قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/16 0 نظر 21 بازدید

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان

قارچ نعمت لذت بخشی برای افزودن به برنامه غذایی پس از زایمان است. تصور بر این است که قارچ چتری طلایی در مقایسه با قارچ‌‌های سفید یکی از سالمترین و بهترین قارچ‌‌های روی زمین است چون دارای ویتامین مواد معدنی و آنتی‌‌اکسیدان بیشتری است

قارچ چتری طلایی ، غذایی خوشمزه برای پس از زایمان


قارچ نعمت لذت بخشی برای افزودن به برنامه غذایی پس از زایمان است. تصور بر این است که قارچ چتری طلایی در مقایسه با قارچ‌‌های سفید یکی از سالمترین و بهترین قارچ‌‌های روی زمین است چون دارای ویتامین مواد معدنی و آنتی‌‌اکسیدان بیشتری است.

                            قارچ
قارچ چتری طلایی در یک نگاه 


مقدار مصرف 1 فنجان (145 گرم)                 کلسیم: صفر%                  کالری: 81 
ویتامین A": صفر%                    چربی اشباع شده: صفر                   ویتامین C: 1%
پروتئین: 2 گرم                آهن:4%                              فیبر: 3 گرم

حتما بخوانید: رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس!


دارای انواع ویتامین


ویتامین B در تولید انرژی نقشی حیاتی دارند. ویتامین B12 معروفترین ویتامین B در تولید انرژی است. نیاسین، ریبوفلاوین، تیامین و دیگر ویتامین‌‌های B در تبدیل پروتئین‌‌ها، کربوهیدرات‌‌ها و چربی‌‌های موجود به انرژی نقش دارند. خوردن قارچ می‌‌تواند مقدار انرژی شما را افزایش داده و سازگار شدن با کوچولویتان را کمی آسانتر نماید. علاوه بر این در مبارزه با خستگی، حال و حوصله شما را بیشتر می کند.

                                                     قارچ
در قارچ چتری طلایی چقدر ویتامین‌‌های B وجود دارد؟ در یک فنجان آن 1/0 میلی‌‌گرم تیامین (حدود 41%) 2/0 میلی‌‌گرم ریبوفلاوین (حدود 15%) 2/2 میلی‌‌گرم نیاسین (حدود 11%) 2/0 میلی‌‌گرم ویتامین B6 (حدود 12 درصد) 31 میکروگرم فولات (حدود 8% درصد) و 2/5 میلی گرم اسید پانتوتنیک (حدود 52%) نیاز روزانه شما وجود دارد.


خداحافظ فشار روانی


مادران جدید باید از اسید پانتوتنیک موجود در قارچ چتری طلایی هم استفاده ویژه‌‌ای کنند چون این ویتامین B به مقاومت در مقابل فشار روانی می‌‌افزاید. مبارزه با فشار روانی مهم است چون فشار روانی عامل بروز افسردگی می‌‌گردد.

حتما بخوانید: نوزادان در یک ماهگی!


خوشحالی 


بین ویتامین‌‌های B و افسردگی حتی ارتباط بیشتری موجود است. در مطالعات علمی، فولات را با افسردگی مرتبط داشته‌‌اند. ریبوفلاوین هم با آن مرتبط است. یک گروه محققان ژاپنی در سال 2002 آثار مصرف ویتامین B بر افسردگی پس از زایمان را گزارش دادند: در 121 خانم در ماه‌‌های 2 تا 9ماه پس از زایمان، افسردگی پیش آمد.

                                                                      قارچ
محققان دریافتند کمبود ریبوفلاوین کافی (ویتامین B2) با افسردگی پس از زایمان مرتبط بوده و مصرف آن در این دوران از ابتلاء مصرف آن در این دوران از ابتلا به آن جلوگیری می‌‌کند.
افزودن غذاهای سرشا از ویتامین B به برنامه غذایی راه خوبی برای مبارزه با خستگی پس از زایمان بوده و همچنین به کاهش خطر ابتلا به افسردگی پس از زایمان کمک می‌‌کنند. همچنان که دیده‌‌ایم قارچ طلایی منبع خوب ویتامین‌‌های B است. شما میتوانید از دیگر غذاهای سرشار از ویتامین‌‌های B مانند سبزیجات برگی سبز، عدس و ماهی هم لذت ببرید.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


غذاهای خوشمزه


قارچ چتری طلایی در مقایسه با قارچ سفید کمی جویدنی‌‌تر و خوشمزه‌‌تر است. لذا برای غذاهایی که باید قوام بیشتری داشته باشند مناسب‌‌تریند. البته در غذاهای چینی و ژاپنی مانند سوپ مزو و غذاهای سرخ‌‌کردنی و خوشمزه‌‌تر می‌‌شدند یا برای درست کردن یک غذای تقریبی سریع مقداری قارچ چتری طلایی را با پیازچه خرد کرده، مقداری زنجبیل تازه پوست کنده را هم ریز ریز کرده و آنها را در سس تاماری یا سس سوپا ریخته و بپزید و همزمان با آن مقداری برنج قهوه‌‌ای (پوست نکنده) را بپزید و قبل از این که آنها را مخلوط کرده، بخورید

                                                         قارچ

. برای این که چیزی ترد و جویدنی هم داشته باشد مقداری بادام هندی خرد کرده را هم در آنها بریزید. گرچه اصل و منشا قارچهای چتری طلایی شرقی است وقتی به زودی این قارچ‌‌ها بین‌‌المللی می‌‌شوند. من دوست دارم آنها را به سس گوجه‌‌فرنگی و لازانیا اضافه کرده یا این که آن را با دیگر قارچ‌‌ها و مقداری پیاز شیرین خرد شده و در کره ارگانیک سرخ کرده با ماکارونی با گندم کامل یا برنج قهوه‌‌ای بخورید. اگر به نظر قبلی من گوش دهید و مقداری عدس را آب پز کنید و مقداری قارچ چتری طلایی را هم به آن اضافه کنید غذای سالمی به دست می‌‌آید یا این که قارچ‌‌ها را با کره ارگانیک سرخ کرده در گینوا ریخته و بعد مقداری ریحان خرد شده و به آن ریخته و میل نمایید.

حتما بخوانید: فواید کلم پیچ در دوران شیردهی

واقعیت اثبات شده


مقدار کم فولات یا افسردگی زیادتر مرتبط است.

ایمنی افزا


قارچ‌‌ها به غذاهای ایمنی افزا معروفند. این معروفیت شاید به خاطر انواع ویتامین‌‌های آنها بوده و شاید هم به خاطر آنتی اکسیدان زیاد آنها باشد. به نظر محققان لابراتوار تحقیقات قارچ ایالت پنسیلوانیا، قارچ‌‌ها دارای مقادیر متنابهی آنتی‌‌اکسیدان ال ارگوتیونئین (L-erg othioneine) بوده که مانند خورنده رادیکال‌‌های آزاد عمل می‌‌کند. بدن شما پس از زایمان سخت می‌‌کوشد تا خود را بازسازی کند بنابراین میتواند از همه آنتی اکسیدان‌‌های موجود استفاده کرده و به زیبایی قبل از بارداری خود برسد. علاوه بر این‌‌ها قارچها منبع سلنیوم بوده که آنتی اکسیدان و ایمنی افزای دیگری ست.

                                               قارچ

 

حتما بخوانید: پس از زایمان زردآلو بخورید!


قارچ را با دقت انتخاب کنید


درحالی که قارچ دکمه‌‌ای سفید معروفترین قارچ در ایالات متحده است، سالمترین نیست. نه فقط به خاطر این که سالم‌‌ترین نیست بلکه چون دیگر انواع زیادی وجود دارد که دارای مواد مغذی بیشتر و خوشمزه‌‌ترند، قارچ چتری طلایی، قارچ‌‌های قهوه‌‌ای رنگ هم مزه بهتر و موادغذایی بیشتر از قارچ دگمه‌‌ای سفید دارند. قارچ حلزونی، قارچ حلزونی بزرگ دارای موادغذایی مناسب برای پوست هستند دیگر انواع قارچ‌‌ها هم هستند که برای گیاهخواران و گوشخواران مزه خوبی دارند.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه

خواص باروری مارچوبه وقتی مارچوبه میخورید، ادرار شما بوی عجیبی میدهد ولی اجازه ندهید این بو شما را از خوردن این سبزی خوشمزه و سالم باز دارد. این چوبه‌‌‌‌ها دارای موادغذایی هستند که باعث میشوند بدن شما به طور مطلوب کار کرده و شانس باروری شما را افزایش میدهند.

رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس

رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس

رفع خستگی پس از زایمان با خوردن عدس خانم‌ها غالبا از حبوبات خشک مانند لوبیا و عدس به خاطر ترس از نفخ خودداری میکنند ولی بعد از گذر از نفخ زیاد مرتبط با بارداری، ممکن است آموخته باشید که چگونه با این مساله برخورد کنید. عدس یکی از بهترین غذاهای روی زمین است. عدس دارای موادمعدنی پروتئین، فیبر و ویتامین‌ها است.

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم فولات در مراحل آغازین رشد جنین اهمیت زیادی دارد. جنین درحال رشد در روزها و هفته‌‌‌‌های اول برای تشکیل قالب‌‌‌‌بندی اساسی خود به فولات نیاز دارد. بدون اسید فولیک کافی ستون فقرات به طور مناسب شکل نگرفته و به اسپینا بیفیدا خواهد انجامید. این که فولات واقعا چقدر به تشکیل ستون فقرات و بسته شدن نخاع کمک میکند، کاملا معلوم نشده است. با این حال دانشمندان دقیقا میدانند که فولات آسیب به DNA نقاط تیره سلولها را کاهش داده

شیر کاکایو در بارداری

شیر کاکایو در بارداری

شیر کاکایو در بارداری شیر خورده‌اید؟ شیر کاکائو چطور؟ حرکت کنید و یک لیوان شیر کاکائو بخورید. شیر کاکائو در دوران بارداری سالم‌تر از این است که مردم فکر می‌کنند. شیر کاکائو، شیر کم چربی با کمی کاکائو و شکر است. شیر پر از مقادیر زیادی از مواد مغذی سالم بوده که بدن شما در سه ماهه دوم به آن نیازمند است و کاکائو دارای آنتی اکسیدان زیاد بوده و برای اضافه کردن به هر غذایی خوب است. اگر شیر تنها را دوست ندارید

به کودکتان شیر مادر بدهید!

به کودکتان شیر مادر بدهید!

به کودکتان شیر مادر بدهید! شیرسازی به این سادگی هم نیست. فرآیندهای زیادی هماهنگ می‌شوند تا کودک بهترین مخلوط موادغذایی را برای رشد و نمو دریافت نماید. بعضی موادغذایی به وسیله خود سلول‌های شیرساز تولید می-شوند و بعضی دیگر از پلاسمای خون مادر گرفته می‌شوند. چربی‌ها، ویتامین‌ها، موادمعدنی و آب می‌باید تولید شده و ترشح شوند. پروتئین‌ها، کلسیم، لاکتوز، فسفات و دیگر موادغذایی از طریق فرآیندی به نام اگزوسیتوز (exocytosis) (فرآیندی که در آن سلول‌ها مواد را از خود خارج می‌کنند) به داخل شیر فرستاده می‌شوند. ایمونوگلوبولین‌ها (پیام‌رسانان ایمنی) هم باید به شیر وارد شوند. این ایمونوگلوبین‌

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان

قدرت باروری در مردان موقعی که مساله موفقیت بارور شدن پیش می‌‌‌آید، باروری مرد هم مانند زن مهم است. در این فصل به وضعیت باروری مرد به طور کلی نظری انداخته و خواهیم گفت که مردها چگونه باروری خود را افزایش دهند.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید