مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

طراحی فرزند - قسمت دوم

چکیده این مطلب : انتشار : 1395/09/09 0 نظر 592 بازدید

اگر شما هم جزء خانم هایی هستید که می خواهید کودکتان، چشمان زیبای شریک زندگی شما را که بسیار زیبا هم است، به ارث ببرد و یا دوست دارید که فرزندتان بیش از حد، به شما و یا یکی از اعضا خانواده شباهت داشته باشد، باید قبل از اقدام به باردار شدن بسیار تیزبین و آگاه عمل نمایید، تا بتوانید با استفاده از علم باروری روز دنیا، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل نمایید.

 در " طراحی فرزند - قسمت اول "  اطلاعات جالبی درباره چگونگی طراحی جنین و نوزاد خواندید، در ادامه می خوانید:


جوانب منفی تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی:

به عنوان زن و شوهری که قصد دارید فرزند خود را به کمک روش طراحی به دنیا آورید، فراموش نکنید که با وجود تمام مزایایی که در به دنیا آوردن بچه با استفاده از این روش وجود دارد، روش طراحی برای تولد نوزادان دارای معایب بسیاری هم است. در ادامه این مقاله، برای آگاهی بیشتر شما لیستی از معایب تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی ارائه گردیده است. مهم ترین این موارد عبارتند از:

1. جنبه های اخلاقی و معنوی تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی:

در ابتدا، لازم است به خاطر داشته باشید که در طی فرایند طراحی و اصلاح ژنتیکی برای تولد یک کودک، پزشک متخصص طراح ژنتیکی، خود درگیر مسائل اخلاقی و معنوی فراوانی است، چون او در این روش تنها سلول هایی را که احتمال می دهد در آینده، برای حفظ سلامتی نوزاد خوب باشد، نگه داشته و سلول هایی را که احتمال دهد برای حفظ سلامتی نوزاد بد باشد، حذف خواهد نمود. با این توصیفات، کسانی که از روش طراحی برای تولد نوزادان پشتیبانی نمی کنند، این احساس را دارند که این روش همان سقط جنین است. در بسیاری از موارد، پدر و مادری که تصمیم می گیرند برای تولد نوزاد خود از روش طراحی استفاده کنند، طراح آنها فقط از سلول های بنیادی استفاده می کند. در واقع، هنگامی که جنین توسط طراح تولید می شود، سلول های مورد نظر را از بدن پدر و مادر او استخراج کرده و با حذف سلول های دیگر، آن ها را در بدن جنین جایگزین می کند. با اتمام این مراحل، مادر باردار می تواند منتظر تولد نوزاد خود باشد. با تمام این تلاش ها، در برخی از موارد، پس از انتخاب سلول های مورد نظر از بدن پدر و مادر و قرار دادن آن ها در بدن جنین داخل رحم مادر، ممکن است او در مراحل اولیه از دوران بارداری سقط می شود. البته، لازم است به خاطر داشته باشید که در این مورد، سقط جنین بستگی زیادی به شرایط ایجاد شده در روش طراحی به کار رفته دارد.

2. نقض حقوق کودک متولد شده با استفاده از روش طراحی:

هنگامی که شما به عنوان به یک پدر و مادر، برای به دنیا آوردن فرزند خود از روش طراحی استفاده می کنید، اساسا زندگی و ذهن یک انسان زنده را بدون در نظر گرفتن اجازه شخصی او و با استفاده از گزینه های انتخابی خودتان تغییر می دهید. در واقع، در چنین مواردی شما به عنوان پدر و مادر، آرایش روانی، احساسی و فیزیکی کودک خود را برای زندگی آینده اش تغییر می دهید، بدون این که کودک شما نظر خود را در مورد آرایش بدنی خود ابراز کرده و یا در مورد خواسته هایش چیزی به شما بگوید. همچنین، به خاطر داشته باشد که شاید فرزندتان اصلا نخواهد که از نظر و فکر شما و همسرتان استفاده کند و یا این که ممکن است نوزادتان با دور انداختن تعدادی از سلول های بدنش موافق نباشد. با این که شما به عنوان یک پدر و مادر ممکن است بهترین ها را در مورد منافع کودک خود در قلبتان داشته باشید، اما ایجاد نمودن این تغییرات در بدن او بدان معنی است که شما تا پایان عمر فرزندتان، بخش هایی از زندگی او را برای همیشه تغییر داده-اید، بدون اینکه شانس او را برای گفتن بله یا نه در مورد این تغییرات جویا شده باشید. با توجه به تمام معایب اخلاقی که در مورد به دنیا آمدن نوزادان به کمک روش طراحی بیان شد، در هنگام استفاده از این فرایند از جنین داخل رحم مادر باردار به عنوان یک ابزار و یا یک وسیله آزمایشی علمی استفاده می شود، در حالی که مدافعان حقوق نوزادان عقیده دارند که باید با جنین ها هم رفتاری شبیه به انسان های بالغ داشت.

3. خطاهای احتمالی موجود در تولد نوزادان با استفاده از فرآیند طراحی:

به یاد داشته باشید که تا به امروز، روند اصلاح ژنتیکی در مورد تولد نوزادان هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، یعنی این که هنوز در مرحله آزمایشی بوده و نیاز به زمان بیشتری برای پیشرفت و تکامل آن است. با این که این فرایند صد در صد امن بوده و حتی بسیاری از نوزادانی که با روش طراحی متولد شده اند، زندگی شاد و سالمی دارند، اما بسیاری از محققان ادعا می کنند که هنوز هم در برخی موارد نیاز هست تا آزمایشاتی برای تکامل این فرایند انجام شود. در واقع، آن ها می گویند که اگر خطایی در انجام روند تولد یک نوزاد با استفاده از روش طراحی وجود داشته باشد، می تواند به سقط تصادفی جنین در مراحل اولیه از دوران بارداری منجر شود. بنابراین، می توان گفت که فرایند تولد نوزادان با این روش هنوز هم نیاز به انجام آزمایشات و تغییرات اساسی دارد، چون هنوز به طور کامل نوسعه نیافته و ممکن است در طول انجام آن، پیامدهای ناگواری در مورد سلامتی مادر باردار و فرزند داخل رحم او پیش آید. در برخی موارد هم استفاده از روش طراحی برای تولد نوزادان ممکن است آن ها را مستعد ابتلا به برخی بیماری ها و اختلالات در زندگی آینده نماید. به همین دلیل، دانشمندان و کارشناسان علم پزشکی با وجود تحقیقات بسیاری که در مورد روند انجام این فرآیند انجام داده اند، هنوز هم مطمئن نیستند که بتوانند در تولد یک کودک به روش طراحی، بر شجره نامه اساسی او در زندگی آینده تاثیر نگذارد. 
همچنین، شما باید به عنوان زوجی که قصد دارید فرزند خود را به کمک روش طراحی به دنیا آورید، این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که هر روش ژنتیکی، همیشه صد در صد امن و بدون خطا نیست، یعنی این که احتمال بسیار زیادی وجود دارد که برخی خطا در روند انجام این فرایند اعمال شود و در نقاطی از زندگی آینده بچه های طراحی شده خللی ایجاد کند. دلیل دیگری که تولد نوزاد با استفاده از روش طراحی را دچار مشکل می کند، دستکاری کردن ژن های داخل بدن او است، چون ممکن است برخی از این تغییرات اصلا لازم نباشد و پدر و مادر، آن ها را فقط از روی احساس انجام دهند. در نهایت، می توان ادعا کرد که علم پزشکی هنوز مطمئن نیست که آیا هدف استفاده از این روش فقط خدمت به فرد متولد شده و جامعه است یا نه. 
به عنوان مثال، ژنی که کنترل سطح هوش کودک را بر عهده دارد، می تواند مسائل مربوط به خشم کودک را هم در زندگی آینده او کنترل کند. بنابراین، اگر شما به عنوان پدر و مادری که استفاده از روش طراحی را برای تولد فرزند خود انتخاب می کنید، با نگه داشتن آن ژن خاص، کودک خود را تبدیل به یک فرد بسیار هوشمند می کنید. در حالی که است که با این روش، شما همراه با هوشمندی، خشم بیش از حدی را هم به فرزند خود القا می کنید. همچنین، جالب است بدانید که امروزه، دانشمندان احساس می کنند زمانی که آن ها برای از بین بردن هر گونه بیماری در نوزاد از روش اصلاح ژنتیکی استفاده می کنند، ممکن است با انجام یک خطای تصادفی منجر به بروز نوعی جدیدی از بیماری ها در بدن آن کودک شوند، به همین دلیل پزشکان باید از نحوه درمان تمام بیماری هایی که احتمال بروز آن در صورت استفاده از روش طراحی وجود دارد، آگاه بوده و خطایی مرتکب نشوند.

                       

4. آیا در آینده، می توانیم شکاف عمیق و قابل توجهی را که در بین افراد طبیعی جامعه و افرادی که با روش طراحی به دنیا آمده اند، ایجاد شده است را از بین ببریم:

زمانی که شما به عنوان یک پدر و مادر، کودک خود را با استفاده از روش طراحی به دنیا می آورید، او در مقایسه با نوزادانی که با وضع طبیعی مطلق به دنیا می آیند، متفاوت خواهند بود. این در حالی است که اکثر پدر و مادرانی که از این فرایند برای تولد فرزند خود استفاده می کنند، می خواهند کودک طراحی شده ی آن ها با همه افراد جامعه فرق داشته باشد. این نکته، به تنهایی می تواند شکاف بزرگی در بین افراد جامعه در آینده نزدیک ایجاد کند. 
پس، به یاد داشته باشید که اگر بیشتر والدین تصمیم بگیرند که در آینده ای نزدیک، همه بچه های خود را به صورت طراحی شده به دنیا بیاورند، جهان به زودی به دو کلاس مجزا از بچه های طراحی شده و نوزادان غیر طراحی شده تقسیم خواهد شد. و نتیجه این موضوع وضعیتی خواهد بود که در آن، کودکانی که با استفاده از روش طراحی به دنیا آمده اند، احساس خواهد کرد که برتر و بالاتر از کسانی هستند که به طور طبیعی و بدون هیچ گونه دستکاری ژنتیکی متولد شده اند. علاوه بر این موارد، کسانی که هنجارهای اجتماعی را دنبال می کنند، بر این باورند که استفاده از فرایند طراحی در تواد نوزادان می تواند جهان آینده را به یک محیط خصمانه تبدیل کند و منجر به بروز بسیار از شیوه ها مانند نژادپرستی و تقسیم طبقاتی گردد، که موجب خواهد شد افراد نسل آینده احساس خصمانه ای نسبت به یکدیگر داشته باشند.

5. کاستی ها و نقص های دیگر استفاده از روش طراحی برای تولد نوزاد:

به یاد داشته باشید که تولد یک نوزاد با استفاده از روند طراحی، به طور کامل عاری از خطا نبوده و می تواند در بیشتر موارد، به مرگ جنین هم منجر شود. در برخی موارد هم ممکن است استفاده از روش طراحی، به طور تصادفی منجر به بروز اشکال جدیدی از بیماری ها در نوزاد گردد، که دانشمندان هنوز هم از آن ها ناآگاه هستند. علاوه بر این موارد، استفاده از این روش برای تولد نوزادان برای همه افراد جامعه مقرون به صرفه نیست. از این رو، استفاده بیش از حد از روش طراحی، تقسیم طبقاتی شدیدی را در بین افراد نسل آینده جامعه ایجاد خواهد کرد. در این صورت، تنها افرادی که استطاعت مالی بالایی دارند، می توانند بچه های طراحی شده ای را صاحب شوند. همچنین در استفاده از فرایند طراحی برای تولد نوزادان، بسیار طول می کشد تا جنین از شخصیت اصلی خود دور شده و ویژگی های جدید را قبول کند. در نهایت، به یاد داشته باشید که ممکن است در این روش ناآگاهانه، ژن های خاصی از بدن جنین حذف شوند، که ممکن است در زندگی آینده کودک، برای توسعه کلی بدن او و رشدش لازم باشد.

موضوعات اخلاقی مربوط به کودکان متولد شده با استفاده از روش طراحی:

برخی از دانشمندان و جامعه شناسان احساس می کنند که تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی می تواند فاجعه بزرگ و وحشتناکی را به وجود آورد که جهان آینده در انتظار آن خواهد بود. در واقع، آن ها ادعا می کنند که تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی می تواند شکاف عظیمی را در سال های آینده و در بین نسل های جدید از افراد جامعه ایجاد کند. این دانشمندان عقیدا دارند که در آن زمان، مسابقه بزرگی بین افراد طراحی شده و افراد غیر طراحی شده به وجود خواهد آمد که می تواند دنیا را به یک جهان dystopian تبدیل کند، زیرا در آن موقع نوزادانی که با روش طراحی و با ایجاد تغییردر ژن-های پدر و مادر خود متولد شده اند، خود را به یک نژاد برتر تبدیل نموده و به نوبه خود، نگاهشان را بر دیگران و دنیایی که بدون هیچ گونه تغییر ژنتیکی باقی مانده است، تغییر خواهند داد.
جالب است بدانید که با ایجاد چنین مسابقه ای، تمام انسان ها تمایل خواهند داشت تا به فردی برتر و اصلاح شده تبدیل گردند و این موضوع تاثیر بزرگی بر کل خزانه ژن های انسانی در آینده خواهد داشت. در واقع، استفاده بیش از حد از روش طراحی برای تولد نوزادان باعث خواهد شد تا بسیاری از ویژگی-های اساسی انسان ها در معرض خطر انقراض قرار گیرد. برخی آینده پژوهان نیز نگران این موضوع هستند که اگر تمام مردم دنیا به دنبال تولد نوزادان خود با استفاده از روش طراحی باشند، می تواند به این معنی باشد که انسان ها به صورت ناآگاهانه ای نژادهای بشری را در مسیر تکامل خود قرار داده و افراد معمولی و طبیعی را در این مسیر؛ از رده خارج می کنند، چون در فرایند تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی، بدن انسان و مغز او به طور خاص و با استفاده از روش های مختلف فنآوری دوباره طراحی شده و تغییر داده می شود.
بنابراین، به عنوان پدر و مادری که قصد دارید فرزند خود را به کمک روش طراحی به دنیا آورید، یادتان باشد که در فرایند طراحی برای تولد نوزادان، به جای این که اجازه دهند تا مغز و بدن جنین از طریق جهش و انتخاب طبیعی فرایندهای مختلفی را که به عنوان بخشی از رشد طبیعی او محسوب می شود، سیر تکاملی خود را بپیماید، علم و تکنولوژی بر تمام جنبه های زندگی او از اول تولد تا آخر عمرش سایه خواهد افکند و اتفاقات غیرقابل پیش بینی را برای این افراد رقم خواهد زد. در واقع، می توان ادعا کرد که تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی، روند رشد و توسعه نوزادان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

                                                      

تولد نوزادان با استفاده از روش طراحی و یا سفارش کودک:

اگر شما به عنوان یک پدر و مادر بتوانید با علم پزشکی روز همراه باشید و با تولد نوزادان به کمک روش طراحی آشنا شوید، شما خواهید توانست به راحتی، فکرهایی را که در رویاهای خود در مورد فرزند آینده تان دارید، به حقیقت نزدیک کرده و با سفارش دادن نوزاد آینده خود، او را با رویاها و تفکرات گذشته خود مقایسه کنید. جالب است بدانید همانطور که شما امروزه، می توانید پیتزای دلخواه خود را سفارش داده و یا نوع خاصی از نان ها، سس هاو سایر مایحتاجتان را سفارش دهید، می توانید همین کار را برای تولد کودک آینده خود هم انجام دهید. به عنوان مثال، شما می توانید لیستی از پیش تعیین شده در مورد آیتم ها و افکار خودتان را که می خواهید بر روی کودک آینده خود پیاده کنید، انتخاب نمایید. هنگامی که شما انتخابات خود را انجام دادید، به یک کیلنیک طراحی نوزاد بروید و نظرات خودتان را در مورد مسائلی مانند چشمان آبی و یا سبز (یا هر رنگی را که می خواهید)، موهای بلوند (یا هر رنگ دیگری که دلخواه شما است) را به متخصص خود ارجاع دهید. علاوه بر این موارد، شما با این کار می توانید تمام بیماری ها را از فرزند آینده خود دور کرده و یا ژن فردی را که لاغر است و در نگاه شما ایده آل به نظر می رسد، به نوزاد آینده خود انتقال دهید. همچنین، شما و همسرتان می-توانید شکل ظاهری فرزند آینده خود را تغییر داده و با خارج نمودن ژن مربوط به عدم تحمل لاکتوز و خیلی موارد دیگر، فرزند رویایی خود را به دنیا بیاورید. 
با توجه به نظرات یک شرکت تخصصی ژنتیکی شخصی در آمریکا، شما می توانید کودکی را که قبلا با استفاده از ابزارآلات پزشکی و با استفاده از روش پیش بینی ژنتیکی در این شرکت تولید شده است، خریدداری نمایید. در واقع، این شرکت دارای دستورالعمل های خاصی است که در آن، به پدر و مادران می گوید که چگونه می توانند از گزینه های مختلفی مانند تنظیمات و یا استفاده از اسپرم اهداکنندگان بالقوه، به منظور داشتن کودکی با صفات خاص استفاده کنند.
پس، به خاطر داشته باشید که اگر شما هم به عنوان زوجی به دنبال تولد نوزاد خاصی هستید، این شرکت امکانات زیادی را برای به دنیا آوردن کودک مورد نظرتان در اختیار شما قرار خواهد داد، که شما با انتخاب خودتان می توانید هر یک از امکانات موجود را استفاده نمایید. همچنین، شما به عنوان والدین یک نوزاد طراحی شده می توانید با کمک متخصصین این شرکت، سایه خاصی از رنگ های مختلف چشم را که می خواهید فرزند آینده شما داشته باشد، انتخاب نموده و برای کاهش خطر مبتلا شدن فرزند خود به انواع خاصی از بیماری ها که در آینده ممکن است او را تحت تاثیر قرار دهد، اقدامات اساسی را قبل از تولد او انجام دهید.
GenePeeks شرکت دیگری است که با استفاده از گزینه های پیشرفته تر در زمینه جهش ژنتیکی و طراحی، نوزادان خاصی را تولید می کند. امروزه، تکنولوژی این شرکت با عنوان MatchRight شناخته شده است، که در حال حاضر در کلینیک های باروری خاص همین شرکت در دسترس عموم قرار گرفته است. این شرکت به پدر و مادران متقاضی کمک می کند تا با استفاده از یک صفحه نمایش، اسپرم های مختلفی از اهداکنندگان را که ممکن است برای به دست آوردن نتیجه نهایی و مورد نظر آن ها مورد استفاده قرار گیرد، ببینند، تا بتوانند اسپرم خاص و مورد نظر خود را که با ژن های بدن آن ها هم همسان است، انتخاب کنند. در نتیجه، شما باید به عنوان زوجی که قصد دارید تا فرزند خود را به کمک روش طراحی به دنیا آورید، در این روش دقیقا بدانید که چه نوع کودکی می خواهید، تا بتوانید در هنگام انتخاب هم، خصوصیات مورد نظر خود را با ویژگی های اهداکننده ژن مطابقت داده و برای تولید یک کودک طراحی شده استفاده کنید. علاوه بر این موارد، این ابزار دارای یک گزینه جستجوگر است که به شما اجازه می دهد تا با نگاه کردن به آن، هر بیماری قابل پیش بینی را که ممکن است در آینده کودک شما را در معرض خطر خود قرار دهد، از او دور کرده و هر گونه صفات خاصی که شما آن را برای فرزند آینده خود انتخاب می کنید، را هم داشته باشد. هنگامی که فرایند طراحی شما به عنوان یک پدر و مادر متقاضی به پایان رسید، بچه شما از طریق انجام یک سری آزمایشات و مراحل تولید به دنیا خواهد آمد. لازم است به خاطر داشته باشید که ممکن است برخی از این مراحل در یک آزمایشگاه انجام شود و برخی دیگر در داخل رحم مادر صورت گیرد. 
یکی دیگر از نکته هایی که در روش طراحی نوزادان ممکن است شما را مجذوب خود کند، این است که در حال حاضر، دانشمندان تلاش می کنند تا از طریق کمک گرفتن از تکنیک های مختلف آزمایشگاهی، رحم مصنوعی برای مادران بیمار تولید کنند و به این مادران اجازه دهند تا کودک طراحی شده خود را حتی بدون نیاز به قرار گرفتن نوزاد در داخل رحم خود به دنیا بیاورند.
در نهایت، شما هم قبل از اینکه به عنوان یک پدر و مادر، به داشتن نوزادی با استفاده از روش طراحی فکر کنید، مطمئن شوید که از طریق انجام تحقیقات و مطالعات، تمام جوانب مثبت و منفی این فرایند را بسنجید و با مشورت یک دکتر متخصص تمام جوانب کار را کامل درک کنید، تا در آینده هم مشکلی برای فرزندتان پیش نیاید.


 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی موفقیت تحصیلی کودکان ( پیش دبستان و کلاس اول)

بسته آموزشی موفقیت تحصیلی کودکان ( پیش دبستان و کلاس اول)

تمامی ما از آغاز دوران تحصیل این نصیحت معروف پدر و مادرهایمان را به خاطر داریم: "خوب درس بخون تا واسه ی خودت کسی بشی" اما شاید هیچ کدام از این پدر مادرها به ما یاد ندادند که این "خوب درس خواندن" یعنی چه!

کتاب صوتی مراحل تغییر دادن رفتار کودکان

کتاب صوتی مراحل تغییر دادن رفتار کودکان

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

تقویت هوشهای چندگانه کودکان- تولد تا هفت سالگی

تقویت هوشهای چندگانه کودکان- تولد تا هفت سالگی

در جهان امروز تحقیقات گسترده‌ای در زمینه‌ی هوش و استعداد کودکان صورت گرفته و می‌ گیرد.

بسته آموزشی پرورش نبوغ جنین

بسته آموزشی پرورش نبوغ جنین

اهمیت اعتماد به نفس برای والدین که با کودکان و نوجوانان خود سرو کار دارند امری روشن است. نحوه ی برخورد والدین با فرزندانشان، تأثیر بسزایی در ایجاد اعتماد به نفس یا از بین بردن آن در فرزندان نقش بسزا و مؤثری را ایفا می کند.

نابغه های کوچک

نابغه های کوچک

کودکان، همگی نابغه متولد می شوند و در بسیاری مواقع تنها کافی است تنها زمینه های شناسایی، رشد و شکوفایی آنها فراهم شود تا آنها بتوانند در زندگی خود بدرخشند.

مبانی اصول فرزند پروری از تولد تا 6 سالگی

مبانی اصول فرزند پروری از تولد تا 6 سالگی

تغییر کنندگی جزء متصف ولاینفک وجودی موجودات است ودراین تحول یافتگی همواره شرایط مکانی و زمانی می تواند روند نمو را متاثر سازد. انسان نیز مستثنی ازاین جریان نبوده واز وضعیت های مختلف تاثیر می پذیرد. اما آنچه این تاثیر پذیری را تحت الشعاع قرار می دهد ماهیت پیچیده وچند جهتی - زیستی، روانی، اجتماعی  بشر می باشد      

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

به کودک تان بگویید دوستت دارم

به کودک تان بگویید دوستت دارم

آیا فکر می‌کنید جمله‌ای باارزش‌تر و شیرین‌تر از جمله "دوستت دارم" وجود دارد؟ بهترین و ضروری‌ترین جمله‌ای که می‌تواند بین والدین و فرزندان رد و بدل شود همین جمله است. اغلب خانواده‌ها "دوستت دارم" را به راحتی به زبان می‌آورند. بر عکس، خانواده‌هایی نیز وجود دارند که هرگز در زندگی خود از چنین جمله‌ای استفاده نمی‌کنند.

لطفا استعداد کودک خود را پیدا کنید

لطفا استعداد کودک خود را پیدا کنید

تصور می‌کنید کودک شما یک نابغه است؟ من فکر می‌کنم همین طور باشد و امیدوارم همه‌ی والدین این نظر را در مورد کودک خود داشته باشند. ممکن است کودک شما استعدادهای چند‌گانه‌ای داشته  باشد که سیستم آموزشی تنها بتواند یکی از این استعدادها را شناسایی کند.

هفته نوزدهم نوزادی

هفته نوزدهم نوزادی

هفته نوزدهم نوزادی

مهارت های مدیریت پول و بدهی را به فرزندتان آموزش دهید

مهارت های مدیریت پول و بدهی را به فرزندتان آموزش دهید

اگر می‌خواهید فرزندتان در زندگی واقعی خیلی سریع ثروتمند شود، به عنوان یک پدر و مادر لازم است مهارت‌های پایه‌ی بدهی و مدیریت بر آن را به او یاد دهید. این آموزش با گزارش مالی آغاز می‌شود. اگر به کودک چیزی درباره‌ی بدهی یاد ندهید و یا آموزش شما کم باشد، احتمال دارد بیشتر زندگی خود را در تنگنای مالی بگذراند. او باید همه‌ی تلاشش را برای سخت کار کردن به کار گیرد، با سختی پس‌انداز کرده و از زیر بار بدهی بیرون بیاید.  

با همدلی، پایه‌ی پرورش هیجان و موفقیت فرزندمان را قوی کنیم

با همدلی، پایه‌ی پرورش هیجان و موفقیت فرزندمان را قوی کنیم

معنای همدلی، همراه و همسو شدن با احساسات طرف مقابل نیست. این اشتباه بزرگی است که بسیاری از خانواده‌ها دچار آن می‌شوند. همدلی یعنی توانایی درک احساسات دیگران. زمانی که ولدین دارای این ویژگی باشند، زمان بروز هیجانات در فرزندشان، می‌توانند خود را جای او قرار داده و احساسش را درک کنند و تصمیم بسیار بهتری اتخاذ نمایند. اگر والدین به فرزندان‌شان بفهمانند که احساسات آن‌ها را درک می‌کنند، هیجانات کودک اعتبار خواهد گرفت و این ارزش و اعتبار به او کمک خواهد کرد تا نحوه‌ی آرام کردن خود را بیاموزد.

چگونه هم‌دردی و یک‌دلی را به کودکان آموزش دهیم؟

چگونه هم‌دردی و یک‌دلی را به کودکان آموزش دهیم؟

بشر بالفطره موجودی است که حس هم‌دردی دارد. تحقیقات نشان می‌دهد وقتی که نوزادی در بخش نوزادان گریه می‌کند دیگر نوزادانی که متعاقباً گریه را سر می‌دهند با این کار اظهار هم‌دردی خود را نسبت به نوزاد اول نشان می‌دهند (پس دفعه آینده که نوزاد شما هم‌زمان با شنیدن صدای گریه کودکتان به گریه افتاد کمی عطوفت به خرج دهید) البته به گفته جین‌نلسون، درمان‌گر کودک، توانایی درک هم‌دردی هنوز در این سنین توسعه نیافته‌است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید