قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

در دوران بارداری هات داگ نخورید!

در دوران بارداری هات داگ نخورید!
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/08 0 نظر 35 بازدید

در دوران بارداری هات داگ نخورید!

گوشتهای فرآوری شده مانند هاتداگ برای دوران بارداری مسالهدار هستند. گوشتهای فرآوری شده برای بسیاری از خانمها هنگامی که بیرون از خانه هستند، راه خوبی برای دریافت پروتئین است ولی گوشتهای فرآوری شده میتوانند باکتریهایی داشته باشکه باعث لیستروز (Listeriosis) شده یا الکل-هایی داشته باشند که به شما و کودکتان آسیب برسانند. ما قبلا در مورد گوشتهای فرآوری شده گفتیم که بیماریهای غ....

در دوران بارداری هات داگ نخورید!


گوشت های فرآوری شده مانند هات داگ برای دوران بارداری مسالهدار هستند. گوشتهای فرآوری شده برای بسیاری از خانم ها هنگامی که بیرون از خانه هستند، راه خوبی برای دریافت پروتئین است ولی گوشت های فرآوری شده میتوانند باکتری هایی داشته باشکه باعث لیستروز (Listeriosis) شده یا الکل هایی داشته باشند که به شما و کودکتان آسیب برسانند. ما قبلا در مورد گوشت های فرآوری شده گفتیم که بیماریهای غذایی مانند لیستروز میتوانند باعث سقط جنین، زایمان زودرس، عفونت جنین یا حتی مرگ جنین شوند. خوب حرارت دادن هات داگ (تا 60 درجه سانتیگراد) میتواند خطر آلودگی را کاهش دهد ولی باز هم دلایل دیگری برای کنار گذاشتن آن وجود دارد.

                                             هات داگ در بارداری

تخمین بی غل و غش و دقیق 


هات داگ مانند پای سیب آمریکایی است. به نظر شورای ملی هاتداگ و سوسیس مصرفکنندگان آمریکایی سالانه حدود 675000 کیلو هاتداگ میخرند. آنها تذکر میدهند که در فصل "هاتداگ" سالگرد روز کارگر، آمریکاییها هفت میلیارد هاتداگ میخورند ولی هاتداگ واقعا غذایی سالم نیست چرا که دارای مقدار زیادی از چربیهای اشباع شده و سدیم است به طوری که تا 80 درصد کالری بعضی از هاتداگها از چربی آنها است که بیش از میزان مناسب مصرف است.رژیم غذایی شما نباید بیش از 10درصد چربی اشباع شده داشته باشد. نمک و چربی با خطر زیاد بیماریه ای قلبی همراه هستند. به علاوه، هات دادگ دارای نیترات(یک نگهدارنده) و رنگ دهنده ها است که هردو آنها برای شما و کودکتان مضر هستند. گزارش شده مواد نیترات دار در حیوانات موجب سرطان می شوند. 

حتما بخوانید: نکات مهم استفاده از گوشت در دوران بارداری

چه چیزی در هات داگ  است؟ 


هات داگ برخلاف تبلیغات غلوآمیز مردم عام دارای خرده گوشتهای خوک و گاو است و طبق دستور انجمن ملی سوسیس و هات داگ به نوعی دارای حدقه چشم، گوشت بالای سم و دستگاه تناسلی حیوانات نیست ولی باید بدانید که دولت آمریکا به آنها اجازه میدهد که از گوشت پوزه و معده خوک و لب و جگر گاو، مری بز و طحال بره استفاده کنند. اگر هاتداگ دارای این چیزها باشد تولیدکننده باید روی برچسب آن بنویسد.

                                                                    هات داگ در بارداری

تخم مرغ خام


شما احتمالا فکر می کنید چه کسی تخم مرغ خام می خورد؟ تخم مرغ خام ممکن است در مجموعه غذاهای شام شما نباشد ولی آن را بخورید و از ضررهای آن هم اطلاع نداشته باشید. آیا تخم مرغ عسلی یا سالاد قیصری می خورید؟ سس مایونز، زرده تخممرغ و شیر چطور؟ تخم مرغ خام گاهی اوقات در غذاها مخفی بوده و آنها را برای دوران بارداری مساله دار می سازد. برای این که سالم بمانید از خوردن تخم مرغ عسلی (نیمهپز) و غذاهایی داری تخم مرغ خام از جمله سس مایونز، بستنیهای خانگی، کاستر (خامه شیر و تخممرغ)، سس هلندی (سس دارای کرده، زرده تخممرغ و آبلیمو با سرکه)، زرده تخم مرغ و شیر،موس (نوعی دسر دارای تخممرغ خام) و سس های قیصری خودداری نمایید. با پرهیز از این غذاها شما می توانید از ابتلاء به سلمونلا salmonella (نوعی باکتری بیماریزا) دوری کنید و اگر تا به حال به مسمومیت سلمونلا دچار شده اید، قبول خواهید کرد که به کوشش آن می ارزد که از آنها اجتناب نمائید. 

حتما بخوانید: مضرات الکل بر بارداری سالم


لیستریا: خطر واقعی


به نظر مراکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) سالانه 2500 نفر در ایالات متحده با لیستریا به شدت بیمار می شوند که خانم های باردار 27 درصد آن را تشکیل میدهند. CDC می گوید که خانم-های باردار در مقایسه با خانم های سالم غیرباردار 20 برابر بیشتر احتمال ابتلاء به این بیماری را دارند. خطر ممکن است کوچک باشد ولی به خاطر کودکتان باید از هرنوع غذایی که منجر به مرگ او گردد اجتناب کنند. حتما باید قبول کنید که میبایست در این نه ماه از خوردن هات داگ و گشتهای فرآوری شده و گوشت خام خودداری نمائید.

                                                                   هات داگ در بارداری

خطر دراز مدت 


خوردن هاتداگ و گوشتهای فرآورده شده میتواند بالقوه اثری دراز مدت بر سلامتی شما داشته باشد. در نوامبر سال 2007 بنیاد تحقیقات جهانی سرطان نتایج یک پروژه پنج ساله با بیش از 7000 تحقیقات کلینیکی در مورد دیابت و سرطان را گزارش داد. آنها به نتیجه رسیدند که خوردن مرتب گوشتهای فرآوری شده (مانند گوشتهای ساندویچی و هاتداگ) میتوانند سرطان روده بزرگ را به طور چشمگیری افزایش دهد. خوردن روزانه 50 گرم یک هاتداگ یا نصف ساندویچ گوشتهای فرآوری شده (یک هاتداگ یا نصف ساندویچ) برای چند سال خطر سرطان کولن( التهاب روده بزرگ) را تا 21 درصد افزایش میدهد. این نتایج بخشی از گزارش سال 2007 "غذا، تغذیه، فعالیت بدنی و پیشگیری از سرطان" بود که یک چشمانداز جهانی است.

حتما بخوانید: باید و نبایدهای خوردن چای در دوران بارداری

واقعیت اثبات شده


به نظر کلینیک سس مایونز آمریکا، خانم های باردار باید از گوشتهای پخته آماده مانند گوشت های فرآوری شده پاته (pates) و هات داگ و همچنین سالادهای سس دار آماده مانند سالاد سیب زمینی، سالاد کلم و انواع سالادهای آماده بسته بندی شده خودداری نمایند. همه اینها دارای باکتری لیستریا هستند.


سلمونلا باکتریای است که روی غذاها زندگی می کند. خوردن غذاهای آلوده به سلمونلا باعث میشود که علائم آنفلوآنزا مانندی از جمله گرفتگی معده، حالت تهوع، استفراغ، اسهال و تب را احساس نمائید. این علائم معمولا 12 تا 27 ساعت بعد از خوردن این غذاها ظاهر شده و تا 7 روز طول میکشد. افراد در خطر زیاد مانند خانم های باردار، سالمندان و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف (مانند افراد مبتلا به HIV ایدز) ممکن است مشکلات شدیدتری داشته باشد. 

                                                                              هات داگ در بارداری


دفاع


بهترین دفاع در مقابل غذاهای دارای خطر زیاد آلودگی با سلمونلا نخوردن آنها است. از این به بعد تا غذایی خوب پخته نشده باشد، نخورید.

حتما بخوانید: چه غذاهایی برای خانم های باردار ممنوع است

سلمونلا هم مانند دیگر باکتریهای مضر وقتی داخل غذا خوب پخته شود، با حرارت از بین میرود. برای این که مطمئن شوید سلمونلای داخل گوشت را از بین بردهاید از یک ترموستر گوشت استفاده کنید. درجه حرارت خوب برای گوشت گاو و ماهی 60 درجه سانتیگراد، برای مرغ 74 درجه سانتیگراد است. واضح است که برای اندازهگیری دمای تخم مرغ صبحانهتان از یک ترموستر استفاده نخواهید کرد ولی وقتی باردار هستید تخم مرغ را کاملا خوب آبپز نمایید و اجازه دهید تخم مرغ در نیمرو و کتلت کاملا سفت شود. 
 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

هفته چهل و سوم بارداری

هفته چهل و سوم بارداری

در هفته چهل و سوم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته چهل و سوم بارداری و نکات مهم درباره هفته چهل و سوم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید

ارتباط احساسی مادر و جنین - قسمت اول

ارتباط احساسی مادر و جنین - قسمت اول

"رابطه" افکار ما را در مورد اضطراب‌ها و گرایش‌های عاطفی، در باره شاد بون و رازهای آن و نارحت بودن و دلایل آن، شکل گیری دشمنی در نزد عده ای از مردم یا آرامشی خاص نزد عده ای دیگر و آرامش روح و روان یا نگرانی و منشاء ترس‌های نامعلوم آن؛ عوض کرد.

فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری

فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری

فواید خوردن جلبک دریایی در دوران بارداری
نوری (Nori) یک نوع جلبک دریایی است ولی به شما توصیه می‌کنیم اگر به کنار دریا رفتید از آن جلبک‌ها برندارید. فقط از ورقه‌های جلبکی که در فروشگاه‌ها، می‌فروشند استفاده کنید.

هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

در هفته سیزدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته سیزدهم  بارداری و نکات مهم درباره هفته سیزدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

در هفته نهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداری

در هفته بیست و ششم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و ششم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و ششم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید