قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

عشق و محبت را به همسرتان هدیه کنید

عشق و محبت را به همسرتان هدیه کنید
چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/12 0 نظر 709 بازدید

مردی که در ابراز محبت پیش قدم می¬شود در موضع قدرت قرار دارد، به انتظار مهر و محبت و قدرشناسی همسر خود نباشید. از روی محبت، نیازهای روحی و روانی همسر خود را برآورده سازید تا صاحب انرژی شود چرا که وقتی انرژی می¬دهید آن را پس خواهید گرفت.

با تغییر خود،  عشق و محبت را به همسرتان هدیه کنید


تصور می کنم متوجه شده باشید سفر در کشف راز و رمزهای درونی زنان کار چندان سختی نیست، فقط نیاز به کمی صبر و حوصله و تغییر افکار و عقاید کهنه دارد. هر روز قدری دربارة خودتان و همسرتان فکر کنید. البته با کنار گذاشتن عینک بدبینی و در تنهایی دربارة کار و تلاش مستمر او ، خستگی هایش، زود از خواب بیدار شدن و با عجله به سمت محل کار رفتنش یا زمانی که از سر کار به خانه بر می¬گردد و با وجود آثار خستگی روزانه در چهره¬اش با صبوری در حال تهیه و تدارک یک غذای خوشمزه و آماده کردن میز غذاست فکر کنید آنگاه از خود سؤال کنید او برای چه این همه از خود گذشتگی می¬کند؟ برای چه کسی جوانی¬اش را خرج می¬کند ؟ حاصل کار و تلاش او نصیب چه کسی    می¬شود؟ 

وقتی به این موضوع خوب اندیشیدید و پاسخ منطقی و منصفانه¬ای برای آن یافتید و به خود گفتید ¬همسرم برای ادارة بهتر زندگی¬، برای حفظ حرمت-های¬مان¬، به خاطر عزت و سربلندی خانواده کار می¬کند و حاصل دست¬رنج خود را برای بهبود اوضاع و شرایط زندگی صرف می¬کند، بدون آن¬که کوچکترین توقعی داشته باشد و برای اینکه خانواده راحت زندگی کند راحتی¬اش را بهم می¬زند و تمام خستگی¬ها و بی¬خوابی¬ها را به جان می¬خرد ناخودآگاه اشک¬ شوق و غرور در چشمان¬تان حلقه خواهد زد و با تمام وجود دردرون¬تان فریاد خواهید زد که «همسر عزیزم دوستت دارم» اما این به تنهایی کافی نیست چرا که همسر شما در قبال انجام این همه ایثار از شما یکسری توقعاتی دارد. اینکه خودتان را تغییر دهید و به فردی تبدیل شوید که مرد رویاهایش است و یا حداقل به مرد رویاهایش تبدیل شوید. تغییر خود کار چندان سختی نیست فقط کمی اراده    می¬خواهد که مطمئنم همة مردان دارای اراده و پشتکارند. بنابراین اگر قصد دارید در خصوص رسیدن به خواسته¬های همسرتان پیش قدم شوید لطفاً به چند نکتة زیر خوب توجه کنید:

-    هیچ کس غیر از خودتان نمی¬تواند اخلاق و رفتارتان را نسبت به همسرتان تغییر دهد.
-    همواره سعی کنید روحیة خیر¬خواهی و عدالت را در وجودتان به صورت کامل تقویت کنید و از موفقیت¬های همسرتان لذت ببرید و او را مورد تحسین و ستایش خود قرار دهید.
-    هر آنچه را برای خودتان دوست دارید برای همسرتان در زندگی نیز دوست بدارید.
-    بدانید که موفقیت و خوشبختی همسرتان جزء خوشبختی و موفقیت شما محسوب می¬شود.
-    سعی کنید نقاط قوت همسرتان را پیدا کنید و آن¬ها را با بازگو کردن به همسرتان تقویت نمایید.
-    یادتان باشد که در هر مرحله از موفقیت¬های همسرتان کار فوق¬العاده و دور از انتظار او را برایش انجام دهید و او را با این کارتان شگفت¬زده کنید.
-    حتماً اوج احساسات را در کامیابی همسرتان به نمایش بگذارید.

به جای اینکه مرتباً از نامزد یا همسرتان بپرسید «چقدر دوستم داری؟» گاهی به او بگویید«دوستت دارم» عشق و علاقه را وقتی درو می¬کنید که قبلاً کاشته باشید.

تکرار استراتژی¬ها برای ذهنیت¬های متوالی:

چه چیزی همیشه ذهن¬ زنان را به خود مشغول می¬کند؟ این از جمله سؤالاتی است که اکثر مردان در طی برگزاری کنفرانس¬هایم از من می-پرسند. مردها قصد ¬دارند به اموری که ذهن زنان را مشغول کرده کمک نمایند. تحقیقات نشان می¬دهد فهم اشتغال ذهنی زنان بسیار آسان و راحت می¬باشد . تنها کافیست که مرد، خودش را با تکیه بر احساساتش با زن هماهنگ سازد. زنان به طور کلی بر سه نکته مهم و مثبت در زندگی و روابط¬شان با مرد مورد علاقة خود توجه و تمرکز دارند که آن¬ها عبارتند از:


1)    پیوسته به طرز تفکر نامزدش می اندیشد:

امکان دارد با زنی قرار ملاقات داشته باشید که او از نظر ظاهری از هر جنبه خودش را برای مواجه شدن با شما آماده کرده باشد در واقع لباس مرتب و مناسب قرار ملاقات با شما را پوشیده ، آرایش صورت نسبتاً ملایم دارد و به گونه¬ای صحبت می¬کند که گاهی از روی خجالتش صدای او شنیده نمی¬شود و برای¬تان مبهم است در حین صحبت و قدم زدن با او هرگز متوجة تنش-های استرسی درون زن نخواهید شد چرا که او بقدری ایفای نقش می¬کند که انگار چیزی در درونش اتفاق نیفتاده است . بعد از اینکه از شما جدا شد در لاک خود فرو می¬رود و تمام ذهنیت خود را بر روی چگونگی اظهارتان مشغول می¬سازد به نوعی که هرگز نمی¬تواند بدون نتیجه¬گیری درست و خوشایند احوال خویش، از این حالت روحی بیرون بی¬آید و مدام به دنبال پیدا کردن شخصی است از جنس خودش تا با درددل و صحبت در مورد شما و حرف¬هایی که بین¬تان رد و بدل شده به یک نتیجة ¬درست برسد. با وجود به آنکه اینگونه طرز تفکرها برای شما کمی غیر قابل هضم است اما برای زن کاملاً خوشایند و دوست داشتنی است چرا که او با بیان افکار و عقاید خود قصد دارد نتیجة درونی خویش را با صدای بلند تکرار کنند بنابراین اگر مرد بتواند به راحتی در دل و قلب زن نفوذ یابد بدون آنکه از نوع تفکراتش انتقاد کند خیلی آسان¬تر و بدون هیچ گونه تکلفی در شناخت او قدم برداشته ¬است. پس فکر کردن و مشغول نگه داشتن خطوط مخابرة ذهنی و درونی از جمله استراتژی¬های متوالی برای هر زن به حساب می¬آید.

2)    در عقاید و طرز بیان تفکرات نامزدش تأمل دارد.

امکان دارد این استراتژی برای شما مردان کمی عجیب باشد که چرا یک زن بدون در نظر گرفتن عقاید خود به عقاید و نوع تفکرات مرد توجه دارد؟ این جزء یکی دیگر از سیاست¬های حکمران درونی زن است که با تفکر روی عقیده و نگرش ظاهری مرد با توجه به عدم پذیرش دخالت عقاید خود می-تواند به یک نتیجة واقعی هر چند خوشایند یا ناخوشایند دست یابد. به طور مثال گاهی امکان دارد در طی آشنایی و قرار ملاقات با یک زن زمان خوبی را سپری کنید اما او برای قرار ملاقات بعدی تمایل چندانی به دیدن شما نداشته باشد علت آن به این موضوع بر می¬گردد که زن بعد از آشنایی با شما و برخورداری از ذهنیت و نگرش¬تان به ارتباط، در لاک دفاع درونی خود فرو رفته و به حلاجی شخصیت درونی¬تان پرداخته است در حالی¬که شما از این موضوع بی¬خبرید. بنابراین اگر بتوانید روش چگونگی راه یافتن به نگرش زن را در مورد خودتان پیدا کنید به راحتی می¬توانید ذهنیت ونفی و سوء ظن او را نسبت به خود تغییر دهید که رکن اصلی آن روش ، نشان دادن شخصیت واقعی خود بدون ریا و دروغ و یا غلو در کلمات و جملات در مورد خودتان است . زن وقتی متوجه سادگی و بزرگ منشی شما می¬شود به راحتی شما را در نوع تصمیم گیری و نگرش خود در مورد ارتباط¬تان دخالت می¬دهد.

3)    کمک گرفتن از تجربیات خود برای حفظ شخصیت واقعی او :

یکی دیگر از مهمترین استراتژی¬های زن در حین آشنایی و شناخت مرد استفاده از تجربیات گذشته¬اش می¬باشد. این امر برای زنان مهم است که دارای تجربیات تلخ ارتباطی مثل طلاق بوده باشند. بنابراین در طول آشنایی با مرد دیگر بسیار محتاطانه عمل می¬کنند. وقتی در حین آشنایی و حتی تشکیل زندگی مشترک متوجة نگرانی¬های درونی زن خود شدید به شما به عنوان یک روان¬شناس توصیه می¬کنم بدون آن¬که شروع به تعریف کنید او را تحت تأثیر عواطف و محبت¬های خود قرار دهید تا او با تکیه بر عشق¬ورزی شما بتواند شما را از تجربیات تلخ مستثنی سازد. البته بسیاری از زنان از این موضوع شاکی¬اند که وقتی مرد متوجة تجربة تلخ مثل طلاق می¬شود به¬جای دلجویی از آن¬ها نمک به زخم¬شان می¬پاشد و مدام از خودش تعریف می¬کند و به بیان تفاوت¬های خود شوهر سابق¬شان می-پردازند بدون آنکه علت جدایی را جویا شوند و به حل بحران¬های درونی زنان بپردازند. هر مردی زمانی که با زن مورد علاقة خود رو برو می¬شود باید در وهلة اول از روحیات او مطلع شود تا بر اساس میل و خواهش¬های درونی او رفتار و عمل کند.

مردان باید بدانند که : با نگاه¬، سکوت، تعجب و با نوازش کلامی می¬توانید به نامزد یا همسرتان بفهمانید که تا انتها با او هستید. عشق واقعی آدمی را با تجربه و فهیم می¬کند.

نکته¬های طلائی:
•    همسرتان را فردی امین و خوش قلب تلقی کنید.
•    مشکلات خودتان را با او درمیان بگذارید.
•    در مشکلات روحی از او یاری بجوئید.
•    نیازهای مالی خود را تنها برای او بیان کنید.
•    اگر از حل مسئله یا مشکلی ناتوان شدید از او برای حل آن مسئله یا مشکل پیش آمده کمک بخواهید.
•    به نظرات او احترام بگذارید.
•    به مدیریت او درخانواده اهمیت دهید و سعی کنید در تصمیم¬گیری و هدایت زندگی از هماهنگی لازم برخوردار شوید.
•    اطمینان داشته باشید که او بهترین پناهگاه شماست.

در زندگی مشترک زناشویی همیشه مرد به عنوان تکیه¬گاهی برای زن محسوب می¬شود اما مرد باید این نکته را قبول کند که زنان در حمایت از مردان مقاوم¬ترند. حس غرور و قدرت مرد در برابر زن سبب می¬شود که زن نتواند به خوبی حامی شوهر خود باشد . مرد باید حس نیاز به حمایت همسر را ابراز کند و در فشارها و سختی¬های زندگی حضور او را به عنوان حامی خواستار باشد.

زنان بدون مردان و مردان بدون زنان حتی در قصرهای باشکوه احساس دل تنگی و تنهایی می¬کنند سخت می¬گریند و یا در حال افسردگی به سر می-برند، پس باید پذیرفت که زن و مرد مکمل یکدیگرند.

قدردان محبت¬های همسرتان باشید:

انسانیت و ادب اقتضا می¬کند که انسان در برابر محبت¬های دیگران قدردان باشد. اگر کسی به شما چای یا قهوه تعارف کرد و شما بی توجه به تعارف او عکس¬العملی از خود نشان ندادید دیگران رفتار شما را     بی¬ادبانه و دور از انسانیت تلقی می¬کنند اما اگر زبان به تشکر و سپاسگزاری باز کردید دیگران اخلاق شما را می¬ستایند. زن و شوهر در زندگی مشترک، کارهای زیادی در حق هم انجام می دهند که اگر طرف مقابل قدردان و سپاسگزار این¬گونه محبت¬ها باشند سبب استمرار وتکرار آن¬ها خواهد شد. پس سعی کنید در مقابل محبت¬های همسرتان قدردان باشید ، جواب¬های محبت آمیز او را با محبت¬های فراوان پاسخ دهید¬. سبد سبد گل گل نثارش کنید. حتی به کارهای کوچکی که همسرتان برای شما انجام می¬دهد سپاسگزار باشید. قدردانی تنها در مقابل کارهای بزرگ نیست بلکه کارهای کوچک هم مانند کارهای بزرگ که زن و شوهر در حق یکدیگر انجام می¬دهند ارزش دارد. از خرید یک شاخه گل گرفته تا هدایای بزرگ که به بهانه¬های مختلف زن و شوهر برای همدیگر خریداری می¬کنند برای گروهی ارتباط و زندگی مشترک بسیار مثمر ثمر است. بیان یک کلمة محبت آمیز ، خریدن یک ماشین هر کدام در نظر همسر یک امتیاز و نمرة بالایی برای شوهر دارد باید به کارهای کوچک هم اهمیت دهید. کارهای کوچک را کوچک و بی اهمیت نشمارید. شاید کاری که یک مرد در حق همسرش انجام می¬دهد به نظر خیلی کوچک است اما باید دانست که همان کار کوچک در نظر زن از ارزش و اهمیت فراوانی برخوردار می¬باشد. البته در این میان زن هم متقابلاً باید به این نکته توجه کند که مرد کارهای کوچک او را می¬بیند و آن¬ها را بزرگ می¬شمارد. پس نباید در اقدام به هر کاری که در حق همسرتان انجام می-دهید از خودتان کوتاهی نشان دهید. انجام کارهای کوچک می¬تواند در زندگی مشترک تحول ایجاد کند و قدردانی زن و شوهر از کارهایی که در حق یکدیگر انجام می¬دهند خستگی را از تن آن¬ها بیرون می¬کند و موجب شیرینی زندگی می¬شود.


•    همواره سعی کنید قدردان محبت¬های همسرتان باشید حتی اگر کار کوچکی در قبال شما انجام دهد و فقط ارزش آن کار را دریابید مثل خرید یک شاخه گل یا بیان یک جملة عاشقانه.
•    تشکر و قدردانی مرد از زن موجب تقویت اخلاق و رفتار محبت آمیز در یکدیگر می¬شود.


•    هیچ وقت محبت همسرتان را به حساب وظیفه قلمداد نکنید زیرا این رفتار باعث دل¬زدگی او نسبت به شما می¬شود و دیگر میلی به استمرار رفتار مثبت و محبت¬آمیز از خود نسبت به شما ندارد.


برخی از نتایج قدردانی و سپاسگزاری مرد از زن :
•    سپاسگزاری¬ مرد از زن در قبال کارهایش سبب و خوشبختی یکدیگر می¬شود و به تداوم زندگی هم امیدوارند.
•    سپاسگزاری نشانگر شخصیت انسان است.
•    سپاسگزاری سبب تشویق دیگران در کارهای خوب است.
•    سپاسگزاری و قدردانی موجب جلب محبت زن و شوهر نسبت به یکدیگر می¬شود.
•    سپاسگزاری زن و شوهر سبب گرمی  ارتباط و کانون گرم خانواده می-شود.
•    سپاسگزاری و قدردانی نشانة تواضع و فروتنی مرد و زن است.

مردی که در ابراز محبت پیش قدم می¬شود در موضع قدرت قرار دارد، به انتظار مهر و محبت و قدرشناسی همسر خود نباشید. از روی محبت، نیازهای روحی و روانی همسر خود را برآورده سازید تا صاحب انرژی شود چرا که وقتی انرژی می¬دهید آن را پس خواهید گرفت.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید