از این بهترین بودن، چه چیز را به دست آورده­ایم. ما هر طور شما باید مدیریتمان را به رُخ خانوم­ ها بکشیم طوری که مطمئن شویم به چشم آنها آمده است وگرنه فایدة این بهترین بودن­ها چیست.

شما به عنوان شریک زندگی یک مرد حتماً باید از انگیزه ­ها و عوامل رانش او به سمت جلو، باخبر باشید و از این طریق دلایل نماندن او در خانه، ساعات زیاد کاری و چک کردن­های مداوم میزان درآمدش را دریابید. همة اینها برمی‌گردد به این مسأله که آنها هر روزه در معرض قضاوت­ های مردان اطراف خود قرار می‌گیرند و همة این قضاوت هاروی اخلاق و عملکرد آنها و همچنین ارزیابی آنها از توانایی­ های ذاتی و اکتسابی­شان تأثیر می­گذارد. مطمئناً در صورتی که ندانید او از اینکه نتوانسته به عنوان یک مرد در جایگاه مناسب خودش قرار بگیرد و یا در مسیر رسیدن به آن قدم بردارد، تا چه اندازه ناراضی و سرخورده است، هرگز دلیل کج­ خلقی­ ها و تغییر رویه­اش در خانه را متوجه نخواهید شد. در چنین شرایطی اگر نتوانید او را به گوشه­ای ببرید و از مشکلاتش بپرسید، اوضاع وخیم­تر خواهد شد. با این اوصاف حالا که علت اعصاب ­خردیهای گاه و بی­گاه همسرتان را دانستید، بیش از پیش می­توانید با مشکلاتش کنار بیایید و او را درک کنید. در حقیقت تمام عصبانیت­ها و بداخلاقی ­های او معلول ناکامی او در رسیدن به سه اصل حیاتی در زندگی شخصی هر مرد است و تا حد زیادی به بلاتکلیفی او در رسیدن به جایگاه و موقعیت دلخواه او در زندگی گره خورده است.

به این ترتیب تا زمانی که تکلیف این سه کلید اصلی ایجاد انگیزه برای مرد شما مشخص نشده باشد، او هرگز نمی­تواند آن گونه که خودش و شما از او انتظار دارید با شما برخورد کند و مرد ایده­آل شما باشد. مادامی که مشغله­ های ذهنی و رؤیاهای دور و درازش او را راحت نگذارند، نمی­تواند با شما راجع به ازدواج و تشکیل خانواده صحبت کند و حرفش را پیش بکشد، اگر هم این کار را بکند بدانید وعده­های توخالی­ست. او هرگز نمی­تواند در حالی که فکرش درگیر مسائل کاری و رسیدن به درجات عالی شغلی و موقعیتی با درآمد بالاتر و بهتر است، به شما و آینده­اش با شما فکر کند، اصلاً چه طور ممکن است تا وقتی که نمی­داند چگونه باید مرد ایده ­آلی برای شما بشود و شرایط آرمانی و دلخواهتان را فراهم کند ما به خود شما فکر کند.

ما برای شما پیشنهاد ویژه داریم: آشنایی با هوش آینده و دریافت انرژی ها

 

خانم ها لطفا مردان را درک کنید!

تا جایی که من می­دانم، زنان، اغلب قادر به درک این وضعیت نیستند یا دست­کم قادر به درک صحیح و درستی از دغدغه­ های یک مرد نیستند و همواره به این باورند که اگر مردی واقعاً و از صمیم قلب دوستدار آنها باشد هر دو می‌توانند باهم به رؤیاهایشان برسند. ثبات قدم و استمرار برای شما خانوم­ ها از اهمیت بالایی برخوردار است تا آنجا که بی­توجه به وضعیت مردان و جایگاه آنها در زندگی شخصی­شان به دنبال ایجاد رابطه و ادامة آن با آنها هستید. البته این کار شما قابل تقدیر است اما باید بگویم این آن چیزی نیست که ما مردها به دنبالش هستیم و از زندگی می­خواهیم. «ما» همیشه در رؤیای پاداش و جایزه هستیم و تا زمانی هم که در جایگاه دلخواه و شایستة خود قرار نگرفته باشیم، شما را به عنوان پاداش و حق خود از زندگی نمی­دانیم. ما مردها هرگز نمی‌توانیم همزمان روی دو موضوع متمرکز شویم و تمام ذهنمان را درگیرشان کنیم (از اینکه تصوراتتان را دربارة مردان به هم زدم، متأسفم) فکر را بکنید وقتی مردی خیالش از درآمد و کارش راحت باشد و رؤیاهایش را تحقق یافته بیابد و به جایگاه مورد نظرش رسیده باشد یا حداقل در چند قدمی آن باشد و دغدغه مالی نداشته باشد، آن وقت است که می­توان با آرامش خاطر به مسائل مهم دیگر زندگی­اش فکر کند و به شما و رؤیاهایتان برسد، چون دیگر می­داند در یک قدمی رؤیاهایش ایستاده و چیزی نمانده به آنها برسد. شما می­توانید برای رسیدن به چنین مردی، کمک کنید تا به رؤیاهایش متمرکز شود و چشم‌انداز مناسبی را برای رسیدن به آن در نظر بگیرد. و برنامة زندگی ­اش را طبق آن پیش ببرد. چنانچه شما هم جزوی از آن برنامه ­ها بودید، با تمام قوا به کمک بشتابید چرا که در صورت رسیدن به آرزوهایی که در سر دارد، قطعاً مرد بهتر و شادتری برایتان خواهد بود به این ترتیب کیفیت زندگی شما هم فراتر از حد معمول خواهد شد.

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

تمامی ما از آغاز دوران تحصیل این نصیحت معروف پدر و مادرهایمان را به خاطر داریم: "خوب درس بخون تا واسه ی خودت کسی بشی" اما شاید هیچ کدام از این پدر مادرها به ما یاد ندادند که این "خوب درس خواندن" یعنی چه!

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

10 راه مهم و عجیب جذب پول و ثروت

10 راه مهم و عجیب جذب پول و ثروت

10 راه مهم و عجیب جذب پول و ثروت   با رعایت این ده راهکار و با توّجه به ندای درونی خود قادرید تا اندوخته ی مالی خود را افزایش دهید

برای پولدار شدن مثل پولدارها فکر کنید

برای پولدار شدن مثل پولدارها فکر کنید

برای پولدار شدن مثل پولدارها فکر کنید امروزه پول برخلاف گذشته های دور بر دغدغه اصلی بدل شده است بسیاری از جوان ها مایلند که خیلی زود بی درد سر به پول برسند پول دیگر مثل گذشته چرک کف دست خوانده نمی شود و بسیاری آن را حلال مشکلات می دانند. شما میدانید که برای پولدار شدن چگونه فکر کنیم ؟ ما میدانیم! با ما همراه باشید چطور فکر کنیم تا پولدار شویم

هفته سی و یکم نوزادی

هفته سی و یکم نوزادی

هفته سی و یکم نوزادی

هفته چهل و یکم نوزادی

هفته چهل و یکم نوزادی

هفته چهل و یکم نوزادی

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید