قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات سه ماه دوم بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/27 0 نظر 73 بازدید

تغییرات سه ماه دوم بارداری

تغییرات در سه ماه دوم بارداری بیشتر نشان داده می شود بخصوص که سایز لباس ها کاملا عوض شده!

تغییرات سه ماهه ی دوم بارداری

 

خدا را شکر که صنعت مد متوجه شده، خانم‌‌‌ها در دوران بارداری دوست دارند شیک و خوش لباس باشند، البته این به معنای پوشیدن بلوزهای تنگ و مد روز نیست. بلکه لباس‌‌‌های شیکی که مناسب شرایط فیزیکی یک خانم باردار باشد، بعضی خانم‌‌‌ها به دنبال خرید لباس‌‌‌های بارداری می‌‌‌روند، اما بعضی همچنان دوست دارند همان لباس‌‌‌های معمولی خود را تا جایی که امکان دارد بپوشند. البته به خاطر داشته باشید این لباس‌‌‌ها کهفقط چند ماه لازم می‌‌‌شود، چندان ارزان هم نیستند و باید به موقع و خوب انتخاب شوند:

چند نکته :


- خیلی زود اقدام به خرید لباس بارداری نکنید و فقط لباس‌‌‌هایی را بخرید که کاملا اندازه‌‌‌تان باشد و کمی هم جا برای رشد بیشتر شکم‌‌‌تان داشته باشند.
- از قبول لباس‌‌‌های بارداری دوستانتان خجالت نکشید، چرا که به ندرت لباس‌‌‌های بارداری‌‌‌شان را برای بیرون می‌‌‌پوشند. دوستان شما هم از اینکه لباس‌‌‌هایشان بیشتر استفاده می‌‌‌شود، خوشحال خواهند شد.

                                                       تغغیرات سه ماهه دوم
- به دنبال مغازه‌‌‌های ارزان فروشی و حراجی‌‌‌ها بگردید تا بتوانید لباس‌‌‌های گشاد بارداری ارزان‌‌‌تری بخرید.
- اگر در پیدا کردن لباس بارداری سایز خود مشکل دارید. به یاد بسپارید که مدت طولانی از دوران باداری خود را می‌‌‌توانید با شلوارهای کشی و لوزها و پلیورهای بزرگ سر کنید.
-مهم‌‌‌ترین قسمت خرید دوره‌‌‌ی بارداری، کفش راحت و سوتین‌‌‌های آزادتر است. سایز کفش و اندازه‌‌‌ی سوتین در طول بارداری، بزرگ‌‌‌تر می‌‌‌شود و تغیر می‌‌‌کند.
- مجبور نیستید لباس زیرهای مخصوص بارداری بپوشید. مگر آنکه به طور خاصی احساس راحتی کنید. بسیاری از همین لباس‌‌‌ زیرهای معمولی که کمی راحت و گشادند، برای دوره‌‌‌ی بارداری هم مناسبند.

حتما بخوانید: اولین مشاوره و آزمایشات بارداری


آگاهی از تغییرات بدن


در هفته‌‌‌ی 12 رحم شما شروع به رشد بیشتر و بیرون آمدن از لگن می‌‌‌کند، پزشک می‌‌‌تواند قسمت رأس رحم را از روی شکم با لمس کردن حس کند. در هفته‌‌‌ی 20 رأس رحم به سطح نافتان می‌‌‌رسد. سپس هر هفته ارتفاع رحم حدود یک سانتی متر رشد می‌‌‌کند و بالا می‌‌‌رود. پزشک ممکن است گاهی با استفاده از متر از پایین استخوان شرمگاهی تا رأس رحم را اندازه بگیرد تا ارتفاع رحم را پیدا کندو بدین وسیله از رشد مناسب رحم و رشد کامل نوزاد مطمئن شود. باردار بودن بعضی خانم‌‌‌ها از هفته‌‌‌ی 16 کم کم مشخص می‌‌‌شود. زنان باردار باهم متفاوت‌‌‌اند. بارداری در بعضی از خانم‌‌‌ها از هفته‌‌‌ی 12 مشخص می‌‌‌شود. در بعضی تا هفته‌‌‌ی 28 هم  هنوز معلوم نیست.

                                                            تغییرات بارداری


بسیاری از تغیراتی که تجربه می‌‌‌کنید، ربط چندانی به تغیر اندازه‌‌‌ی شکم ندارد. این تغیرات شامل رشد نوزاد و ادامه‌‌‌ی سازگاری بدن با این پدیده است. ممکن است فقط برخی از این نشانه ها و تغیراتی را که در این فصل بیان می‌‌‌کنیم تجربه کنید.
خانم‌‌‌ها اغلب در دومین بارداری خود فکر می‌‌‌کنند که مشکلی وجود دارد، چرا که آن‌‌‌ها خیلی بزرگ‌‌‌تر و درشت‌‌‌تر از اولین بارداری‌‌‌شان می‌‌‌شوند. البته وجود تفاوت اندازه در بارداری‌‌‌های مختلف کاملا طبیعی است. مثلا دکتر سارا از نویسندگان همین کتاب در دومین بارداری خود نتوانست از هفته‌‌‌ی ششم به بعد همان لباسی را بپوشد که تا هفته‌‌‌ی 18 بارداری قبلی می‌‌‌پوشید.


فراموشی و بی دست و پایی


تا قبل از بارداری برای بعضی خانم‌‌‌ها هرگز پیش نمی‌‌‌آید که کلیدها را جا بگذارند با جایشان را فراموش کنند و به اسباب و اثاثیه بخورند و چیزها از دستشان بیفتد، ولی برای تعدادی ازآن‌‌‌ها، این یکی از اثرات جانبی بارداری است. علل پزشکی این اثرات جانبی را نمی‌‌‌دانیم. اما بسیاری از این خانم‌‌‌ها در این دوره احساس می-کنند فراموشکار و بی دست و پا شده‌‌‌اند. بنابراین اگر این مسئله برای شما پیش آمد، نگران نشوید. برای همیشه حواس پرت و فراموش کار باقی نخواهید ماند. از این جهت به قضیه نگاه کنید که حالا دیگر اگر تولد بهترین دوستتان را هم فراموش کنید بهانه‌‌‌ی خوبی خواهید داشت. بقیه هم با اطمینان به شما می‌‌‌گویند که جای نگرانی نیست. چر اکه بعد از زایمان مجدد هوش و حواس جمعتان بر می‌‌‌گردد.

حتما بخوانید: الکل و سیگار در دوران بارداری


باد شکم


ممکن است در طول سه ماهه‌‌‌ی دوم، از وجود باد اذیت کننده و شدیدی گاه و بی گاه در شکم‌‌‌تان می‌‌‌پیچد ناراحت باشید. شما اولین خانم بارداری نیستید که دچار این مشکل می‌‌‌شوید و البته کار چندانی هم نمی-توانید برای رفع این مسئله انجام دهید. مگر اینکه تا حد امکان در جمع خود را کنترل کنید یا تقصیر را به گردن کس دیگری بیندازی البته سعی کنید دچار یبوست نشوید، چرا که مشکل را شدیدتر خواهد کرد.


رشد موها و ناخن


ناخن‌‌‌های دست و پا ممکن است محکم تر شوند و با سرعت پیش‌‌‌بینی نشده‌‌‌ای در طول بارداری رشد کنند. انجام مانیکور مشکلی ندارد، البته به شرطی که در سالن های آرایشی بهداشتی انجام شود. بنابراین آرام بنشینید و ناخن هایتان را مانیکور کنید و سپس از دیدن ناخن های زیبایتان لذت ببرید.
بارداری همچنین سرعت رشد موها را بیشتر می‌‌‌کند. متأسفانه برخی خانم‌‌‌ها متوجه می‌‌‌شوند که در جاهای غیر معمولی مثل صورت و شکم هم مو در می‌‌‌آورند. انجام اپیلاسیون، وکس یا   تیغ زدن این موها بی خطر است، اما متأسفانه از کرم‌‌‌های موبر حاوی مواد شیمیایی چندان توصیه نمی‌‌‌شود،  چرا که هنوز در مورد آن‌‌‌ها تحقیقات کافی انجام نگرفته است. خیال‌‌‌تان راحت باشد که پس از زایمان، این موها اکثرا مثل قبل از بین می‌‌‌روند.

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان

ماهی ساردین ، عالی ترین غذای پس از زایمان ماهی ساردین غذایی سریع، راحت و دارای موادغذایی زیاد و عالی‌ترین غذای پس از زایمان بوده و میتواند در مبارزه با افسردگی پس از زایمان شما را یاری کند. اجازه دهید آن را بررسی کنیم: شما با داشتن کوچولویتان وقت زیادی برای پختن غذا ندارید. خصوصا اگر بچه اول شما نباشد و بچه‌های بزرگتری هم داشته باشید. ساردین را میتوان سریع تهیه نموده و به این طریق به منبع پروتئین، آهن و کلسیم دست یافت. بهترین ماده‌غذایی پس از زایمان یعنی DHA نیز در ماهی ساردین وجود دارد.
 

خواص خرما در دوران بارداری

خواص خرما در دوران بارداری

خواص خرما در دوران بارداری مصرف خرما در باردازی، فرزندی بردبار، پاک و زیبا را به ثمر مینشاند به ویژه در روایات بر مصرف خرما در دوران زایمان تاکید ویژه‌‌‌‌ای شده است. بنابراین در ماه آخر بارداری از مصرف خرما دریغ نورزید. به تجربه هم ثابت شده است که این امر به تسهیل زایمان کمک بسیاری میکند. اگرچه به طور معمول به شما اجازه داده نخواهد شد که در اتاق زایمان چیزی بخورید ولی قبل از رفتن به اتاق زایمان .....

بارداری مجدد پس از زایمان

بارداری مجدد پس از زایمان

بارداری مجدد پس از زایمان هنوز پزشکان و والدین به اتفاق نظر دربارهی زمان دقیق و مناسب بارداری مجدد پس از زایمان قبلی نرسیده‌اند. احتمالاً مهم‌ترین عامل در اقدام به بارداری مجدد این است که فرد از لحاظ سلامت عمومی شرایط مناسبی داشته باشد. اگر بتوانید به وضعیت سلامت قبل از بارداری تان برسید و وزن مناسب و ایده آل خود را پس از بارداری به دست آورید و فقدان ویتامین‌ها و مواد معدنی از دست ........

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداری

در هفته بیست و پنجم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته بیست و پنجم بارداری و نکات مهم درباره هفته بیست و پنجم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در بارداری

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در بارداری

طریقه ی انجام تست های تکمیلی در دوران  بارداری با گرفتن مایع امنیوتیک  و نمونه برداری از جفت آزمایشات تکمیلی غربالگری انجام می شود  

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم

نقش فولیک اسید در باروری سالم فولات در مراحل آغازین رشد جنین اهمیت زیادی دارد. جنین درحال رشد در روزها و هفته‌‌‌‌های اول برای تشکیل قالب‌‌‌‌بندی اساسی خود به فولات نیاز دارد. بدون اسید فولیک کافی ستون فقرات به طور مناسب شکل نگرفته و به اسپینا بیفیدا خواهد انجامید. این که فولات واقعا چقدر به تشکیل ستون فقرات و بسته شدن نخاع کمک میکند، کاملا معلوم نشده است. با این حال دانشمندان دقیقا میدانند که فولات آسیب به DNA نقاط تیره سلولها را کاهش داده

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید