قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/19 0 نظر 21 بازدید

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز

اگر میکوشید پدر و مادر بشوید، فلفل قرمز ادویه‌‌‌‌ای است که دارای مادغذایی موردنیاز شما است. فلفل قرمز سائیده یک چاشنی درست از فلفل قرمز است که معمولا به پنیر و به ترکیب ادویه جات، و به سوسیس اضافه گشته تا کم..........

افزایش باروری با مصرف فلفل قرمز


اگر می کوشید پدر و مادر بشوید، فلفل قرمز ادویه‌‌‌‌ای است که دارای مادغذایی موردنیاز شما است. فلفل قرمز سائیده یک چاشنی درست از فلفل قرمز است که معمولا به پنیر و به ترکیب ادویه جات، و به سوسیس اضافه گشته تا کمی تند شده . رنگ آنها هم کمی قرمز شود و البته در آشپزی مجارستان با مرغ مصرف میشود ولی می توانید آن را به بسیاری از دیگر غذاها مانند تخم‌‌‌‌مرغ، برنج، سالاد کلم، سیب-زمینی یا ماکارونی اضافه کنید.

                          فلفل قرمز
فلفل قرمز در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 ق غ (7گرم)           کلسیم:1%            کالری:20
ویتامین A: 71%            چربی اشباع شده: صفر             ویتامین C: 8%
پروتئین: 1گرم         آهن: 9%         فیبر: 3گرم 

حتما بخوانید: خواص باروری خربزه تلخ


بنابراین حالا که میتوانید فلفل قرمز را در غذاهای زیادی بریزید چرا میخواهید چنین کاری را  انجام دهید؟ معلوم است چون داری آهن، ویتامین سی، ویتامین A و موادغذایی دیگر است که مادر را سالم نموده و اسپرم پدر را هم سالم می‌‌‌‌نماید. 

                                                         فلفل قرمز


ویتامین C قرمز


فلفل قرمز دارای مقدار زیادی ویتامین C و آهن است. مقدار ویتامین c موجود در بیضه‌‌‌‌های مرد بیش از مقدار موجود در خون اوست. بنابراین خوردن غذاهای دارای ویتامین C مانند فلفل قرمز میتواند به شما اطمینان را بدهد که بیضه‌‌‌‌ها مقدار ویتامین سی موردنیاز برای انجام وظیفه خود را دارند. در حقیقت مطالعه بر روی حیوانات نشان داده است اضافه کردن غذاهای سرشار از ویتامین سی در غذای آنها میتواند به تعداد اسپرم، تحرک و سلامای آنها کمک کند.

حتما بخوانید:  خواص باروری مارچوبه


آهن برطرف کننده مشکلات تخمک گذاری


خانمها، فلفل نه فقط برای مردان خوب است بلکه کمبود آهن در خون شما ممکن است باعث مشکلاتی در تخمک‌‌‌‌گذاری گردد. طبق مطالعات دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد در سال 2007 آهن میتواند باروری خانمها را به طور قابل ملاحظه‌‌‌‌ای افزایش دهد. بیش از 18000 خانم در "مطالعات بهداشتی پرستاران" مورد بررسی قرار گرفتند که 483 نفر آنها مشکلات تخمک گذاری داشتند.

                                                     فلفل قرمز

خانم هایی که آهن آزاد بیشتری مصرف میکردند که در غذاهای تقویت شده،حبوبات، غلات و مکمل های یافت میشود درمقابل ناباروری بیشترین حفاظت را داشتند. کوشش کنید تا غذایتان آهن کافی داشته باشد. پاشیدن کمی گرد ر به غذاها آهن آنها را افزایش می دهد.

حتما بخوانید: خواص باروری گیاه شابانک


غذاهای خوشمزه


ماده فعال ر یعنی کاپاسین فواید بهداشتی زیادی دارد. افزایش متابولیسم، کاهش وزن، افزایش تولید اندروفین( احساس خوش دهنده) از آن جمله بوده و همچنین دارای مقدار زیادی ویتامینهای C,A بوده و اگر روی پوست مالیده شود درد را تسکین میدهد. شما میتوانید فلفل قرمز شیرین، ملایم و تند پیدا کنید. من دنبال گرد فلفل قرمز مجارستانی میروم و دوست دارم تند باشد.

                                                        فلفل قرمز

مرغ فلفل زده یک غذای کلاسیک مجارستان است که روی مرغ خامه ترش و فلفل مالیده شده است ولی من حتی چیزی ساده-تر مثل مرغ کباب شده یا کره ارگانیک و فلفل قرمز را نیز دوست دارم. فلفل قرمز با تخم‌‌‌‌مرغ چیزی طبیعی است. علاوه بر پاشیدن فلفل قرمز روی تخم مرغ نیمرو، آن را روی تخم مرغ آب پز، خاگینه (تخم‌‌‌‌مرغ و آرد) و املت هم بپاشید.

حتما بخوانید: نقش فولیک اسید در باروری سالم

آن را میتوانید روی تخم‌‌‌‌مرغ سرخ کرده(غذای اسپانیایی) و همچنین روی کوکوی گوشتدار هم بپاشید. روی دلمه فلفل، گوشت و انواع برگرها هم بپاشید.

                                                                       فلفل قرمز

شما می توانید فلفل قرمز تند را به جای فلفل سیاه روی لوبیای پخته هم بریزید. فلفل قرمز تند را با آبلیمو روی ماهی، میگو، صدف خوراکی، ذرت(بلال) سیب زمینی شیرین آتش کرده، کدو سبز یا کدوی تابستانی پخته شده هم بریزید.برای سیب‌‌‌‌زمینی سرخ کرده هم خوب است من دوست دارم آن را روی سالاد کلم و همچنین روی طالبی و هلو هم پاشیده و بخورم. آنها را امتحان کنید تا ببینید چطور می شود.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری

در هفته بیست و پنجم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و پنجم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و پنجم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان ماهی ساردین غذایی سریع، راحت و دارای موادغذایی زیاد و عالی‌ترین غذای پس از زایمان بوده و میتواند در مبارزه با افسردگی پس از زایمان شما را یاری کند. اجازه دهید آن را بررسی کنیم: شما با داشتن کوچولویتان وقت زیادی برای پختن غذا ندارید. خصوصا اگر بچه اول شما نباشد و بچه‌های بزرگتری هم داشته باشید. ساردین را میتوان سریع تهیه نموده و به این طریق به منبع پروتئین، آهن و کلسیم دست یافت. بهترین ماده‌غذایی پس از زایمان یعنی DHA نیز در ماهی ساردین وجود دارد.
 

هفته ششم بارداری

هفته ششم بارداری

در هفته ششم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته ششم بارداری و نکات مهم درباره هفته ششم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.  

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

در هفته هجدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته هجدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته هجدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

در دوران بارداری از این موارد اجتناب کنید

در دوران بارداری از این موارد اجتناب کنید

در دوران بارداری از این موارد اجتناب کنید هرگونه ناراحتی و استرس زن در طول بارداری بر جنین وی تاثیر میگذارد. اگر میخواهید فرزندی خوش اخلاق داشته  باشید از فکر و خیال و غم و غصه بی‌‌دلیل پرهیز کنید. در صورت ضرورت از آرام بخش-های ساده‌‌ای مثل ترکیب مساوی ع......

هفته بیست ونهم بارداری

هفته بیست ونهم بارداری

در هفته بیست و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید