قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

عشق در مردان

عشق در مردان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/04/20 0 نظر 98 بازدید

ابراز عشق مردان چگونه است

 

تفاوت عشق زن و مرد

هیچ عشقی روی زمین به پای عشق یک زن نمی­رسد. عشقی بی­ قید و شرط، شیرین و دلپذیر، بی­ حد و حصر، ابدی و جاودان، مطبوع و دلنشین، عشقی ناب و خالص.

مرد آرزوهایش که باشید، حاضر است به خاطر شما روی آب راه برود، کوه را به دوش بکشد و از سنگ­ ها هم بگذرد، بی­آنکه انتظاری از شما داشته باشد، بی‌توجه به رفتار و حرکات و خواسته­ های شاید بی­جای­تان. مرد آرزوهایش که باشید آنقدر برایتان حرف می­زند تا دیگر کلمه­ ای ناگفته نمانده باشد، وقتی از پای افتاده باشید و هیچ راه نجاتی برایتان باقی نمانده باشد، به شما قوت قلب خواهد داد، در روزگار بیماری آغوش پر مهرش آخرین پناهتان خواهد بود و در روزهای شیرین زندگی پا به پای خنده ­هایتان خواهد آمد و بالاخره اگر مرد رؤیاهایش باشید و شما را واقعاً دوست داشته باشد، منظورم عشق واقعی است، غبار از چهره‌تان برمی­دارد تا مثل یک تکه جواهر قیمتی در نظر دیگران بدرخشید. ناامید که باشید مایة امیدواری­تان می­شود، حتی اگر حق با شما نباشد باز هم طرف شما را می­گیرد و حرف حسابی هم که نزنید سراپا گوش خواهد بود، بی­توجه به کارهایتان و اینکه چندین بار همة دوستان و آشنایانش شما را لایق او ندانسته ­اند یا چندین بار خود شما خواسته­ا ی رابطه ­تان قطع شود؛ برای شما بهترین خواهد بود و تا لحظه­ ای که ضربان قلب شما را در دستش احساس نکند دست از دلفریبی­ های زنانه ­اش برنخواهد داشت و تا وقتی که مطمئن نشود تک تک سلول‌های قلب­تان را به تسخیر خود درآورده از پای نخواهد نشست حتی اگر برخورد شما به گونه ­ای باشد که انگار چندان هم موفق نبوده تا لحظه‌ای که به شما ثابت نکند همان گمشدة شماست، دست­بردار نخواهد بود.و این است عشق یک زن ـ آنها به خاطر عشق­شان با دنیا درمی­افتند و هر منطق و شرایطی را که خلاف جهت­شان باشد، از رو می­برند.

از هر زنی بپرسید، چه نوع عشقی را از مرد خود توقع دارد، پاسخی شبیه به این را به شما خواهد داد: می­خواهم او مردی باشد متین، متواضع، باهوش و زیرک، شوخ­طبع و بامزه، با احساس، دقیق و حساس، سنگین، قابلِ احترام و از همه مهم­تر تکیه­گاهی مطمئن برای من و بچه ­هایی که در آینده خواهیم داشت. دلم می­خواهد در چشمانم زل بزند و بگوید که من زیباترین زن روی زمینم و تنها همزاد روح او. مردی را می­خواهم که غصه­ هایش را تنها در دامن من گریه کند، مردی که با لبخند خوشحالی مرا به مادرش معرفی کند و بگوید: این همان زنی است که می­گفتم ـ نیمة گمشدة من. می­خواهم عاشق بچه­ ها و طبیعت سرسبز و حیات وحش باشد، خودش قبل از آنکه من چیزی بگویم با اشتیاق پوشک بچه را عوض کند، ظرف­ها را بشوید ـ دوست ندارم نیازی به گفتن من باشد. در صورتی که خوش تیپ و خوش هیکل هم باشد و صفرهای حساب بانکی‌اش به اندازة موهای سرش، زیاد باشد، که چه بهتر. آمین.

خب با این اوصاف، باید گفت این رؤیای دور و دست نیافتنی تنها در خیال‌تان به زندگی غیرمعمولی­اش ادامه خواهد داد و نفس خواهد کشید، بدون اینکه بتواند خارج از ذهن رؤیاپردازتان نمود واقعی پیدا کن دو قدم به دنیای معمول ما مردها بگذارد. چرا که عشق یک مرد و تعریف یک مرد از عشق، چیزی کاملاً متفاوت از این رؤیاست.

شلوغش نکنید! منظورم این نیست که ما مردها بلد نیستیم کسی را دوست داشته باشیم و تعریف­مان از قلب یک ماهیچه قابل انقباض و انبساط است که تنها وظیفة خون­رسانی به مغزمان را دارد تا بهتر بتوانیم پول دربیاوریم و وارد سیاست شویم و دنیا را فتح کنیم، نه. منظورم تفاوت عشق ورزیدن­های زن و مرد است. عشق «ما» مردها بسیار ساده­تر از عشق شما خانوم­ هاست و اغلب خیلی دیر خودش را نشان می­دهد و به خارج از قلب­مان نشت می­کند.

 

ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم: نشانه های عشق و محبت

 

نکته اینجاست:

چیزی که می­خواهیم بگویم این است که: وقتی مردی ادعای دوست داشتن­تان را دارد، لزوماً نباید هر نیم ساعت یک بار با شما تماس بگیرد و میزان تغییرات صورت گرفته در شدت علاقه ­اش به شما را گزارش بدهد و شما را از افزایش دو برابری آن نسبت به نیم ساعت گذشته مطلع و البته شگفت­ زده کند! نباید از او انتظار داشته باشید در حالی که در بستر بیماری افتاده ­اید و سعی می‌کنید با مزه مزه کردن جوشانده بهبودی حاصل کنید، دستمال نم­دار روی پیشانی­تان بگذارد و مثل مادرتان موهای آشفته­ تان را نوازش کند.

اشتباه نکنید، انجام ندادن این کارها دلیل نمی­شود فکر کنید دیگر دوستتان ندارد و احتمالاً زیر سرش بلند شده یادتان باشد حتماً نباید عشقی را که به مردتان هدیه داده­اید به همان صورت اولیه از او دریافت کنید. شاید همسرتان بخواهد کاغذ کادوی آن را عوض کند!

نکتة اصلی این جاست که اگر شما از احوالات عاشقانه و دنیای رمانتیک مردها باخبر شوید خواهید دید که او به شیوة مخصوص خودش هرچه دارد و ندارد را به پایتان می­ریزد. حالا سؤال اینجاست که چه طور مطمئن شوید که مردی واقعاً عاشق شماست؟ خیلی ساده است: عشق او در لابه ­لای این سه فاکتور، شما را فریاد می­زند:

 

مردان چگونه ابراز عشق می کنند؟

اعلام عشق آن هم با صدای بلند.

اگر مردی دوستدار شما باشد به صورت کاملاً رسمی به همه خواهد گفت. دوستان! این خانوم نامزد من است / این خانوم، همسر من است / این خانوم مادر بچه‌های من است. به بیان دیگر به شما عنوان خاصی خواهد داد عنوانی ورای یک اسم خشک و خالی یا یک دوست ساده و تمام این­ها به خاطر این است که شما موفق شده­­اید ساکن شاه­نشین قلبش باشید، جایی که تنها متعلق به همسر آیندة اوست. مردی که واقعاً احساسی به شما داشته باشد و عشقش نسبت به شما واقعی و پایدار باشد، حتماً این کار را در اولین فرصت خواهد کرد. او در واقع می­خواهد به این ترتیب به همة دوستان و آشنایانش اعلام کند که به بودنش در کنار شما و بودن شما در کنار او افتخار می­کند و برای شما و آینده‌تان برنامه­هایی دارد و از آنجا که قرار است آینده­اش را با شما شریک شود، می­خواهد همه بدانند که او در این تصمیم بزرگ کاملاً جدی است، به این می‌گویند: یک شروع خوب و امیدوارکننده برای یک اتفاق خاص و تکرارنشدنی. به نوعی می­توان گفت او با این کار می­خواهد به همه اعلام کند که عهده­ دار شماست و شما متعلق به او هستید. به این وسیله به تمام مردهای دور و برش گوشزد می­کند که بازی­ها و نقشه­ های شومشان را نگه دارند برای خانوم بعدی!؟ تمام ما مردها با این اسم رمز حیثیتی آشنا هستیم و آن را زنگ خطری برای خود و افکارمان می­دانیم و به محض شنیدن آن متوجه خط قرمزها و عواقب عبور از آنها می­شویم.

اگر مرد شما، شما را تنها به عنوان یکی از دوستانش به دیگران معرفی می‌کند، آن هم بدون اینکه پیشوند یا پسوندی به آن اضافه کند، بگذارید خیالتان را راحت کنم، تنها سهمی که از قلبش می­برید همان اندازه کم و ساده و معمولی است، نه بیشتر. مطمئنم خود شما هم با ناباوری در اعماق وجودتان از این حقیقت تلخ باخبرید. وقتی داشتم این مطلب را با یکی از دوستانم در میان می­گذاشتم، خندة معناداری کرد و گفت: واقعاً که همین طور است. مثل اینکه از نزدیک شاهد چنین ماجرایی بوده باشد. برایم تعریف کرد: طبق عادت دوازده ساله‌شان، با خانواده و جمعی از دوستان صمیمی­اش به میهمانی شام کریسمس رفته بودند. یکی از میهمانان، مردی بود که هر سال با یک خانوم جدید و زیباتر به آنجا می­آمد با کلی ماجراهای جدید و هیجان ­انگیز از سفرها و تجارت‌های جدیدش. در تمام این موارد مختلف و رنگارنگ، یک نکتة مشترک وجود داشت: او هیچ وقت هیچ کدام از آنها را نامزد یا همسرش معرفی نمی‌کرد و تنها به گفتن نام آنها اکتفا ومی­کرد. جالب اینجا بود که دیگر همه می‌دانستند سال بعد جای خانمی را که در آن گوشة سالن تنها پشت میز نشسته بود و سعی می­کرد در لباس­های زرق و برق­دارش زیبا و جذاب به نظر برسد، خانومی دیگر خواهد گرفت.

تا اینکه در یک میهمانی، طبق معمول فرد با خانوم جدیدی وارد شد اما این بار دست او را به سختی در دست خود می­فشرد و یک لحظه هم از کنارش جم نمی­خورد، از همه مهم­تر اینکه او را به تمام دوستان و همکاران خود معرفی کرد. میهمانی که تمام شد همه می­دانستند که آن زن را دوباره در میهمانی بعدی خواهند دید، مثل اینکه بازی هر ساله تمام شده بود و بالاخره قرعه به نام او افتاده بود. باورتان نمی­شود، در میهمانی سال بعد مرد با همان رفتار عاشقانة سال قبل، او را نامزد خود معرفی کرد. معلوم بود که بالاخره یک جای ثابت در زندگی آینده­اش را برای آن خانوم خوشبخت خالی نگه داشته و در برنامه ­های گوناگون و رنگارنگ خود جایی برایش در نظر گرفته است.

بنابراین اگر بیش از نود روز از آشنایی­تان با مردی می­گذرد و هنوز شما را با عنوان خاص و ستاره­داری به دیگران معرفی نکرده، اگر هنوز با دوستان و آشنایان و همین طور خانواده و محل کارش آشنا نشده ­اید، دردسرتان ندهم، شما جایی در قلبِ آیندة او ندارید. اما در صورتی که در جمع کسانی که نقش مهمی در زندگی ­اش دارند از بچه­ های ازدواج قبلی ­اش گرفته تا خواهر و رئیس کارخانه ­ای که در آن کار می­کند، شما را با عنوان خاصی معرفی کرده، خوشحال باشید که او فکرهای آینده­داری در سرش دارد ـ برای خودش و شما ـ در حقیقت او با این اعلام مقصود واقعی­اش را از ادامة این روابط مشخص می­کند، کلید معما همین است.

ما برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم: شما یک والد خیالباف هستید یا عملگرا؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

بسته آموزشی نابغه‌های کوچک (تولد تا 7 سالگی)

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

پرورش کودکان طلایی از تولد تا 7 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

 اعتماد به نفس خیلی بالا

اعتماد به نفس خیلی بالا

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در پارک، مهمانی و یا مراسمی که چندین کودک کنار هم هستند احساس کنید که با همه سعی و تلاش تان در خصوص تربیت و تأمین نیازهای مادی و معنوی فرزندتان؛ اما باز هم فرزندتان از سایر کودکانی که در آن محل قرار دارند، چیزی کم دارد که در آن لحظه حسرت آن را می خورد، در این هنگام چه حسی به شما دست می دهد؟          

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4  تا 7 سالگی

گنجینه پرورش مدیران آینده - 4 تا 7 سالگی

شما والدین گرامی می توانید تنها با چندین ساعت آموزش در خصوص پرورش نبوغ مالی و اقتصادی نه تنها آینده فرزنداتان را بلکه نسلهای پس از آن را نیز دچار تغییر کنید. پرورش هوش اقتصادی و نبوغ مالی کودکان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

گام به گام تا هوش مالی عالی

گام به گام تا هوش مالی عالی

هوش مالی‌تان را تقویت کنید هوش مالی بخشی از هوش شماست که می‌تواند موضوعات مربوط به مسائل و مشکلات مالی‌تان را شناسایی و آن را حل کند. نمونه‌های ساده‌ای از این مشکلات که این هوش قادر به رفع آن است شامل نداشتن درآمد کافی و پیدا کردن راهکارهایی برای درآمدزایی بیشتر، بدهی‌های زیاد، داشتن پول و ناآگاهی برای استفاده مفید از آن است لازم هست خرافه هایی راجع به پول که مانع پولدار شدن شما هست رو نیز در این مقاله نام ببریم

هوش های چندگانه در کلاس پیش دبستان

هوش های چندگانه در کلاس پیش دبستان

تصورات غلطی در مورد هوش وجود دارد . یکی از این تصورات این است که هوش ثابت و غیر قابل تغییر است. این تصویر غلط که تحقیقات هم آن را رد کرده است ، بیان می دارد که هوش ما از بدو تولد تا زمان مرگ ثابت و یکسان باقی می ماند . تصویر غلط دیگری هم که تحقیقات آن را تأیید نکرده این است که فقط یک نوع هوش وجود دارد اما هاوارد گاردنر در نظریه اش به هشت نوع هوش اشاره می کند  ابراهیم و همکاران ، 1392).

به کودکان بیاموزیم

به کودکان بیاموزیم

بسیاری از ما به‌عنوان پدر و مادر نمی‌دانیم زمان را چگونه برای کودکمان تعریف کنیم؟ چگونه ارزش فوق‌العادهٔ زمان را برایش بازگو کنیم؟ چگونه به او یاد دهیم که در همان اوایل کودکی برنامه‌ریزی را در زندگی‌اش بیاموزد؟ چگونه مسیر زندگی او را پرمعنا و پویا کنیم؟ زمان‌های قدیم و گذشت زمان برای کودک ما چه مفهومی دارد؟ آیا می‌توانیم مفاهیم را به‌صورت عینی و ملموس به او نشان دهیم؟

هفته پنجاه و دوم نوزادی

هفته پنجاه و دوم نوزادی

هفته پنجاه و دوم نوزادی

هفته دوازدهم نوزادی

هفته دوازدهم نوزادی

هفته دوازدهم نوزادی

هفته دوم نوزادی

هفته دوم نوزادی

هفته دوم نوزادی

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید