قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

در بارداری زغال اخته بخورید!

در بارداری زغال  اخته بخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/25 0 نظر 61 بازدید

در بارداری زغال  اخته بخورید!

یک لیوان عصاره زغال اخته را نوشیده و با باکتری های بد خداحافظی کنید. زغال اخته نه تنها منبع خوب ویتامین C و دیگر آنتی اکسیدان‌‌‌‌ها است بلکه توانایی منحصر به فردی در مبارزه با باکتری‌‌‌‌هایی را دارد که
می‌‌‌‌توانند باعث ناراحتی‌‌‌‌هایی مانند عفونت مجاری ادرار شوند که مشکل معمول خانم‌‌‌‌های باردار است.

در بارداری زغال  اخته بخورید!


یک لیوان عصاره زغال اخته را نوشیده و با باکتری های بد خداحافظی کنید. زغال اخته نه تنها منبع خوب ویتامین C و دیگر آنتی اکسیدان‌‌‌‌ها است بلکه توانایی منحصر به فردی در مبارزه با باکتری‌‌‌‌هایی را دارد که
می‌‌‌‌توانند باعث ناراحتی‌‌‌‌هایی مانند عفونت مجاری ادرار شوند که مشکل معمول خانم‌‌‌‌های باردار است.

                                                 زغال اخته
قره قاط یا همان زغال اخته در یک نگاه


مقدار مصرف: یک فنجان (110گرم)     کلسیم: 1 %
کالری: 51    ویتامین A: صفر
چربی اشباع شده: صفر    ویتامین C: 22%
پروتئین: صفر     آهن: 2%
فیبر: 5 گرم    

حتما بخوانید: فواید کلم پیچ در بارداری


ادرار دارید؟ 


یکی از علائم بزرگ شدن رحم کمبود جا در شکم است و عضوی که در این مواقع بیشتر از بقیه احساس فشار می‌‌‌‌کند، مثانه است. اثر فشار بر روی امثانه یک امر معمولی است و چون نمی‌‌‌‌تواند مانند قبل منبسط شده و ادرار بیش‌‌‌‌تری را در خود نگه دارد، باعث می‌‌‌‌شود که به طور مکرر ادرار داشته باشید. در واقع در بعضی خانم‌‌‌‌ها فشار اضافه بر مثانه بدین معنی است که هر ساعت باید به دستشویی بروند. 


همچنین این مشکل می‌‌‌‌تواند باعث عفونت مجاری ادرار گردد. دلیلش این است که ادرار کردن شما مکرر شده و مقداری هم کم است و کمی ادرار باعث می‌‌‌‌شود باکتری‌‌‌‌های بد در مجاری ادرار و مثانه بماند و اگر باکتری‌‌‌‌های بد بتوانند به مخاط مجاری ادرار و مثانه بچسبند، شروع به رشد کرده و باعث عفونت ادراری می‌‌‌‌شوند. خوشبختانه قره قاط می‌‌‌‌تواند جلو این عفونت را بگیرد. قره قاط محافظ بزرگ مجاری ادرار است. دانشمندان دریافته‌‌‌‌اند قره قاط می‌‌‌‌تواند از چسبیدن باکتری‌‌‌‌ها به مخاط مثانه جلوگیری کرده و به این دلیل است که از عفونت مجاری ادرار جلوگیری می‌‌‌‌کند.

                                                                 زغال اخته

این خاصیت قره قاط به خاطر داشتن پروانتوسیانیدین-ها (cyanidins proantho) است که یک ماده غذایی گیاهی قدرتمند بوده و از چسبیدن باکتری ها به مخاط مجاری ادرار جلوگیری می‌‌‌‌کند.

حتما بخوانید: در بارداری زردچوبه بخورید!


اشتباه در سوزش معده 


یک علت معمول سوزش معده نوعی باکتری به نام اچ پیلوری ( H . pylori) است. این باکتری‌‌‌‌های بد در معده زندگی می‌‌‌‌کنند و در شرایط بخصوصی زیاد شده و باعث آسیب زدن به مخاط معده و حتی باعث زخم معده می شوند. قره قاط می‌‌‌‌تواند به همان طریقی که از چسبیدن باکتری‌‌‌‌ها به مخاط مجاری ادرار جلوگیری می‌‌‌‌کرد، این جا هم از چسبیدن آن‌‌‌‌ها به مخاط معده جلوگیری می‌‌‌‌کند. در این‌‌‌‌جا خبر خوشی هست: در دوران بارداری سوزش معده معمولا به خاطر فشار رحم به معده است نه به خاطر این باکتری‌‌‌‌ها ولی کار از محکم کاری عیب نمی‌‌‌‌کند.


غذاهای خوشمزه 


قره‌‌‌‌قاط خشک را دوست دارید؟ بهتر است به خاطر داشته باشید که قره قاط خشک در هر فنجان خود 370 کالری داشته در حالی که تازه آن 51 کالری دارد. شما هم مثل من از مزه و فواید بهداشتی کرد تا در غذاها لذت ببرید. من قره قاط نارس را به نسوب اضافه کرده و با زیلی تول (xylitol) که یک شیرین-کننده گیاهی سالم است، آن را شیرین می‌‌‌‌کنیم زیلی تول را از فروشگاه مواد غذایی با بعضی خواروبار فروشی‌‌‌‌ها می‌‌‌‌توان خرید.
یادتان باشد قره قاط نیازی به شیرینی ندارد. درست است که دوست ندارید یک مشت قره قاط خام را بخورید ولی می‌‌‌‌توانید آن را روی جوجه کباب یا کباب بوقلمون یا برنج پخته ریخته و از آن به عنوان یک چاشنی تند و رنگ دهنده استفاده کنید. قره قاط را می‌‌‌‌توان در سوپ عدس و سوپ میوه‌‌‌‌جات هم ریخت. خودتان می‌‌‌‌توانید راه‌‌‌‌های جدیدی برای استفاده از قره قاد پیدا کنید.

حتما بخوانید: چرا در بارداری کاهو بخورم؟


ترش شیرین 


این دانه‌‌‌‌های ترش مملو از مواد غذای‌‌‌‌ای مانند ویتامین C هستند. یک فنجان قره‌‌‌‌قاط نارس تقریبا یک چهارم ویتامین C مورد نیاز شما را دارد ولی احتمالا دوست ندارید یک فنجان قره قاط ترش را بخورید جز این‌‌‌‌که چیزهای ترش که دهان را جمع می‌‌‌‌کنند، دوست داشته باشید. 

                                                                زغال اخته
به احتمال زیاد آب قره قاط می‌‌‌‌نوشید. این هم منبع خوب ویتامین C است ولی با خوردن آب قره‌‌‌‌قاط فیبر آن را (5 گرم در هر فنجان) از دست می‌‌‌‌دهید. اگر آب قره قاط می نوشید، حتما خالص باشد نه کوکتیل قره قاط چون فقط آب و شکر است. آب خالص قره قاط بهترین گزینه است. اگر خیلی ترش است آن را با آب پرتقال یا آب انگور مخلوط کنید تا کمی شیرین شود. 

حتما بخوانید: فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری


در مورد سس قره قاط که خانواده‌‌‌‌ها با بوقلمون می‌‌‌‌خورند، بدانید که بیشتر ویتامین C و فیبر خود را از دست داده و مقدار زیادی شکر دارد. بهترین گزینه این است که قره قاط تازه را در کمی آب ریخته جوشانده و سپس کمی شکر یا عسل به آن افزوده میل نمایید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان

تمرینات تنفسی و روش های متفاوت زایمان با آشنایی با تمرینات تنفسی درد زایمان را به میزان قابل توجهی می توانید کاهش دهید

هفته سی ونهم بارداری

هفته سی ونهم بارداری

در هفته سی و نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

خواص انجیر در بارداری

خواص انجیر در بارداری

خواص انجیر در بارداری عجب! در یک فنجان انجیر مقدار 5 گرم فیبر وجود دارد. انجیر دارای فیبر، کلسیم، آهن و دیگر مواد غذایی خوب برای خانم‌‌های باردار است که خوشبختانه در ایران انجیر به صورت تازه و خشک به طور فراوان یافت می شود.

هفته سی وهفتم بارداری

هفته سی وهفتم بارداری

در هفته سی و هفتم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سی و هفتم بارداری و نکات مهم درباره هفته سی و هفتم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

سن  بارداری

سن بارداری

سن بارداری  اگر قرار است به زودی پدر یا مادر شوید، مسئله‌ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید سن باروری است. معمولاً برخی مشکلات و موارد خاص در نوزادانی به وجود می‌آید که پدر یا مادرهایشان در اواخر دهه‌ی سوم زندگی یا بیشتر، تازه تصمیم می‌گیرند که بچه دار شوند. همچنین مادران نوجوان هم با مشکلات و چالش‌های خاصی مواجه می‌شوند.
 

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری

تاثیر تلاوت قرآن در دوران بارداری تلاوت قرآن باید برنامه ثابت و مداوم دوران بارداری باشد:
پیامبر اکرم می‌فرمایند:
" نوروا بیوتکم بتلاوه القرآن... فان البیت اذا کثر فیه تلاوه القرآن کثر خیره و استع اهله و اضا لاهل السمائ کما تضی‌ئ السما لاهل الدنیا"
خانه‌های خود را به تلاوت قرآن روشن کنید... هرگاه در خانه‌ای قرآن زیاد تلاوت شود، خیر و برکت آن خانه زیاد میشود و اهل آن به وسعت می‌رسند و آن خانه برای اهل آسمان درخشندگی پیدا میکند؛ چنانکه ستارگان آسمان برای اه...

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید