مطالب متفاوت‌‌‌‌‌‌‌تر "کودکان طلایی" را در  کانال تلگرام  و  کانال آپارات  دنبال کنید

کوچینگ پرورش مدیران آینده(کودکان 8 الی 12 سال)

کوچینگ پرورش مدیران آینده(کودکان 8 الی 12 سال)
چکیده این دوره : انتشار : 1396/09/11 0 نظر 30 بازدید

کوچینگ پرورش مدیران آینده(کودکان 8 الی 12 سال)

در آینده وقتی فرزند شما جهت دریافت وام به بانک مراجعه می کند بانک از او کارنامه نمی خواهد، صورت مالی می خواهد. صورت فعال مالی شما کارنامه زندگیتان است.  در مدرسه دانش آموزان یاد می گیرند که چگونه به صورت انفرادی  امتحان دهند. آنها کارنامه فردی می گیرند و آن را به خانه می آورند، اما در تجارت افراد بر اساس توانایی انجام کار تیمی و گروهی مورد ارزیابی قرار می گیرند. کسب و کاری که در آن کار تیمی وجود نداشته باشد و هر کسی برای خودش  مانند جزیره از سایرین جدا باشد محکوم به شکست است.

در این دوره پس از فعال شدن هوش اقتصادی، کارآموزان با مباحث عملی دنیای تجارت و مدیریت سرمایه گزاری آشنامی شوند.

بعضی از مباحثی که در این دوره به اختصار به شرح ذیل می باشد :

 

تدوین طرح کسب و کار(Business Plan) و اهمیت آن با مثال عملی

اولین و شاید مهم‌ترین دلیل نوشتن طرح کسب و کار، بررسی امکان‌پذیری و توجیه‌ پذیری انجام یک کسب و کار است. پیش از هر کس دیگری این خود شخص است که باید نسبت به سودآور بودن فرصت تجاری پیش رو اطمینان حاصل نماید. بیشتر اشخاص تصوری مبهم و کلی نسبت به خوب بودن یک فرصت دارند و به واسطه‌ تعدد متغیرهایی که در فضای کسب و کار وجود دارد، ممکن است از برخی پارامترها غفلت نمایند، یا آن‌که توجه بیش از اندازه بر بعضی جنبه‌ها باعث کم اهمیت دیدن سایر قسمت‌ها شود. مکتوب کردن اطلاعات کسب و کار در یک چهارچوب از پیش‌تعیین‌شده امکان تحلیل جامع‌تر را برای سرمایه سازان پدید می‌آورد.

نوشتن طرح کسب و کار علاوه بر اینکه به تحلیل شرایط کمک می‌کند، در تصمیم‌گیری در خصوص نحوه‌ اجرا نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد. با توجه به اینکه طرح کسب و کار یک برنامه‌ی اجرایی است، نوشتن درباره‌ی زوایای مختلف کسب و کار باعث می‌شود که مشکلات بالقوه‌ی اجرا و ناسازگاری‌های موجود مابین بخش‌ها شناسایی شده و راهکارهای لازم برای آنها اندیشیده شود.


اهمیت کار تیمی در کسب و کار


در مدرسه، دانش آموزان یاد می گیرند که چگونه باید به صورت انفرادی امتحان دهند. آنها کارنامه فردی می گیرند و آن را به خانه می آورند. اما در تجارت، افرا بر اساس توانایی انجام کار تیمی مورد ارزیابی قرار می گیرد. کسب و کاری که در آن کار تیمی وجود نداشته باشد و هر کس برای خود مانند یک جزیره از سایرین جدا باشد محکوم به شکست است.
در این کلاس کارآموزان می آموزند که بر خلاف روش مدرسه در موقعیت فردی، در تجارت کسب و کار موفقیت محصول کار گروهی و تیمی است و هر فرد موفقیت خود را در گروء موفقیت هم تیمی خود می داند. علاوه بر انکه پروژه های مختلف اقتصادی بصورت گروهی به کارآموزان جهت انجام ارائه می شود.

 

 

اهمیت قدرت بیان در تجارت

ارسطو اولین فیلسوف برجسته ای بود که به اهمیت سخنوری ، به عنوان ابزار ضروری رهبری پی برد. او ارکان اصلی ترغیب کردن را به سه بخش تقسیم کرد : منطق ، اخلاق و احساس  همچنین دراین فصل می خوانیم : قاعده کلی این است : مردم حرفی را که شما می گویید فراموش می کنند اما نحوه گفتن آن را به یاد می آورند وقتی بر کلمات وجملات مختلف تأکید می کنید تقریبا توانایی موسیقیایی برای صحبت کردن را پرورش می دهید طوری که مخاطبان مجذوب پیامتان می شوند. در این جلسات کارآموزان درباره چگونگی ارتقاء اعتماد به نفس خود حین سخنرانی یا معرفی محصول به مشتری مهارت های لازم را می آموزند.

تکنیک های بازاریابی مدرن و خود بازاریابی

همانطور که شرکتها در خود یک واحد بازاریابی دارند، شما هم نیاز دارید واحد بازاریابی در خود ایجاد کرده و برنامه بازاریابی خود را با درنظر گرفتن تواناییهای خویش توسعه دهید. در این جلسات دانشجویان راهکارها و قدمهای نوشتن برنامه بازاریابی آموزش داده می شود و تکنیک های نوین بازاریابی و تفاوت بازاریابی محصول با خدمات نیز آشنا می گردند.

24 روش قطعی فروش موفق

هدف جلسات، تدریس 24 شیوه موثر به منظور افزایش سریع تر و راحت تر فروش است. فروش، یک مهارت اکتسابی است و تنها با تمرین پیوسته می توان یک فروشنده قوی شد. تمامی فروشنده های قوی روزی بسیار ضعیف و حتی دارای شخصیت خجولی بودند و در این جلسات سعی می شود 24 تکنیک فروش به نحوی تاثیر گذار به دانشجویان آموزش داده شود.

 

آشنایی با کسب و کارهای اینترنتی بزرگ مانند فیسبوک و نمونه های داخلی

 

برند سازی شخصی و تجاری

آیا تاکنون فکر کرده اید دیگران وقتی اسم شما را می شنوند چگونه در مورد شما فکر می کنند؟ چه تصویری از شما در ذهنشان ایجاد می شود؟ شرکتها وسازمانها وقتی محصولی را به دیگران معرفی می کنند سعی در ارائه تصویری خوب و زیبا از محصول خود دارند چون می دانند این تصویر می تواند موجب پیروزی یا شکست آنها شود.

در برند سازی شخصی، شما باید بتوانید خودتان را مانند یک محصول که برای فروخته شدن عرضه می شود تصور کنید. لذا باید طوری رفتارکنید که دیگران قانع شوند شما خصوصیات و توانائیهائی دارید که با دیگران متفاوت است.

علاوه بر آن راهکارهای ساخت یک برند تجاری و نحوه به شهرت رساندن برند نزد مشتریان و نحوه مدیریت برند در کلاس های جهانی ارائه می گردد.

 

مهارت های برقراری ارتباط موثر با مشتریان

علم مذاکره: 21 قانون جهانی موثر در مذاکره تجاری

«مذاکره» مهارتی است که تجزیه و تحلیل و برقراری ارتباط را دربردارد و هر کس می‌تواند آن را بیاموزد. با آموختن 21 قانون مذاکره، دانشجویان می توانند در زندگی شخصیشان و در حرفه خود آسانتر، سریعتر و بهتر از قبل به خواسته های خود برسند. با آموختن و بکارگیری مستمر این قوانین، کارآموزان می توانند با گرفتن حق و حقوق خود از طرف مذاکره جنبه های مختلف زندگی خود را ارتقاء دهند.

101 فعالیت جهت ایجاد ذهن خلاق

در قرن بیست و یکم راه حل های سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای ما نمی باشد. قرن بیست و یکم پر از تلاطم و آبستن تحولات اجتماعی و اقتصادی می باشد و افراد نمی توانند از راه حل هایی که در قرن بیستم استفاده می شد و نیازی به خلاقیت آنچنانی نداشت بهره برد. در این جلسه دانشجویان 101 روش برای خلق ایده های نو فرا می گیرند و با تمرین هایی که سر کلاس داده می شود ذهن خلاق خود را تحریک می کنند.

مشتری مداری – هفت استراتژی کلیدی برای ارایه خدمات ایده آل به مشتری

بزرگترین مشکل در ارایه خدمات ایده آل ندانستن نحوه ارایه خدمات نمی باشد بلکه انرژی و زمان و هزینه ای است که یک فروشنده برای ارایه این خدمات حاضر به پرداخت است. در این جلسات مدیر 7 استراتژی کلیدی جهت ارتقاء خدمات به مشتری در حین اینکه پرسنل و کارمندان فروشنده هم از رضایت کاری بالایی برخوردار شوند آموزش داده می شود.

 

چگونه یک Leader  موفق و جسور باشیم

در بخش اول موانع رفتاری که باعث می شود مدیران در کل دنیا نتوانند شرکت و مجموعه خود را به درستی مدیریت نکنند و در شرکت اصلاحات ایجاد کنند مورد بحث قرار می گیرد. می دانیم که هر تغییری در شرکت اول از تغییر ذهنیت مدیران بخصوص مدیر عامل صورت می پذیرد. در این جلسات مثالهای واقعی مدیریت جسورانه مورد مطلعه قرار می گیرد. همچنین راه کارها و ابزار لازم برای مدیریت جسورانه تدریس می شود.

آشنایی با کسب و کار ساخت و ساز مسکونی تجاری

آشنایی با کسب و کارهای تولیدی و مزایا و معایب آن

آشنایی با کسب و کارهای واسطه ای

 

علم سرمایه گذاری (فلزات گرانبها: طلا و نقره)

در این جلسه عوامل تاثیرگذار روی قیمت هر اونس طلا و نقره و روشهای تحلیل بنیادی و تکنیکال بررسی می گردد که شامل تاثیرات اقتصاد جهانی و داخلی کشور می باشد. کارآموزان در خاتمه کلاس زمان درست خرید و فروش سرمایه گذاری را فرا می گیرند تا بتوانند نه تنها از افت ارزش پول نقد جلوگیری کنند بلکه توسط آموخته های خود سرمایه خود را افزایش دهند.

 

علم سرمایه گذاری (مسکن)

در این جلسه عوامل تاثیرگذار روی قیمت مسکن و املاک بررسی می گردد که شامل تاثیرات اقتصاد جهانی و داخلی کشور می باشد. کارآموزان در خاتمه کلاس زمان درست خرید و فروش املاک و مسکن اداری، تجاری و مسکونی را فرا می گیرند تا بتوانند نه تنها از افت ارزش پول نقد جلوگیری کنند بلکه توسط آموخته های خود سرمایه خود را افزایش دهند.

 

علم سرمایه گذاری (بورس)

در این جلسه عوامل تاثیرگذار روی قیمت سهام شرکتها و روشهای تحلیل بنیادی و تکنیکال بررسی می گردد که شامل تاثیرات اقتصاد جهانی و داخلی کشور می باشد. کارآموزان در خاتمه کلاس زمان درست خرید و فروش سهام را فرا می گیرند تا بتوانند نه تنها از افت ارزش پول نقد جلوگیری کنند بلکه توسط آموخته های خود سرمایه خود را افزایش دهند.

علم سرمایه گذاری روی ارز (Forex)

در این جلسه عوامل تاثیرگذار روی قیمت ارز (به خصوص دلار آمریکا) و روشهای تحلیل بنیادی و تکنیکال بررسی می گردد که شامل تاثیرات اقتصاد جهانی و داخلی کشور می باشد. کارآموزان در خاتمه کلاس زمان درست خرید و فروش ارز را فرا می گیرند تا بتوانند نه تنها از افت ارزش پول نقد جلوگیری کنند بلکه توسط آموخته های خود سرمایه خود را افزایش دهند.

اشتباهات رایج مدیران موفق و راه های جلوگیری از آن

این جلسه در مورد تکمیل مهارت های رهبری و مدیریت، در راستای پیشگیری از اشتباهات رایجی است که مدیران درباره کارکنان تحت کنترل خود، انجام می دهند. در این جلسه سیزده تله رایج به گونه ای در کلاس مورد بحث و بررسی قرار می گیرد تا افراد شرکت کننده هرگز گرفتار این اشتباهات نشوند.

پول شویی

در این جلسه با مفاهیم پول شویی، مراحل پول شویی، آمار مربوط به پول شویی در کشورهای خارجی و ایران و راهکارهای مبارزه با پول شویی، اثرات پول شویی بر اقتصاد کلان و مثالهایی ازعملیات ضد پول شویی در دنیا آشنا می شویم.

خروجی :
1- آشنایی با مشکلات پول شویی در جهان
2- آشنایی با ریسکهای موجود در اقتصاد جهان و تاثیرات بازار پول شویی درسرمایه گذاری افراد
بانک و بانکداری
در این جلسه با مفاهیم بانک، بانکداری، پیدایش بانک در جهان، تشکیل بانک مرکزی، بانکداری در ایران، تاریخ بانکداری در ایران قبل از اسلام، ملی شدن بانک ها، بانکداری اسلامی در ایران و تورم آشنا میشویم. همچنین فرا میگیریم چگونه از بانک جهت کسب اعتبار و افزایش نقدینگی شرکت استفاده نماییم. 

خروجی :
1- آشنایی با بانکداری بعنوان یکی از مهمترین ستون بازار مالی 
2- پیش بینی درست از عملکرد بانک ها در رکود و رشد اقتصادی جهت تشخیص سرمایه گذاری درست و ورود به کسب و کار پر منفعت
تجارت بین الملل
در این جلسه با مفاهیم و مباحث و نظریات مهم تجارت بین الملل،نقش دولتها در تجارت بین الملل، تعرفه های گمرکی، سوبسیدها، پیدایش اتحادیه اروپا و تاثیرات آن در اقتصاد جهانی، جهانی شدن بازارها آشنا می شویم
خروجی : 
1- آشنایی با محیط تجارت بین الملل و عوامل تاثیر گزار در آن
2- چگونه کسب و کار خود را به برون مرزهای کشورمان ببریم.

 


آشنایی با گمرکی و تشریفات آن


در این جلسه با مفاهیم و مباحث گمرکی، صادرات، واردات، خروج موقت، ورود موقت، تشریفات گمرکی مسافری، ترانزیت، تشریفات گمرکی پستی آشنا می شویم
خروجی : 
1- آشنایی با محیط گمرک و عوامل تاثیر گزار در آن
2- آشنایی با ریسک های موجود در گمرک کشور و روشهای رویارویی با آن.

استراتژی اقیانوس آبی

فضایی که شرکتها و صنایع کنونی در آن حضور دارند، در واقع اقیانوس قرمز را شکل می‌دهد. در این عرصه، محدوده‌ فعالیت صنایع تعریف‌شده و پذیرفته شده‌است، رقبا مشخص و قوانین بازی نیز تعریف شده هستند. شرکتهایی که در این فضا با هم رقابت می‌کنند، سعی دارند سهم بازار محصولات و خدمات یکدیگر را گرفته، یا در واقع بربایند. هرچه فضای رقابت شلوغ‌تر و ازدحام رقبا بیشتر باشد، سهم بازار کمتر و سوددهی و رشد نیز کمتر خواهد بود. بیشتر محصولات، کالاهای مصرفی هستند یا بخش خاصی از بازار را پوشش می‌دهند. این رقابت باعث از بین رفتن بسیاری خواهد شد و این اقیانوس را خونین خواهد کرد. از سوی دیگر، مفهوم جدیدی به نام‌: اقیانوس‌آبی وجود دارد. اقیانوس‌ آبی به تمامی صنایع و شرکتهایی گفته می‌شود که امروزه وجود ندارند؛ بازاری که ناشناخته است و رقبا آن را تسخیر نکرده اند. تقاضا بیشتر از آن چیزی است که بر سر آن جنگی باشد. فرصتهای زیادی برای رشد سریع و سودآور وجود دارند. در این عرصه، رقابت خیلی تعریف شده و معین نیست، زیرا قواعد بازی هنوز تدوین نشده‌اند. مفهوم رنگ آبی یعنی نوآوری و منظور از نوآوری در اینجا یعنی خلق تقاضای جدید یا ایجاد انتخاب و جایگزینی برای مشتریان بازارهای فعلی. در واقع اقیانوس‌آبی، استعاره از بازاری بکر، دست نخورده و گسترده است که عمق آن هنوز کشف‌ نشده است. اساس این استراتژی بر نوآوری ارزش (Value Innovation)استوار است.

خروجی :

1-    تشخیص زمان خلق بازار جدید و پردرآمد (اقیانوس آبی)

2-    چگونگی ایجاد اقیانوس آبی

3-    چگونه بازار پر درآمد (اقیانوس آبی) خود را نگه داریم

21 راز میلیادرهای خود ساخته

21 راز میلیادرهای خود ساخته مبحثی تکمیلی برای دستیابی به وضعیت استقلال مالی می باشد. ما میتوانیم تمام اقدامات توصیه شده توسط میلیاردرهای خوساخته را در زندگی خود بکار برده و به موفقیت و کامیابی بی نظیری برسیم. لازم به ذکر است که موفقیت در نبود حتی یکی از 21 اقدام توصیه شده امکان پذیر نیست و می بایست کارآموزان مصرانه متعهد به انجام این اقدامات باشند.

 


 


لازم به ذکر است این دوره به صورت کاملا تخصصی توسط اساتید برجسته و حرفه ای ایران و با  پشتیبانی

استاد روح الله سلیمانی انجام میگردد. ضمنا کارآموزان این دوره یکساله به مدت سه هفته در کمپ آموزشی مدرسه ی بیزینس سوئیس شرکت داده خواهند شد

 تا از نزدیک با شرکت های تجاری بزرگ دنیا آشنا گردند.


 

نکته : با ثبت نام در این دوره

1. 10% مبلغ پرداختی، به کیف پول شما اضافه می گردد که می توانید برای خرید دیگر محصولات سایت از آن استفاده نمائید.

2. بعد از پرداخت ثبت نام شما قطعی است.

3. کلیه اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در این دوره برای شما ارسال خواهد شد و نیازی به تماس جهت تایید ثبت نام نیست.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید