قصد بارداری
دوره اول بارداری
دوره دوم بارداری
دوره سوم بارداری
نوزادی
کودکی

آکنه و التهابات در دوران بارداری

آکنه و التهابات در دوران بارداری
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/01 0 نظر 36 بازدید

آکنه و التهابات در دوران بارداری

اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کمتر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد. و این هم اخبار خوب بیشتر: هیچ دو نفری نیستند که دوره بارداری شان یکسان باشد. به عبارت دیگر اگر در نظر دارید که دوباره باردار شوید این دفعه همان مشکلات قبل را نخواهید داشت.

آکنه و التهابات در دوران بارداری


اگر می‌‌‌بینید رفع مشکلتان دشوار است، به خود بگویید که ظرف 40 هفته (حتی کمتر با برحسب این که در چه مرحله ای از بارداری هستید) همه این شکایات تمام خواهد شد. و این هم اخبار خوب بیشتر: هیچ دو نفری نیستند که دوره بارداری شان یکسان باشد. به عبارت دیگر اگر در نظر دارید که دوباره باردار شوید این دفعه همان مشکلات قبل را نخواهید داشت.

                                       جوش
آیا قبول کرده اید؟ 


که بقیه روزهای بارداری را با بی‌‌‌خوابی، کمر درد و دیگر دردهای بارداری دست و پنجه نرم خواهید کرد؟ خوشبختانه ما همه می‌‌‌دانیم که بارداری فقط یک رویداد 40 هفته ای است بنابراین شما برای همیشه از این ناراحتی‌‌‌ها رنج نخواهید برد ولی این دانستن برای عبور از این دوران کافی نیست. خبر خوب این است: شما می‌‌‌توانید اغلب مشکلات تان را با غذا برطرف کنید. ممکن است باور نکنید، اما شما یک اسلحه خانه ای از غذا دارید که می‌‌‌توانید با کمک آن ها بر بعضی از این مشکلات غلبه کنید. غذا خلق و خوی شما را تحت تأثیر خود قرار می‌‌‌دهد و می‌‌‌تواند بر علائم بارداری هم اثر کند. غذاهایی هست که مشکلاتی اعم از یبوست، آکنه، گرفتگی پا، کمردرد، حساسیت سینه‌‌‌ها، و کمبود انرژی را برطرف می‌‌‌کند. اجازه دهید درباره بعضی از معمول‌‌‌ترین شکایات دوران بارداری و غذاهایی که آن‌‌‌ها را برطرف می‌‌‌کنند، صحبت کنیم. سپس درباره بهترین غذاها برای شکایات دوران بارداری صحبت خواهیم کرد.

حتما بخوانید: فواید ملاس در دوران بارداری


جوش (آکنه)


ممکن است وقتی که صبح ها صورت خود را در آینه می‌‌‌بینید احساس کنید که به دوران تحصیل در دبیرستان برگشته‌‌‌اید! برآمدگی‌‌‌های قرمزی در طول شب در صورت شما پیدا می‌‌‌شوند. علیرغم همه کوشش‌‌‌ها در شستن، قوام دادن و مرطوب نمودن، پوست شما باز هم پر از جوش می‌‌‌شود. به خاطر همان دلایلی که در دوران بلوغ بدنتان جوش می‌‌‌زد، در دوران بارداری هم بدن‌‌‌تان جوش می‌‌‌زند دلیل آن هورمون‌‌‌ها است. خوشبختانه این دوره جوش‌‌‌ها مانند قبل طول نمی‌‌‌کشند. اغلب خانم‌‌‌ها درمی‌‌‌یابند که جوش‌‌‌های آن‌‌‌ها به زودی بعد از زایمان برطرف می‌‌‌شود. خوردن غذاهایی که به جلوگیری از التهاب کمک می‌‌‌کنند مانند ماهی و غذاهای تخمیری مانند ماست و دوغ گازدار به کاهش قرمزی جوش‌‌‌ها کمک می کند.

                                       جوش
حساسیت سینه‌‌‌ها و علائم کشیدگی 


خیلی تعجب‌‌‌آور است که در دوران بارداری سینه‌‌‌ها اینقدر بزرگ می‌‌‌شوند! اگر زمانی ناراحت بودید که سینه‌‌‌هایتان صاف است پس هرگز نترسید که حالا دیگر سینه‌‌‌هایتان دارد برجسته می‌‌‌شود. در پایان سه ماهه اول سینه‌‌‌هایتان به اندازه یک فنجان شده و در پایان سه ماهه سوم اندازه‌‌‌شان دو برابر خواهد شد ولی سینه‌‌‌های بزرگ داشتن حساسیت هم دارد. به زودی بعد از اینکه تست بارداری مثبت شد، سینه‌‌‌ها شروع به حساس شدن می‌‌‌کنند؛ تصوری که گرفتن یک دوش هم می‌‌‌تواند دردناک باشد. افزایش جریان خون در سینه‌‌‌ها باعث می‌‌‌شود که آن‌‌‌ها ورم کرده و حساس شوند و حتی باعث می‌‌‌شود که اطراف سرسینه‌‌‌ها تیره‌‌‌تر شوند. سینه بعضی خانم‌‌‌ها آنقدر حساس می‌‌‌شود که فکر رو به خوابیدن برایشان مضحک می‌‌‌شود.

حتما بخوانید: خواص نعناع در دوران بارداری


متأسفانه غذای کاملی برای برطرف کردن حساسیت سینه مرتبط با بارداری وجود ندارد بهترین راه‌‌‌حل این است که یک لباس مناسب استفاده کنید تا به کاهش درد کمک کند. 


غذاهایی هست که با جلوگیری از علائم کشیدگی کمک می‌‌‌کند سینه‌‌‌هایتان زیبا شود. همین که سینه هایتان بزرگ می‌‌‌شود، پوست شما هم کشیده می شود. برای جلوگیری از علائم کشیدگی سینه‌‌‌ها غذاهای سالم دارای چربی‌‌‌های خوب مانند ماهی، روغن دانه کتان و غذاهایی مانند مارچوبه، ریواس و کیوی مصرف کنید که دارای مواد غذایی مختصری بوده و به سلامتی پوست کمک می‌‌‌کنند. نوشیدن فراوان مایعات هم برای پشتیبانی از سینه‌‌‌های  در حال بزرگ شدن و پوست در حال کشیده شدن مهم است.
 

حتما بخوانید: فواید خوردن ریواس در دوران بارداری

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

بسته آموزشی طراحی فرزند - تولد تا 2 سالگی

تعریفی نو از تربیت کودک . 2 گروه نیازهای اصلی کودک . نیازهای روانی : تعریفی از مرگ و زندگی . ترسهای طبیعی کودکان از بدو تولد .

بسته آموزشی بارداری طلایی

بسته آموزشی بارداری طلایی

پدر و مادر باید بدانند که تربیت از تولد شروع می‌شود و والدین بیشترین نقش را در 8 سال اول تولد دارند. بعد تا 12 سال این نقش کم رنگ، تا 18 سال کم رنگ تر و بعد از 18 سالگی تحت تأثیر عوامل محیطی، هم سالان و جامعه قرار می‌گیرند، والدین باید آگاه باشند با محکم کردن پایه‌های شخصیتی در همه‌ی زمینه‌های رشد، تنها در این سال‌ها فرصت دارند به تربیت فرزند خود بپردازند.

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

بسته آموزشی تقویت هوش جنین

مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین ، مطابق با آخرین یافته‌های دانشمندان بزرگ دنیا و برای اولین بار در ایران ارائه شده است. این مجموعه براساس متد پروفسور مکوتو شیچیدا از ژاپن، روی هوش‌های چندگانه جنین از جمله: هوش عاطفی، هوش شنیداری، هوش کلامی، هوش فضایی، هوش کوانتومی، هوش خوددرمانگر و همچنین حواس دهگانه جنین تمرکز دارد. مجموعه آموزشی تقویت هوش جنین شامل 2 جلد کتاب و 4 عنوان دی‌وی‌دی آموزشی به همراه فلش کارت های ای . اس. پی ، برچسب های تصویری و کتاب‌های صوتی، ارائه گردیده است.

 مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

مدرسه بدون دردسر ( پیش دبستان و کلاس اول)

تمامی ما از آغاز دوران تحصیل این نصیحت معروف پدر و مادرهایمان را به خاطر داریم: "خوب درس بخون تا واسه ی خودت کسی بشی" اما شاید هیچ کدام از این پدر مادرها به ما یاد ندادند که این "خوب درس خواندن" یعنی چه!

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

فواید اسفناج در دوران بارداری

فواید اسفناج در دوران بارداری

فواید اسفناج در دوران بارداری اسفناج سبزی ستاره‌‌دار سالاد برای هر غذایی است. انواع کاهو نمی‌‌تواند با این منبع غنی موادغذایی رقابت کنند. اسفناج 4 برابر پتاسیم بیشتر ،18 برابر ویتامینAبیشتر، و 20 برابر ویتامین K بیشتر از کاهو دارد. وارد کردن اسفناج به غذاها نه تنها به خاطر دادن موادغذایی خوب به کودکتان باعث احساس خوش شما می‌‌شود بلکه بعضی از ناراحتی‌‌های دوران بارداری را هم برطرف می‌‌کند.

هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری

در هفته نوزدهم بارداری چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ وضعیت مادر و جنین در هفته نوزدهم بارداری و نکات مهم درباره هفته نوزدهم بارداری را می توانید دراین مقاله بیابید.

شیر کاکایو در بارداری

شیر کاکایو در بارداری

شیر کاکایو در بارداری شیر خورده‌اید؟ شیر کاکائو چطور؟ حرکت کنید و یک لیوان شیر کاکائو بخورید. شیر کاکائو در دوران بارداری سالم‌تر از این است که مردم فکر می‌کنند. شیر کاکائو، شیر کم چربی با کمی کاکائو و شکر است. شیر پر از مقادیر زیادی از مواد مغذی سالم بوده که بدن شما در سه ماهه دوم به آن نیازمند است و کاکائو دارای آنتی اکسیدان زیاد بوده و برای اضافه کردن به هر غذایی خوب است. اگر شیر تنها را دوست ندارید

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری

فواید خوردن آب سالم در دوران بارداری بسیاری از ما درباره آب فکر زیادی نمی‌‌کنیم. شیر را باز می‌‌کنید و آب بیرون می‌‌آید ولی آب یکی از مهمترین موادغذایی برای دوران بارداری است. نیاز زیاد باعث افزایش حجم آب مصرفی‌‌تان می‌‌گردد. سلامتی و پاکی آب می‌‌تواند در سلامتی خود و کودکتان موثر باشد.
 

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید!

در بارداری گوجه خشک شده در آفتاب بخورید! این غذای خوش خوراک باید یکی از غذاهای عمده شما باشد پس آن را خرد کرده و در سس سالاد در ماکارونی یا به مقدار زیاد در پیتزا ریخته و مصرف نمایید. در هر صورت چیز خوبی برای افزودن به غذاها است. غیر از مزه خوش آن دارای موادغذایی است که به تسکین مشکلات دوران بارداری کمک می‌‌‌کند. 

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری

بهترین غذاها برای مشکلات دوران بارداری خونریزی لثهها، سندرم تونل کارپل، خارش، بواسیر، سردرد و بسیاری از دیگر مشکلات، بخشی از شگفتیهای دوران بارداری هستند، خوشبختانه بسیاری از معمولیترین مشکلات را میتوان با کمک یک رژیم غذایی خوب، ورزش و بعضی فوت و فنها آرام نمود. شما میتوانید با غذاها از مشکلات دوران بارداری عبور کنید. اجازه دهید به غذاهای سالمی که میتوانید در دوران بارداری میل کنید تا بعضی از آن مشکلات را برطرف کند، نگاهی دقیقتر بیاندازیم.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید