قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

پس از زایمان زردآلو بخورید!

پس از زایمان زردآلو بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/15 0 نظر 18 بازدید

پس از زایمان زردآلو بخورید؟

آیا میان وعده‌‌‌ای می‌‌‌خواهید که بتوانید در بیرون خانه بخورید؟ شاید این روزها وقت زیادی برای تهیه غذا نداشته باشید. درواقع بسیاری از تازه مادران به شوخی می‌‌‌گویند اگر بتوانند یک دوش بگیرند، خوشحال شده‌‌‌اند. جواب شما زردآلو است. برگه زردآلو قابل حمل بوده و میتوان آن را در کیف دستی گذاشت. زردآلو میان وعده خوبی برای ماه‌‌‌های پس از زایمان است چون دارای فیبر، آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها و آهن است که این رو

پس از زایمان زردآلو بخورید؟


آیا میان وعده‌‌‌ای می‌‌‌خواهید که بتوانید در بیرون خانه بخورید؟ شاید این روزها وقت زیادی برای تهیه غذا نداشته باشید. درواقع بسیاری از تازه مادران به شوخی می‌‌‌گویند اگر بتوانند یک دوش بگیرند، خوشحال شده‌‌‌اند. جواب شما زردآلو است. برگه زردآلو قابل حمل بوده و میتوان آن را در کیف دستی گذاشت. زردآلو میان وعده خوبی برای ماه‌‌‌های پس از زایمان است چون دارای فیبر، آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها و آهن است که این روزها بدن شما به همه آن‌‌‌ها نیاز دارد.

                                    زردآلو
زردآلو در یک نگاه


مقدار مصرف: 1 فنجان (100 گرم)
کلسیم: 7%                       کالری:313                   ویتامین A: 94%
چربی اشباع شده:صفر                   ویتامین C: 2%                     پروتئین: 4گرم 
آهن:19%              فیبر: 9 گرم

حتما بخوانید: خواص شیر در دوران شیردهی

واقعیت اثبات شده


آهن موجود در محصولات حیوانی خیلی راحت جذب بدن می‌‌‌شود بنابراین حتما گوشت‌‌‌هایی که در فصول قبل مطرح شده را با همراه ساردین مصرف کنید تا به افزایش ذخیره آهن شما کمک کند.


افزایش آهن


اگر موقع زایمان مقدار زیادی خون از دست داده‌‌‌اید، ممکن است احساس ضعف، خستگی و تنگی تنفس کنید. ممکن است اشتهایتان هم کم باشد. خونریزی آهن بدن را کم می‌‌‌کند. خوشبختانه غذاهای زیادی می‌‌‌تواند ذخیره آهن را افزایش دهند که گوشت (مرغ، ماهی، گاو) سبزیجات، حبوبات و میوه‌‌‌های خشک از آن جمله‌‌‌اند. خوردن غذاهای سرشار از آهن می‌‌‌توانند در ساخت گلبول‌‌‌های قرمز جدید کمک کنند. گلبول‌‌‌های قرمز برای حمل اکسیژن به سلول‌‌‌ها لازم هستند. بنابراین شما انرژی پیدا کرده و میتوانید به وظایف مادری خود برسید. غذاهایی مانند زردآلو، ساردین و عدس منابع خوب آهن هستند.

                                       زردآلو
غذاهای خوشمزه


زردآلو اساسا یک میوه کوچک خوشمزه کم کالری است که در یک بسته زرد زیبا قرار دارد. همه کس آن را دوست دارند. اگر تا به حال یک زردآلوی خام را امتحان نکرده‌‌‌اید ببینید که چقدر خوشمزه است ولی حتما رسیده آن را بخورید. دنبال زردآلویی بروید که به رنگ نارنجی پررنگ است. از آنهایی که کم‌‌‌رنگ یا زرد هستند خودداری کنید. میوه‌‌‌ها باید کمی نرم باشند. اگر زردآلو خیلی سفت باشد ممکن است هنوز نرسیده باشد. میوه‌‌‌های که بر روی درخت می‌‌‌رسند خوشمزه‌‌‌تر بوده و آنتی‌‌‌اکسیدان بیشتری دارند. تحقیقات انجام شده در دانشگاه اینسبروک (Innsbruck) استرالیا نشان می‌‌‌دهد همچنان که میوه‌‌‌ها آنقدر می‌‌‌رسند که نزدیک است خراب شوند مقدار آنتی‌‌‌اکسیدان آنها نیز عملا افزایش می‌‌‌یابد.

حتما بخوانید: علل افسردگی پس از زایمان


راه دیگری برای خوردن زردآلو این است که آن را آب‌‌‌پز کنید. احتیاجی به شیرین کردن آن نیست. فقط میوه خشک (برگه) را با کمی آب در قابلمه ریخته و آنقدر حرارت دهید تا نرم شود. آن را چه تنها و چه در ماسات پخته یا با پنیر لور (cottage cheese) یا بلغور جو بخورید که خوشمزه است.

                                          زردآلو

موانع جذب آهن


بعضی غذاها جلو جذب آهن را می‌‌‌گیرند. چای معمولی یک نمونه بارز است زیرا دارای اسیدتانیک (tannic acid) بوده که جذب آهن را کاهش می‌‌‌دهد. بنابراین کوشش کنید شیر را با غذاهای آهن‌‌‌دار با هم نخورید.


جذب بهتر


برای جذب مطلوب آهن حتما با غذاهای آهن‌‌‌دار چیزی بخورید که ویتامین c داشته باشد. برای مثال با ماهی کمی اسفناج و با گوشت کمی مرکبات بخورید. چیز مهم در مورد زردآلو این است که هم آهن دارد و هم ویتامین C که باعث میشود بدن شما این دو را با هم و به طور کامل جذب نماید.


برترین غذای سرپایی


زردآلو دارای آنتی‌‌‌اکسیدان است. آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها بدن را از آسیب رادیکال‌‌‌های آزاد حفظ می‌‌‌نماید. رادیکال‌‌‌های آزاد وقتی در بدن تشکیل میشوند که شما افسرده بوده، زیر یا در معرض نور شدید آفتاب قرار گرفته و یا از مواد آرایشی یا پاک‌‌‌کننده استفاده کنید.

حتما بخوانید: خواص شوید در دوارن شیردهی

به عبارت دیگر رادیکال‌‌‌های آزاد بخشی از زندگی روزانه شما هستند. زردآلو دارای بتاکاروتن بوده که نوعی ویتامین A و آنتی‌‌‌اکسیدانی قوی است. ویتامین A برای رشد تکامل و ترمیم سلول، موردنیاز بوده و در این زمان یک ماده غذایی مهم برای خود و کودکتان محسوب میشود. یک فنجان زردآلو ویتامین موردنیاز روزانه را به طور کامل دارد.

زردآلو

زردآلو دارای لیکوپن هم بوده که آنتی‌‌‌اکسیدان دیگری است. لیکوپن به خاطر توانایی سالم نگه‌‌‌داشتن پروستات (زردآلو را با همسرتان با هم بخورید) و همچنین جلوگیری از اکسیده شدن کلسترول در سرخرگ‌‌‌ها مشهور است. این اکسیده شدن کلسترول باعث بیماری قلبی میشود. مطالعاتی بر روی جمعیت‌‌‌ها نشان میدهد که خوردن مقدار زیادی لیکوپن خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌‌‌دهد. این آنتی‌‌‌اکسیدان نیرومند بدن را در مقابل بسیاری از بیماری‌‌‌ها حفظ نموده و انتخاب سالمی برای هر سن و سالی است.
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

دردوران بارداری بوقلمون بخورید

دردوران بارداری بوقلمون بخورید

دردوران بارداری بوقلمون بخورید طبق نظر فدراسیون ملی بوقلمون امریکا در آمریکایی تقریبا در سال 11کیلو بوقلمون می‌‌خورد. ما می‌‌دانیم که شما هنوز از وجود بنیاد ملی بوقلمون تعجب می‌‌کنید ولی مطلب اینجاست که وقتی شما باردار هستید باید مقداری بوقلمون بخورید. بوقلمون منبع پروتئین است که چربی اش کم بوده و مملو از مواد غذایی سودمند برای شما و کودک در حال رشد شما است. فقط 28 گرم آن حدود 60 درصد پروتئین مورد نیاز شما را تامین می‌‌کند.

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری

خواص لوبیا سیاه در دوران بارداری لوبیای سیاه که مورد علاقه مکزیکی‌ها است، ماده‌ای خوشمزه و مقوی برای افزودن به غذاها است. «مجله کشاورزی و شیمی مواد غذایی» گزارش داد لوبیای سیاه از نظر ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام انتوسیانین‌ها (anthocyanis) به اندازه انگور و قره قاط این ماده را دارد. لوبیای سیاه را به برنامه غذایی خود وارد کنید که دارای مواد غذایی مورد نیاز خود و کودک‌تان است

باروری سالم با مصرف گیاه گوآوا

باروری سالم با مصرف گیاه گوآوا

باروری سالم با مصرف گیاه گوآوا گوآوا یک غذای سرشار از آنتی اکسیدان است که دارای ویتامین C زیاد (377 میلی گرم در هر فنجان) و دیگر آنتی اکسیدان‌‌‌ها مانند ویتامین E( 2/1 میلی گرم در هر فنجان) و ویتامین A(1030 واحد بین-المللی در هر فنجان میباشد. آنتی‌‌‌اکسیدان‌‌‌ها مانند جنگجویانی هستند که بدن شما را در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت میکنند. رادیکالهای آزاد وقتی تشکیل میشوند که در معرض آفتاب قرار گرفته یا از مواد آرایشی استفاده کرده با در بدن شم....

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید!

در بارداری زردچوبه بخورید! زردچوبه عضو اصلی پودر کاری است. این پودر نارنجی متمایل به زرد خوش رنگ گاهی اوقات به «ادویه شگفت» معروف است پس نتیجه اعلام شده در تحقیقات دانشگاه لندن که گزارش آن 300 صفحه می-رسد، جای شگفتی ندارد چرا که این تحقیقات نیز مانند ادعای مردم عام این ادویه را معجزه‌‌‌‌آسا نشان داده است. زردچوبه با خطر کم کردن بیماری‌‌‌‌های قلبی، سرطان، دیابت، پارکینسون و آب مروارید چشم مرتبط است.

در بارداری  چقدر بادمجان بخورم؟

در بارداری چقدر بادمجان بخورم؟

در بارداری  چقدر بادمجان بخورم؟ غذاهای رنگارنگ موادغذایی مختلف دارند. یکی از فراموش شده‌‌‌ترین رنگ‌‌‌ها رنگ ارغوانی است. سیاه گیله، الو سیاه، انگور سیاه و بادمجان به رنگ ارغوانی‌‌‌اند و سرشار از مواد غذایی برای شما و کودک‌‌‌تان هستند.

بهبودی پس از زایمان

بهبودی پس از زایمان

بهبودی پس از زایمان زمان بهبودی پس از زایمان هر زنی متفاوت از دیگری است ولی به طور حدودی بین شش تا هشت هفته طول می کشد تا تغییرات اساسی بدن به حالت قبل برگردد

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید